<

תרשים להתפתחות גור החתולים שלכם

פורסם על ידי
דקות קריאה

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

הרבה תהליכים מתרחשים בשנה הראשונה של גורי חתולים. קשה להאמין שגור חתולים קטנטן ומילל שיכול להכנס לכף ידכם יוכל לגדול לחתול בוגר מן המניין בזמן של שנים עשר חודשים בלבד. תרשים גדילה טיפוסי של גורי חתולים מראה שרוב השינויים - והמדהימים שבהם - מתרחשים במהלך שמונת השבועות הראשונים. תוכלו לעיין בציר הזמן הזה של גורי חתולים כדי ללמוד ולדעת מתי לצפות לאבני דרך מסויימות במסעו של גור החתולים שלכם להפוך לחתול.

1-3 שבועות: גורי חתולים פותחים את עיניהם ואוזניהם

חתולה בעלת שיער ארוך ישנה כשכף ידה סביב גור החתולים שלה.גורי חתולים מגיחים אל העולם כשעיניהם ואוזיהם סגורות ומבלים את השבוע הראשון כשהם עיוורים וחירשים. העיניים והאוזניים שלהם מתחילות להיפתח במהלך השבוע השני, אומר ה Cats Protection, אבל הראייה והשמיעה שלהם עדיין לא טובים במיוחד. כדאי להרחיק אותם מאורות בהירים ורעשים חזקים בשלב זה. העיניים הכחולות שאיתן נולדים גורי חתולים עשויות להתחיל לשנות את צבען בשבוע השלישי לחייהם, וזה גם הזמן שבו האוזניים שלהם מתחילות להזדקף ולפנות כלפי מעלה, וחושפות אותם לעולם חדש מלא בקול.

ה Cats Protection אומר שגורי החתולים יתחילו להשמיע קולות "מיאו" קטנים כמה ימים לאחר הלידה כדי ליידע את אמם שהם רעבים או במצוקה, כאשר הגרגור מתחיל בדרך כלל כמה שבועות לאחר מכן. גורי חתולים נוטים להיות קולניים יותר כשהם מתחילים ללכת, לשחק ולחקור את הסביבה שלהם.

3-7 שבועות: הליכה, גמילה ושימוש בארגז החול

בסביבות גיל שלושה שבועות בדרך כלל גורי החתולים מתחילים לעשות את הצעדים הראשונים שלהם. הם מתחילים מתנודדים ולא בטוחים, אבל כשהאיזון מתחיל להשתפר במהלך השבוע הרביעי, הם נעשים בטוחים יותר ולהוטים לחקור את הסביבה שלהם. בשבוע החמישי או השישי, כאשר גורי החתולים בטוחים מספיק בניידותם החדשה, תוכלו לראות את האופי האנרגטי, השובב והסקרן של גור החתולים שלכם מתחיל לצוץ! תחת השגחתכם הצמודה, תוכלו להתחיל לתת להם לחקור את סביבתם ולחוות מראות, צלילים וריחות חדשים. זהו זמן טוב להתחיל למגן את הבית שלכם עבור גורי החתולים אם עדיין לא עשיתם זאת.

במהלך השבוע הרביעי והחמישי בציר הזמן של גור החתולים שיווי המשקל שלו וודאי ישתפר. זהו זמן מצוין להציג להם את ארגז החול, מציין ה Cats Protection. גורי חתולים בדרך כלל לומדים מה לעשות מהתבוננות באימם, אז כל מה שאתם באמת צריכים לעשות הוא להראות להם את הארגז. רק זכרו שהם עדיין לומדים ותאונות יקרו.

ניתן להאכיל גורי חתולים במזון מוצק החל מהשבוע השלישי שלהם, אך הגמילה היא תהליך הדרגתי שיכול להימשך מספר שבועות. איגוד יצרני ה מזון לחיות מחמד (PFMA) ממליץ להאכיל את האם המניקה ואת הגורים שלה באותו מזון מלא לגורי חתולים בשלב המוקדם של הגמילה כדי לסייע במעבר. בעוד שהם אוכלים את אותו מזון, יש לתת לגורים מזון לח או מזון יבש ספוג כאשר מתחילים את תהליך הגמילה.

עד השבוע השישי והשמיני, הגורים שלכם יסיימו את המעבר למזון מוצק ויש להאכיל אותם אך ורק ב מזון לגורי חתולים באיכות גבוהה. להדרכה לגבי כמה להאכיל, ה-PFMA ממליץ לעקוב אחר הנחיות היצרן המודפסות על האריזה ולשקול את המזון של הגור עם מאזני מטבח מדויקים כדי להבטיח שהוא מקבל את הכמות הנכונה של אנרגיה וחומרים מזינים. רוב הגורים ירצו לקבל אוכל בכמות מעטה ולעתים קרובות, כך שכדאי לחלק את צריכת המזון היומית שלהם למנות קטנות לאורך היום. עם זאת, כל גור חתולים הוא ייחודי, לכן עקבו אחר התפתחות הגור ומצב הגוף שלו, התאימו את דפוסי ההאכלה שלו בהתאם, ודברו עם הווטרינר שלכם אם יש לכם איזשהן חששות.

