<

כלבים ושאריות מזון מהשולחן: מדוע כדאי להמנע מלתת להם שאריות אוכל

פורסם על ידי
דקות קריאה

מאמרים נוספים

 • טיפים לאחסון מזון לחיות מחמד

  המקום בו אתם מאחסנים את מזון הכלבים והחתולים שלכם משמעותי ביותר לשמירה על איכות וטריות המזון לאחר פתיחתו. הנה כמה שאלות נפוצות והמלצות לאחסון אופטימלי עבור כל המזונות היבשים והמשומרים של Hill’s לכלבים ולחתולים.
 • איך להתנהל עם כלבים בררנים באוכל?

  Dogs running אתם מאכילים את הכלב שלכם במזון כלבים טעים ומזין, ובכל זאת הכלב שלכם רק מרחרח ומלקק אותו. הגיע הזמן לארוחה הבאה, אך הכלב שלכם עוד לא סיים את הארוחה הקודמת. ייתכן שיש לכם כלב בררן!
 • במה להאכיל כלבה בהריון או מניקה?

  משך ההיריון של כלבה הוא כ-63 יום, והנקה נמשכת מספר שבועות נוספים. זו אולי התקופה החשובה ביותר בחיי הכלבה שלכם בכל הנוגע לתזונה מדויקת. עבור כלבה בהריון או מניקה, תת-תזונה עלולה להוביל לבעיות בריאותיות חמורות ולסכן את בריאותם של הגורים שלה1. שוחחו עם הווטרינר שלכם על הצרכים הייחודיים של הכלבה שלכם, וקחו בחשבון את שיקולי התזונה הקריטיים הבאים:
 • מדוע שוקולד עלול להיות רעיל לכלב שלכם?

  שוקולד הוא רעיל לכלבים; עם זאת, הסכנה באכילת שוקולד תלויה בסוג השוקולד, בכמות הנצרכת ובגודל הכלב שלכם. צריכה של מוצרי שוקולד וקקאו בכמויות גדולות יכולה להרוג את הכלב שלכם.

מאמרים נוספים

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

כשהתחנונים מתחילים, קשה להתאפק שלא לתת לכלב שלכם ביס מצלחת האוכל שלכם. אבל האם אתם יודעים ששאריות מזון מהשולחן יכולות להיות מזיקות לכלבים?

האם כלבים יכולים לאכול שאריות מזון מהשולחן?

השאלה היא לא האם הכלב שלכם יכול לאכול שאריות, אלא האם זה טוב לכלב שלכם לעשות זאת? להלן מספר סיבות מדוע להאכיל את הכלב שלכם מהצלחת שלכם הוא רעיון רע.

זה יכול לגרום לבעיות בעיכול

כלב יושב ליד אשה לבושה בשמלה מנוקדת שחור לבן מאחורי צלחת קדירה.
מערכת העיכול של הכלב שונה מזו של האדם. מזון אנושי טיפוסי הוא הרבה יותר מדי עשיר ושומני מכדי שכלב יוכל לעכל אותו כראוי; אכילתו עלולה להוביל להקאות, לשלשולים ואף למצבים חמורים יותר כמו דלקת הלבלב. מזונות רבים של בני אדם מכילים גם כמות נתרן שאינה בריאה עבור כלבים.

מזון שולחן מסויים רעיל לכלבים

מזון אנושי מכיל מרכיבים רעילים לכלבים. שוקולד, צימוקים, ענבים, אגוזי מקדמיה, שקדים, בצל ושום מסוכנים למאכל לכלבים. אם אינכם יודעים בדיוק מה יש בשאריות המסעדה שהבאתם הביתה, אתם עלולים לפגוע בכלב המתחנן שלכם מבלי לדעת על ידי האכלתו. מזונות מעובדים רבים מכילים גם ממתיקים מלאכותיים, כמו קסיליטול, המזיקים ביותר לחיות מחמד.

והאכלה בשאריות יכולה גם להוביל לעלייה במשקל

בדרך כלל, כלבים שניזונים בשאריות מזון מהשולחן אוכלים גם את הארוחות היומיות קבועות. בעוד שאתם חושבים שביס או שניים פה ושם לא יגרום לכלב שלכם לעלות במשקל, אתם עשויים להיות מופתעים עד כמה זה יכול להיות להשפיע. עבור כלב במשקל 9 קילו, רק 28 גרם גבינה צהובה היא המקבילה הקלורית של המבורגר וחצי לאדם. ביסים קטנים יכולים להצטבר במהירות ולגרום לעלייה במשקל שעלולה להוביל למגוון שלם של בעיות בריאותיות, כמו דלקת פרקים, סוכרת ומחלות לב. לכלב שלכם אסור לצרוך חטיפים או מזונות אחרים בכמות העולה על 10% מצריכת הקלוריות היומית שלו.

