<

בעיות עור אצל כלבים

פורסם על ידי
דקות קריאה

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם


ישנם הרבה גורמים לבעיות עור אצל כלבים. אלרגיות הן אחד הגורמים השכיחים ביותר לבעיות עור ויכולות לנבוע ממגוון של דברים, החל מטפילים, כמו פרעושים ועד למרכיבי מזון. אטופיק דרמטיטיס הוא המונח המשמש לאלרגיות לדברים סביבתיים כגון אבקה, קרדית אבק וצמחים מסוימים.

תגובות אלרגיות עלולות לגרום לגרד עז וגירודים, וזה לא כיף לכם ולכלב שלכם. לעתים קרובות אלה השריטות והטראומה העצמית שגורמות לרבים מהסימנים האחרים שמופיעים לאחר מכן, כגון:

 • התקרחויות

 • עור אדום ומודלק

 • גלדים וקרומים

 • ליקוק וכרסום מוגזם של העור

 • חוסר שקט ושינה לא רציפה

מה אתם יכולים לעשות כדי להקל ולעזור לבעית העור של הכלב שלכם?

הווטרינר שלכם יכול לעזור בניהול בעיות העור של הכלב שלכם בדרכים שונות כולל זריקות, תרופות דרך הפה, ניהול תזונתי, שמפו מיוחד, אמבטיות, משחות וטיפולים סביבתיים.

אם הווטרינר שלכם ביצע ביופסיה או רשם תרופה מסוימת, הקפידו לעקוב אחר ההנחיות לטיפול ולהגבלות פעילות. השתמשו בתרסיסים סביבתיים רק על פי ההוראות ועקבו אחר הכלב מקרוב לסימנים שהמצב חוזר על עצמו. אל תהססו להתקשר למרפאת הווטרינר/ית אם יש לכם שאלות או בעיות.

אוכל למחשבה


תזונה יכולה לעזור לכלבים עם תגובות שליליות למזון, ומרכיבי מזון מסוימים יכולים להיות מועילים באמת לתמיכה בתפקוד העור ולסייע בהפחתת דלקת וגרד. ישנם כמה מזונות שונים שיכולים לעזור עם בעיות עור. בקשו מהווטרינר שלכם להמליץ על מזון איכותי, מלא ומאוזן המתאים למצבו של הכלב שלכם.

הדברת פרעושים

אמצעי מניעה שינקטו לפני שרואים פרעושים יכולים לחסוך לכם ולכלבכם אי נוחות רבה. אי אפשר להיפטר מהפרעושים לגמרי, מכיוון שהכלבים כנראה יתקלו בהם בטיולים ובגינה. מטרה ריאלית יותר היא הדברת הפרעושים, הכוללת התמקדות בפרעושים בכל שלבי מחזור החיים שלהם באמצעות אחד מהמוצרים היעילים הקיימים כיום, המיועדים למריחה או דרך הפה. הווטרינר שלכם יכול להמליץ על מוצר שיתאים לכלב שלכם, תוך התחשבות גם בחיות מחמד ובני משפחה אחרים בבית שלכם.

טיפול סביבתי גם כן חשוב כשמדובר בהדברת פרעושים. שאיבת אבק לעיתים תכופות תסיר ביצי פרעושים בשטיחים, אך הקפידו להשליך מיד את שקית השואב או לרוקן את המיכל בפח חיצוני. מומלץ גם לכבס את המצעים של הכלב שלכם ואת השמיכה שהוא אוהב לשכב עליה. הווטרינר/ית גם לתת הסבר על תרסיסים מותרים לשימוש ביתי.

קרציות

קרציות מפיצות מחלות כמו מחלת ליים, שעלולה להשפיע על אנשים וחיות מחמד כאחד. אם אתם מתגוררים או מבקרים באזור כפרי עם הכלב שלכם, כדאי לבדוק באופן קבוע אם לכלב יש קרציות.

עשו כמיטב יכולתכם כדי למנוע מהכלב שלכם לעבור בין עשבים גבוהים ויערות. אם יצאתם לטייל באזורים כאלה, חפשו גושים קטנים על עור הכלב שלכם (גודל הקרצית דומה לגודל של יבלת).

הסרה מהירה יכולה למנוע התפשטות של מחלות הקשורות בקרציות. זה יכול להיות קשה להסיר את הקרצית בעצמכם מבלי להשאיר חלק ממנה על הכלב. במקום זה, עדיף לקחת את הכלב שלכם לווטרינר, שיוכל להסיר אותן במלואן באמצעות הכלים המתאימים.

חשוב: יכולים להיות גורמים רבים לבעיות עור. אם אתם מבחינים באחד מהסימנים שהזכרנו כמו גירוד וליקוק, התייעצו עם הווטרינר/ית שלכם. לפעמים זה יכול להיות תהליך ממושך להגיע לשורש הגורם, אבל ככל שתגשו לווטרינר שלכם מוקדם יותר, הכלב שלכם יחזור להרגיש טוב מהר יותר.

נבדק על ידי Dr. Hein Meyer, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA ו Dr. Emma Milne BVSc FRCVS

מאמרים נוספים

 • לשמור על המשקל של גור הכלבים שלכם

  הידעתם שחיית מחמד מוגדרת כסובלת מעודף משקל אם היא שוקלת כ-15% או יותר מהמשקל האידיאלי שלה? זה מתורגם ל-330 גרם בלבד עבור כלב זעיר כמו צ'יוואווה, אבל יותר מ-7.5 קילוגרם עבור רוטוויילר.
 • האם הכלב שלכם בכושר טוב?

  Dogs running איך תוכלו לדעת אם הכלב שלכם סובל מעודף משקל? תחילה הווטרינר/ית שלכם ישקלו את הכלב שלכם במהלך בדיקת המעקב הרגילה שלהם. בין הבדיקות, הניחו את הידיים על צלעות הכלב, האם קשה להרגיש אותן או אפילו אי אפשר להרגיש אותן? אם קשה, לכלב שלכם יש כנראה משקל עודף.
 • כיצד אלרגיות למזון יכולות להשפיע על הכלב שלכם

  Dogs running למדו על סימני האזהרה, הסימפטומים והטיפולים באלרגיות למזון ואי סבילות לרכיבים במזון אצל כלבים ועל ההשפעה של כל זה על הכלב שלכם.
 • הקאות ושלשולים: האם זה מצב חירום כלבי?

  אם חיית המחמד שלכם מקיאה או משלשלת, הצעד הראשון, הוא להפסיק את האוכל ולעודד לשתיית מים טריים בכמות קטנה אך תדירות גבוהה.

מאמרים נוספים