8-12 שבועות: סוציליזציה וחיסונים ראשונים

האם ידעתם שלגורי חתולים יהיו שני סטים של שיניים במהלך ההתבגרות, בדיוק כמו לבני אדם? שיני חלב חתוליות מתחילות לבקוע במהלך השבוע השני, ועד גיל שמונה שבועות בערך כל שיני החלב של גור החתולים שלכם אמורות להופיע. עד גיל ארבעה חודשים, השיניים הבוגרות שלהם יתחילו להופיע, ועד לגיל של שישה חודשים יהיו להם כל השיניים הבוגרות.

יש לקחת את גור החתולים שלכם לביקור הווטרינרי הראשון שלו במהלך פרק זמן זה. הם יזדקקו לחיסונים הראשונים שלהם בסביבות גיל שמונה שבועות, ואחריהם בוסטרים בסביבות גיל 12 שבועות. ה-RSPCA אומר כי בדרך כלל מחסנים גורי חתולים נגד נגיף הרפס חתולי, וירוס קליצי חתולי, דלקת מעיים זיהומית של חתולים ונגיף לוקמיה חתולית. הווטרינר שלכם יכול לייעץ לכם לגבי מצבים אחרים שאולי גור החתולים שלכם צריך להתחסן נגדם.

זהו החלון האידיאלי להתחיל לייצר קשרים חברתיים לגור החתולים שלכם. טיפוח וטיפול בפרווה, חיבוק ומשחק עם גור החתולים שלכם לא רק יתמכו בהתפתחותו ויבנו את הקשר שלכם, אלא ירגילו את הגור שלכם להיות מוחזקים בידיים ולקבל טיפול. ה-RSPCA אומר שזה גם הזמן המתאים להתחיל להפגיש את גור החתולים שלכם עם אנשים וילדים אחרים, כמו גם חתולים וכלבים בריאים אחרים מחוסנים לחלוטין. זה לא רק יכין אותו לבית הקבוע שלו בסופו של דבר, אלא גם יעזור לו לגדול לכדי חתול בוגר בריא רגשית וסתגלן.

גור חתולים מסוג קליקו משתופף תחת כיסא קש.

3-6 חודשים: מוכנים לאימוץ וסירוס

אין להפריד גורי חתולים מאמם ומחבריהם להמלטה עד שהם נגמלו לחלוטין ועברו סוציליזציה. גורי חתולים ממשיכים ללמוד התנהגות חתולית רגילה מאמם עד לשבוע העשירי שלהם, ולכן על מנת לתת לכל גור את הסיכוי הטוב ביותר להפוך לחתול מותאם היטב, עדיף לחכות לפחות לגיל עשרה שבועות לפני שמאפשרים להם לעבור לבית חדש. אתם יכולים גם להמתין שנים עשר שבועות כדי לאפשר מספיק זמן לסבב החיסונים החשוב הבא בציר הזמן של גורי החתולים.

רוב גורי החתולים מוכנים לעיקור או סירוס החל מגיל ארבעה חודשים בערך, אם כי וטרינר עשוי לבצע את ההליך מוקדם יותר אם הוא קובע שהגור יכול לעבור בבטחה הרדמה כללית.

גיל שנה: וא כבר לא גור...

כשהוא מגיע ליום הולדתו הראשון, גור חתולים כבר לא נחשב לגור, אלא כעת נחשב לחתול בוגר. למרות שהוא עדיין עשויי להתנהג כמו גור חתולים וייתכן שעדיין לא סיים את הגדילה, החתול הבוגר החדש שלכם מוכן לעבור לפורמולת מזון לחתולים בוגרים באיכות גבוהה. עקבו אחר הנחיות ההאכלה המומלצות על מזון החתולים החדש כדי לקבוע באיזו כמות ובאיזו תדירות יש להאכיל אותו.

למרות שחתול נחשב למבוגר בגיל שנה, מבחינה התפתחותית, גיל ההתבגרות של גורי חתולים נמשך בדרך כלל עד שהחתול מגיע לשמונה עשר חודשים בערך. במהלך תקופה זו, חתול עשוי עדיין להפגין שובבות אנרגטית של גור, כמו גם התנהגות "מתבגרת" אופיינית, שעשויה לכלול בדיקת גבולות ופעולות מרד כמו גירוד הרהיטים או סימון טריטוריה. אל דאגה. בדרך כלל, חתולים מתחילים להתבגר ולהיות יותר "מיושבים בדעתם" לאחר גיל שמונה עשר חודשים, ועד יום ההולדת השני שלהם החתול שלכם יגדל לחלוטין לאישיות הבוגרת שלהם.

לצפות בגדילה מיילוד זעיר ועד לחתול בוגר זה דבר נפלא. כשיודעים למה לצפות כאשר גור החתולים שלכם גדל, זה יאפשר לכם לעזור לו לגדול להיות בן לוויה בריא ומאושר.

אודות המחברת

ג'ין מארי באוהאוס

ג'ין מארי באוהאוס

ג'ין מארי באוהאוסהיא בעלים של חיית מחמד, בלוגרית של חיות מחמד וסופרת מטולסה, אוקלהומה, שם היא כותבת בדרך כלל כשעל ברכיה תינוקות פרוותיים.


נבדק על ידי ד"ר היין מאייר, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA וד"ר בקי מוליס, DVM, DACVIM (Nutrition)

מאמרים קשורים

 • למה ומתי לסרס את החתול או גור החתולים שלכם

  ישנם יתרונות רבים להיות בעלים של חתלתולים מלבד היותם מקסימים ביותר. חתולים הם בדרך כלל חיות מחמד נקיות ומסודרות.
 • איך לעזור לחתול שאבד

  Stray Cat Peeking From The Slit מציאת חתול אבוד על מפתן ביתכם יכולה להיות חוויה מבלבלת. ללא ספק תרצו לעזור, אבל לא תמיד ברור לאיזה סוג של עזרה זקוק חתול זר. סביר להניח שהוא יהיה שייך לאחת משלוש קטגוריות: יש לו בית שממנו הלך לאיבוד, הוא ננטש וכעת הוא מסתובב ברחוב, או שהוא חתול רחוב שמעולם לא חווה סוציאליזציה בקרבת בני אדם.
 • מציאת גור החתולים החדש שלכם: היכן לחפש

  חושבים לאמץ גור חתולים? ה- RSPCA לקח 29,432 חתולים רק בשנת 2019, ודיווחים כי חתולים וגורי חתולים נטושים היו זקוקים מאוד להצלה לאורך כל המגיפה. עם זאת, חשוב להיות מודעים לחלוטין לאחריות של טיפול בגור חתולים ולשקול היטב היכן ניתן לאמץ גור חתולים.
 • הבדלים בין חתולים זכרים וחתולות נקבות

  אתם מכירים את ההבדלים הביולוגיים בין חתולים זכרים וחתולות נקבות, אבל אתם יכולים לתהות אם מין אחד טוב מהשני כשזה מגיע לבחירת חבר פרוותי חדש שיצטרף למשפחה שלכם. למידת הניגודים בין זכרים מתגנדרים למלכות מגרגרות עשויה לעזור לכם לבחור חתול שיתאים יותר לאורח החיים שלכם ולאישיותכם. אז, האם כדאי לכם לקחת חתול זכר או נקבה? תחילה נחקור את ההבדל בין חתולים זכרים וחתולות נקבות.

מוצרים קשורים

 • מציאת גור החתולים החדש שלכם: היכן לחפש

  חושבים לאמץ גור חתולים? ה- RSPCA לקח 29,432 חתולים רק בשנת 2019, ודיווחים כי חתולים וגורי חתולים נטושים היו זקוקים מאוד להצלה לאורך כל המגיפה. עם זאת, חשוב להיות מודעים לחלוטין לאחריות של טיפול בגור חתולים ולשקול היטב היכן ניתן לאמץ גור חתולים.
 • כמה גזעי חתולים יש?

  למדו על ההיסטוריה מאחורי התיעוד של גזעי חתולים, כיצד כל רישום שונה בסיווגו, והאם גזעים חדשים מתקבלים.
 • האם חתולים טובים עם ילדים?

  האם חתולים טובים עם ילדים? למרבה השמחה, התשובה היא כן! השתמשו בעצות אלו כדי למצוא את החתול הטוב ביותר עבור המשפחה שלכם.
 • חמישה מגזעי החתולים הידידותיים ביותר

  לחתולים יש אולי מוניטין של עצמאיים ואפילו לפעמים מתנשאים. למרות שיש סיבות לסטריאוטיפ הזה, אתם עשויים להיות די מופתעים עד כמה גזעי החתולים הידידותיים יכולים להיות חברתיים ולהראות חיבה.
 • תרשים להתפתחות גור החתולים שלכם

  הרבה תהליכים מתרחשים בשנה הראשונה של גורי חתולים. קשה להאמין שגור חתולים קטנטן ומילל שיכול להכנס לכף ידכם יוכל לגדול לחתול בוגר מן המניין בזמן של שנים עשר חודשים בלבד. תרשים גדילה טיפוסי של גורי חתולים מראה שרוב השינויים - והמדהימים שבהם - מתרחשים במהלך שמונת השבועות הראשונים. תוכלו לעיין בציר הזמן הזה של גורי חתולים כדי ללמוד ולדעת מתי לצפות לאבני דרך מסויימות במסעו של גור החתולים שלכם להפוך לחתול.