זה מעודד התנהגות לא רצויה

בעיה נוספת במתן מזון מהשולחן לכלבים היא שזה מחזק התנהגות של התחננות. ולמרות שאתם עשויים לחשוב שזה חמוד, האורחים שלכם אולי לא יעריכו שהכלב שלכם נדחף ליד הצלחות שלהם. הכלב שלכם עשוי גם לחשוב שמכיוון שהוא ניזון מהשולחן, זה בסדר לאכול מאוכל שמונח על השולחן או השיש במטבח. חלק מהכלבים עלולים אפילו להתחיל לסרב לאכול את האוכל שלהם כשהם מתמלאים במזון של בני אדם.

דרכים בריאות לתת חטיפים לכלב שלכם

כלב האסקי מחפש מזון שמונח במרכז שולחן פיקניק .
הדרך הטובה ביותר היא לתת לכלב שלכם חטיפים בריאים ואיכותיים לכלבים ולשלב אותם בדרישות הקלוריות היומיות שלו. זה לא אומר שהמאכלים שאתם אוכלים הם לגמרי אסורים לכלב שלכם. למעשה, ישנן מזונות אנושיים רבים שכן מתאימים למאכל לכלבים - במידה. להלן כמה הנחיות למתן מזון אנושי לכלב שלכם:

 • הימנעו ממזונות מעובדים ומוכנים. אפילו ארוחות שאתם מבשלים בעצמכם יכולות להכיל מרכיבים שעלולים להזיק לכלב שלכם, אז היצמדו לחטיפים של מרכיב אחד, כמו ביצה ללא מלח, כפית חמאת בוטנים טבעית ללא מלח או ביס מפירות או ירקות ללא מלח.
 • קחו בחשבון את הקלוריות. לפני שתתנו החטיף הזה, תעריכו בכמה קלוריות מדובר וקחו את זה בחשבון במנה היומית. הווטרינר שלכם יוכל לעזור לכם להבין מהי כמות הקלוריות היומיות המומלצות לכלב שלכם, כך שתוכלו להיות מודעים להשפעה שתהיה לשארית מזון בודדת מהשולחן על בריאותו של הכלב שלכם.
 • תוכלו גם ללמוד זאת בעצמכם למדו אילו מזונות רעילים לכלבים, כך שתוכלו לוודא שלעולם לא תתנו לכלב שלכם להתקרב אליהם.
 • אל תאכילו אותם מהשולחן או מהצלחת שלכם. במקום זאת, תנו לכלב שלכם ביס ממזון אנושי בריא באותו אופן שהייתם נותנים לו כל חטיף לכלבים אחר - כפרס על ציות או על היותו כלב טוב. והימנעו מלתת להם חטיף כשהם מתחננים. זה יכול להיות גם רעיון טוב להגיש מזון ביתי בקערת האוכל הרגילה שלהם, כדי שיבינו שהם יכולים להשיג מזון רק מקערת האוכל הרגילה שלהם.

החשיבות של בחירת המזון הטוב ביותר לכלבים

כלבים אינם טובים בוויסות כמות המזון שהם אוכלים. כלבים רבים ימשיכו לאכול עד שהם יחלו, לכן חשוב שתפקחו על הארוחות והקלוריות שלהם. האכלה של כלבים במזון מלא ומאוזן האופטימלי לשלב חייהם, גודלם ורמת הפעילות שלהם מבטיחה שהם מקבלים את אבות המזון הדרושים להם כדי להיות בריאים. למרות המבטים עם העיניים הגדולות הללו, האכלה נכונה של מזון לכלבים בכמויות הנכונות היא די והותר כדי לשמור אותם מאושרים ואנרגטיים.

אז, כלבים יכולים לאכון אוכל מהשולחן? כלבים יאכלו - ויהנו - מכמה סוגי מזונות, אבל זה שהם יאכלו את זה, לא אומר שזה טוב עבורם. כבעלים מושכלים לחיות מחמד, תוכלו לעזור לכלב שלכם להישאר בריא על ידי הגבלה של מה שאתם נותנים לו לאכול. למרות שזה עשוי להיות קשה לסרב לעיניים הגדולות והמתחננות האלה, זכרו שזה לטובתם. כלב בריא הוא כלב שמח!

אודות המחברת

ג'ין מארי באוהאוס

ג'ין מארי באוהאוס

ג'ין מארי באוהאוסהיא בעלים של חיית מחמד, בלוגרית של חיות מחמד וסופרת מטולסה, אוקלהומה, שם היא כותבת בדרך כלל כשעל ברכיה תינוקות פרוותיים.


נבדק על ידי ד"ר היין מאייר, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA