<

איך לאמן גור חתולים להשתמש בארגז החול

פורסם על ידי
דקות קריאה

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

אימון גור החתולים שלכם לצרכים

חתולים מטבעם נקיים מאוד, ורוב הסיכויים שגור החתולים שלכם כבר למד כיצד להשתמש בארגז החול מאמא שלו. כל מה שתצטרכו לעשות הוא לקנות ארגז חול גדול מספיק בשביל החתלתול, ולמלא אותו בחול כך שהתחתית תהיה מכוסה היטב. אם אתם יכולים להשתמש באותו ארגז או חול אליו נחשף החתלתול בבית הגידול, גור החתולים שלכם יעריך את הריח והמרקם המוכרים.  

הראו לגור החתולים שלכם היכן נמצא ארגז החול והכניסו אותו לשם לאחר הארוחות. עשו זאת גם במקרים שאתם רואים אותו מרחרח, מתכופף או כשהוא מתנהג כאילו הוא צריך ללכת לעשות צרכים. לעתים קרובות הוא יחפש מקומות נסתרים, חשוכים ושקטים, אז שימו לב אליו כשהוא מתגנב אחרי זמן האוכל.

חתול בארגז חול

עשה ואל תעשה - ארגז החול

ארגז החול של החתול שלכם הוא למעשה כמו שירותים ציבוריים. לא היינו רוצים ללכת לשירותים במקום רועש ועמוס בו כל עובר אורח יכול לראות אותנו, וחתולים הם אותו הדבר. מקמו את ארגז החול הרחק מהמיטה והמזון שלהם, וודאו שהוא מוצב במקום פרטי ושקט ככל האפשר. אנשים רבים שמים אותם בחדר הכביסה, אבל הרעשים של מקומות כאלה יכולים להיות מאוד מפחידים ומרתיעים עבור גור חתולים, ואפילו עבור חתול בוגר.

רוקנו את ארגז החול באופן קבוע, מכיוון שגור החתולים שלכם לא ירצה להשתמש בו אם הוא 'מלוכלך'.  באופן אידיאלי, כדאי שיהיה לכם ארגז חול אחד יותר מאשר מספר החתולים שלכם. אלה צריכים להיות במקומות שונים כך שתמיד יהיה ארגז פנוי ונקי זמין. יש לנקות את ארגז החול לפחות פעם ביום. חלק מחומרי החיטוי והאקונומיקה רעילים לחתולים, לכן עדיף להשתמש רק במים חמים ובחומר ניקוי. אם את בהריון, נסי לקבל עזרה ממישהו אחר בניקוי ארגז החול, או וודאי שאת לובשת כפפות גומי ויש לשטוף את ידייך היטב לאחר מכן. זה ממזער את הסיכון להדבקה בטוקסופלזמה, שלמרבה המזל היא נדירה מאוד אך עלולה לגרום לבעיות בתינוקות שטרם נולדו.

ברגע שגור החתולים שלכם יהיה מבוגר מספיק כדי לצאת החוצה, אולי תרצו לוותר לחלוטין על ארגז החול. אתם עלולים לגלות שברגע שיש לו גישה לעולם החיצון, הוא כבר לא ירצה להשתמש בו בכלל. עם זאת, אל תזרקו אותו כל כך מהר. העולם שבחוץ ירתיע את גור החתולים שלכם בהתחלה, לכן הקפידו לתת לו את האפשרות לארגז חול. זה גם שימושי לשמור על ארגז החול שלכם במקרה של אירועים כמו מעבר דירה, כאשר תצטרכו להחזיק את החתול שלכם בפנים במשך כמה שבועות כדי להתרגל לבית החדש.

תאונות קורות

אפילו לגור החתולים החכם ביותר יכולים להיות פספוסים. לא משנה מה קרה, אל תענישו אותו. במקום, שבחו אותו כשהוא אכן משתמש בארגז החול ואולי הציעו פרס קטן, כך תחזרו למסלול במהרה. אם אתם תופסים אותו בשעת מעשה במקום הלא נכון, נסו להרים אותו בעדינות ולשים אותו בארגז לפני שהוא מסיים. כך הוא יעשה את פעולות החפירה והכיסוי שלאחר הצרכים בארגז, וזה יחזק את ההיכרות שלו עם המקום המתאים לצרכים.

אם החתול או גור החתולים שלכם חווה התקף פתאומי של פספוסים בבית ולכאורה אינו רוצה להשתמש בארגז החול, זה יכול להיות סימן לבעיה רפואית או התנהגותית - במיוחד אם מדובר בחתול מבוגר. כדאי להתייעץ עם הווטרינר שלכם אם התנהגויות מוזרות מתרחשות פתאום במהלך תהליך אימון לצרכים או בשלב מאוחר יותר בחיים.

נבדק על ידי Dr. Hein Meyer, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA ו Dr. Emma Milne BVSc FRCVS