<

חוששים שסירוס ישנה את חיית המחמד שלכם?

פורסם על ידי Emma Milne
דקות קריאה

מאמרים נוספים

מאמרים נוספים

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

כשבעלי כלבים וחתולים שומעים את המילה "סירוס", יש הרבה גורמים שעלולים להדאיג אותם. אולי שמעתם שסירוס חתולים וכלבים עלול לגרום לשינויים בהתנהגות, משקל, פרווה או אפילו לבריחת שתן. אז בואו נבחן את הדברים האלה ונראה אם הם באמת מהווים בעיה או לא.

התנהגות:

הייתה לי פעם לקוחה שנגררה לחדר הייעוץ שלי על ידי הבוקסר הענק והלא מסורס שלה. הכלב ריחרח את האזור התחתון שלי, השתין בכל החדר שלי והיה חסר שליטה לחלוטין. שאלתי אותה אם היא שקלה פעם סירוס והיא אמרה, "אה, אבל לא היינו רוצים לשנות את האופי שלו"! אז אילו שינויים בהתנהגות אנחנו עשויים לראות?

  • סביר להניח שחתולים וכלבים זכרים ונקבות יהיו פחות אגרסיביים לאחר הסירוס.

  • חתולים וכלבים זכרים נוטים פחות להסתובב בחיפוש אחר בת זוג ולכן הם ביתיים יותר. זה גם אומר שהם נוטים פחות להיפצע או, במיוחד במקרה של חתולים, להפיץ מחלות.

  • חתולים וכלבים זכרים שאינם מסורסים יטילו מימיהם בהמון מקומות כדי לסמן את הטריטוריה שלהם. זה עשוי להיות לא רצוי אם זה בבית שלכם או של אנשים אחרים.

אני חושבת שיש להסכים ששינויים אלה בהתנהגות כנראה די מבורכים.

עלייה במשקל ומשקל יתר:

השינוי ברמות ההורמונים לאחר הסירוס גורם לחילוף החומרים להאט מעט. משמעות הדבר היא שהגוף שורף פחות קלוריות, משמע חיות המחמד יכולות לעלות במשקל אם לא נזהרים. אבל, החדשות הטובות הן שיש מספר דרכים להימנע מכך. הנה כמה טיפים כיצד להימנע מכך:

  • יש לבצע בדיקות משקל סדירות. בדרך כלל, סירוס מתרחש בסביבות גיל 4-6 חודשים. ככל שחיות המחמד שלכם גדלות, כך חיוני לשקול אותן באופן קבוע. אתם יכולים לעקוב אחר הגדילה שלהן וגם הווטרינר שלכם יכול לוודא שהן במשקל בריא. במידה וחיות המחמד שלכם מצויות במשקל האידיאלי שלהן לפני הסירוס, אתם במצב מצוין.

  • זכרו: זה נורמלי שחיית המחמד שלכם תעלה במשקל לאחר הסירוס אם היא עדיין גדלה. בקשו מהווטרינר שלכם להראות לכם כיצד לבדוק את ציון מצב הגוף (BCS). זה יעזור לכם לעקוב אחר המשקל שלהם.

  • יש לשקול לשנות את המזון שלהם. זה עלול להיות מסוכן להפחית את מנות המזון מכיוון שאתם עלולים להאכיל מעט מידי בחלבון, ויטמינים ומינרלים. חיית המחמד שלכם גם תרגיש רעבה, וגם עלולה להתחנן למזון או לגנוב אותו. שוחחו עם הווטרינר שלכם על מזון בעל ריכוז אנרגיה נמוך יותר, כמו אוכל המיועד לחתולים או כלבים מסורסים. השתדלו שלא להחליף את המזון של חיית המחמד מבלי להתייעץ עם וטרינר, כי אם חיית המחמד שלכם עדיין גדלה אתם צריכים לוודא שהיא גדולה מספיק כדי להחליף מזון.

  • פיצול המנה של חיית המחמד שלכם לארוחות קטנות יותר ותכופות יותר יכול לסייע להם בהרגשת שובע לאורך היום. 3-4 ארוחות לכלבים ועד 6-8 ארוחות לחתולים הן אידיאליות. כלי האכלה אוטומטים הם דרך מצוינת להאכיל אותם אם אתם בעבודה. למזון רטוב יש תכולת מים גבוהה יותר ממזון יבש, ולכן מזון זה עשוי לעזור לחית המחמד שלכם להרגיש שבעה יותר. נסו מזון רטוב או בדקו האם חית המחמד שלכם תאכל את האוכל שלה בתוספת מים. שינוי זה עשוי לעזור להם להרגיש שבעי רצון.

שינויים בפרווה:

ישנם בעלי חיות מחמד אשר מאוד מודאגים מכך. זה למעשה די נדיר לראות שינויי פרווה לאחר סירוס. נראה כי גזעי ספנייל מסוימים הופכים להיות מעט יותר מלאי שיער. כמה חתולים בהירים כמו הסיאמיים עשויים לגדל פרווה כהה באזור שבו הם סופרו לצורך הניתוח. שינויים אלו נדירים, הם אסתטיים בלבד ואינם מהווים בעיה רפואית כלל עבור החתול או הכלב.

בריחת שתן:

הורמונים נקביים מסייעים לשמור על פעילות תקינה של שלפוחית השתן אצל כלבות. מכיוון שסירוס מסיר את ההורמונים אנו רואים לפעמים בריחת שתן בשלב מאוחר יותר בחיים. זה מופיע בדרך כלל כדליפת שתן כשהן ישנות או מחליפות תנוחה. זה משפיע רק על כ-5% מהכלבות ונוטה להיות גרוע יותר בגזעים גדולים יותר, בסובלות מעודף משקל או בנקבות מבוגרות. ישנן תרופות שיכולות לסייע עם בעיה זו, ואני חושבת שהירידה בסיכון לסרטן בעקבות סירוס עדיין עושה את התהליך כדאי.

כבעלים בעצמי וגם כווטרינרית, אני מרגישה שהיתרונות הבריאותיים של הסירוס עולים בהרבה על הדאגות הקטנות הללו. תוכלו לקרוא עוד על הנושא במאמרים שלנו על סירוס כלביםוחתולים.

Contributor Bio

אמה מילן

אמה מילן

 

ד"ר אמה מילן הוסמכה כווטרינרית בשנת 1996.
 
היא עבדה בפרקטיקה של חיות מחמד במשך 12 שנים וכיועצת תזונה קלינית במשך שבע שנים.
 
היא ידועה בזכות עבודתה למען בעלי חיים וכתבה עשרה ספרים על חיות מחמד.