<

עשרת הטיפים המובילים שיעזרו לחיית המחמד שלכם לעבור סירוס בצורה חלקה

פורסם על ידי Emma Milne
דקות קריאה

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

אם אתם חושבים לסרס את החתול או הכלב שלכם, אתם עשויים לתהות מה כרוך בכך וכיצד תוכלו להפוך את התהליך לקל ככל האפשר. אם אתם מעוניינים, יש לנו מאמרים נוספים על היתרונות של סירוס חתולים ו סירוס כלבים ואילו שינויים אתם עשוים לראות אצלהם לאחר מכן. בינתיים בואו נראה מה אתם יכולים לעשות כדי לעזור לפני ואחרי יום הניתוח עצמו.

  • שוחחו עם צוות המרפאה הווטרינרית שלכם בנושא. ודאו שאתם מבינים בדיוק במה התהליך כרוך ומדוע הם עשויים לבקש מכם למלא אחר הוראות מסוימות.

  • עקבו אחר ההנחיות לפני הניתוח. ייתכן שיגידו לכם להמנע מאוכל מהלילה הקודם וממים בבוקר הניתוח. הנחיה זו חשובה לבטיחות חומרי ההרדמה, לכן ודאו שמזון אינו בהישג יד. אל תרגישו אשמים. מדובר בלילה אחד וזה בהחלט לטובתם.

  • השאירו את החתול שלכם בבית! גם אם החתול שלכם תמיד בבית בבוקר, אתם יכולים להמר על זה שביום שבו אתם באמת צריכים שהוא יהיה שם - הוא יצא לטייל בשכונה. יכול להיות שזה לא נוח להשאיר אותם כלואים בבית, אך מהלך זה חשוב על מנת להשלים את פעולת הסירוס ביום בו קבעתם אותה.

  • רצוי לספק לחיית המחמד צעצועים, שמיכות ונוחות ביתית. שאלו את הוטרינר שלכם אם זה בסדר שאתם מביאים את המיטה של חיית המחמד שלכם או את הצעצוע האהוב עליהם. ריח הבית יכול לעזור להם להרגיש שמחים יותר כשהם רחוקים מכם.

  • אוי לא, שמו לחתול שלי קולר אליזבתי! ייתכן שתתבקשו לשים קולר הגנה על חיית המחמד שלכם. אלה ידועים כמעצבנים עבור כל הנוגעים בדבר, אבל הימים המעטים שהם צריכים ללבוש את זה, הם בעיה קטנה בהשוואה לסיכוי שחיית המחמד תגרום לחבלה עצמית (למשל לפצע באזור הניתוח), כמו גם ההוצאה הנוספת הנלווית לכך.

  • ומה עם ספורט? ייתכן שיאמרו לכם להשאיר את החתול שלכם בתוך הבית למשך לילה אחד או יותר לאחר הניתוח, וייתכן שיומלץ לכם לא לשחרר את הכלב שלכם מהרצועה בטיולים מחוץ לבית במשך כמה שבועות. סירוס חיות מחמד נקבות עשוי להיות שגרתי, אך הוא עדיין נחשב ניתוח בטן די גדול. הטיפ הבא יכול לייעל את תהליך חזרה לשגרה: ככל שההתאוששות טובה יותר, כך הם יחזרו מהר יותר לעצמם.

  • רצוי ללכת לבדיקות שלאחר הניתוח שלכם. הבדיקות חשובות לאיתור האם ישנן בעיות כלשהן עם הפצע או סימני זיהום.

  • דאגו לתת להם את כל התרופות שקיבלתם. ייתכן שיינתנו לכם תרופות לשיכוך כאבים עבור חיית המחמד שלכם לאחר הניתוח. הווטרינר/ית שלכם ינסו לוודא איתכם שיהיה לכם פשוט לתת את התרופות. עשו כמיטב יכולתכם, כי חתולים וכלבים שאינם סובלים מכאב יחזרו לעצמם הרבה יותר מהר מאלה שאולי לא יוכלו לזוז או לאכול.

  • היו מוכנים לכך שחיות מחמד נוספות בבית עשויות להתנהג קצת אחרת. אם יש לכם חיות מחמד נוספות בבית, הן עלולות להתנהג בצורה שונה כאשר חיית המחמד השנייה חוזרת הביתה. סביבת בית החולים גורמת להם להריח מוזר והקולר עלול להפחיד חיות מחמד אחרות. תנו לזה יום או יומיים ובקרוב חיות המחמד יהיו שוב חברים. אל תנסו לכפות את זה עליהם.

  • התייעצו עם צוות המרפאה שלכם על האכלה. חיית המחמד שלכם עשויה להזדקק למזון מיוחד שמתעכל בקלות ביום הניתוח, אך בטווח הארוך יותר, ייתכן שיגיע הזמן לעבור למזון עבור חתולים או כלבים מסורסים. השתדלו שלא להחליף מזון מבלי להתייעץ עם המרפאה שלכם. במיוחד אם חיית המחמד שלכם עדיין גדלה.

זה לגמרי נורמלי כבעלים להרגיש אשמה על סירוס חיית המחמד שלנו. תארו לעצמכם כמה אשמה הרגשתי כשזאת בעצם אני שסירסתי את שני הכלבים היפים שלי, פאן ובאדג'ר! צריך לזכור שזה עובר מהר והיתרונות עבורכם ועבור חיית המחמד שלכם הם מרובים.

Contributor Bio

אמה מילן

אמה מילן

 

ד"ר אמה מילן הוסמכה כווטרינרית בשנת 1996.
 
היא עבדה בפרקטיקה של חיות מחמד במשך 12 שנים וכיועצת תזונה קלינית במשך שבע שנים.
 
היא ידועה בזכות עבודתה למען בעלי חיים וכתבה עשרה ספרים על חיות מחמד.

 

מאמרים נוספים

מאמרים נוספים