<

במה להאכיל כלבה בהריון או מניקה?

פורסם על ידי
דקות קריאה

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

משך ההיריון של כלבה הוא כ-63 יום, והנקה נמשכת מספר שבועות נוספים. זו אולי התקופה החשובה ביותר בחיי הכלבה שלכם בכל הנוגע לתזונה מדויקת. עבור כלבה בהריון או מניקה, תת-תזונה עלולה להוביל לבעיות בריאותיות חמורות ולסכן את בריאותם של הגורים שלה1. שוחחו עם הווטרינר שלכם על הצרכים הייחודיים של הכלבה שלכם, וקחו בחשבון את שיקולי התזונה הקריטיים הבאים:

 • מזון לכלבה בהריון או מניקה חייב לכלול מספיק קלוריות כדי לענות על צרכי אנרגיה מוגברים לייצור החלב והתפתחות הגורים
 • שומן מוגבר עוזר לספק את הביקוש הגבוה יותר לקלוריות
 • יכולת עיכול טובה חשובה למקסום הצריכה הקלורית מכמויות מזון קטנות יותר
 • ייצור החלב של האם וגדילת העצמות של הגורים שלה דורשים יותר סידן וזרחן
 • דרוש יותר חלבון כדי להזין את ההתפתחות הבריאה של הגורים
 • חומצת שומן מסוג DHA מסייעת להתפתחות מערכת העצבים של הגורים

 

שאלות נפוצות בנושא הריון, הנקה ומרכיבים תזונתיים חיוניים

מהי נעכלות, ומדוע זה משמעותי?

נעכלות גבוהה מתורגמת לספיגת נוטריינטים יעילה יותר על ידי גופה של כלבה בהריון או מניקה. זהו גורם חשוב מכיוון שהוא עוזר לכלבה למקסם את התזונה בכל ביס שהיא אוכלת. זה יכול להיות קריטי משום שיש פחות מקום בבטן של כלבה בהריון.

מדוע יש צורך ביותר אנרגיה ושומן?

לכלבות בהריון ומניקות יש צרכי אנרגיה גבוהים מאוד. למעשה, לכלבות מניקות יש דרישות אנרגיה של פי 4-8 מדרישות האנרגיה של כלבים בוגרים בריאים. עלייה בצריכת השומן בתזונה מאוזנת במדויק מסייעת לספק יותר אנרגיה.

במה עלי להאכיל את הכלבה שלי בזמן שהיא בהריון או מניקה?

אנו ממליצים לתת לה מזון Hill’s Science Plan לגורי כלבים בהקדם האפשרי. נוסחאות אלה כוללות נוטריינטים חיוניים בכמויות מספקות ומאפשרות גם לגורים המתפתחים התחלה מצוינת לחיים. בקשו מהווטרינר להמליץ על אחד ממזונות הגורים מסדרת Science Plan הבאים:

 • Hill's Science Plan לגור כלב מגזע בינוני
 • Hill's Science Plan לגור כלב מגזע קטן
 • שימורי Hill's Science Plan לגור כלב

 

האם ניתן לתת מזון Hill’s Science Plan לגור כלב מגזע גדול לכלבה בהריון או מניקה? מה אם היא כלבה מגזע גדול?

איננו ממליצים על מזון Hill’s Science Plan לגור כלב מגזע גדול לכלבה בהריון או מניקה. מזון זה אינו מספק סידן ואנרגיה בכמות מספקת כדי לענות על צרכיה של כלבה בתקופה מיוחדת זו. המזון שיש לבחור בו לכל כלבה בהריון או מניקה ללא קשר לגזע הוא מזון Hill’s Science Plan לגורי כלבים בינוניים מהסוגים המפורטים לעיל.

האם יש הוראות מיוחדות להאכלת כלבתי ההריונית או המניקה?

האכילו את הכלבה ההריונית שלכם בכמות המוצעת על אריזת המזון, והמשיכו לתת לה מזון גורים שלה עד שהגורים ייגמלו. שאלו את הווטרינר שלכם אם עליכם להנגיש לה את המזון בכל עת לאחר לידת הגורים. זה יכול לעזור לגורים להיגמל ולעבור למזון רגיל, ולכם יהיה שקט נפשי בידיעה שצורכי האנרגיה של אמם נענים.

מתי גומלים את הגורים?

רוב הגורים מתחילים לאכול מזון מוצק בגיל 3-4 שבועות. יש להשלים את הגמילה ביעילות בגיל 6-7 שבועות2. לאחר מכן תצטרכו לשקול איזה מזון גורים מתאים לגורים שלכם על פי הגזע וגודל הגוף הצפוי שלהם ככלבים בוגרים.

מתי עלי לגשת לווטרינר?

בקרו את הווטרינר שלכם מדי שבוע במידת האפשר במהלך תקופת ההיריון וההנקה כדי לבדוק את מצבה של הכלבה שלכם ולוודא כי היא מקבלת את כל צרכיה התזונתיים. חשוב שתקבעו עם הווטרינר לוח זמנים ספציפי כדי לקבוע באיזו תדירות יש לבחון את הכלבה שלכם במהלך ההיריון ולאחר לידת הגורים.

התחילו לטפל בגורים באופן המתאים.

רישום משקל הגורים וההתפתחות והפעילות שלהם בכל יום או יומיים2 יכול להועיל מאוד להערכות השגרתיות של הווטרינר שלכם בשנה הראשונה לחייהם.

1 Small Animal Clinical Nutrition, 4th Edition. Normal Dogs; Pregnancy in Dogs; p. 238
2 Small Animal Clinical Nutrition, 4th Edition. Growing Dogs: Weaning Period; p. 247

מאמרים קשורים

 • טיפים לאחסון מזון לחיות מחמד

  המקום בו אתם מאחסנים את מזון הכלבים והחתולים שלכם משמעותי ביותר לשמירה על איכות וטריות המזון לאחר פתיחתו. הנה כמה שאלות נפוצות והמלצות לאחסון אופטימלי עבור כל המזונות היבשים והמשומרים של Hill’s לכלבים ולחתולים.
 • איך להתנהל עם כלבים בררנים באוכל?

  Dogs running אתם מאכילים את הכלב שלכם במזון כלבים טעים ומזין, ובכל זאת הכלב שלכם רק מרחרח ומלקק אותו. הגיע הזמן לארוחה הבאה, אך הכלב שלכם עוד לא סיים את הארוחה הקודמת. ייתכן שיש לכם כלב בררן!
 • מדוע שוקולד עלול להיות רעיל לכלב שלכם?

  שוקולד הוא רעיל לכלבים; עם זאת, הסכנה באכילת שוקולד תלויה בסוג השוקולד, בכמות הנצרכת ובגודל הכלב שלכם. צריכה של מוצרי שוקולד וקקאו בכמויות גדולות יכולה להרוג את הכלב שלכם.
 • יתרונות מזון רטוב לכלבים

  למד כיצד תערובות המזון הרטובות של ימינו קיבלו מתיחת פנים, וכיצד תספק לכלבך את התזונה הדרושה לו בצורה שהוא אוהב.

מוצרים קשורים