<

מדוע שוקולד עלול להיות רעיל לכלב שלכם?

פורסם על ידי
דקות קריאה

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

שוקולדשוקולד הוא רעיל לכלבים; עם זאת, הסכנה באכילת שוקולד תלויה בסוג השוקולד, בכמות הנצרכת ובגודל הכלב שלכם. צריכה של מוצרי שוקולד וקקאו בכמויות גדולות יכולה להרוג את הכלב שלכם.

מדוע לא שוקולד?

 • המרכיב הרעיל בשוקולד הוא תאוברומין. בני אדם מעכלים תאוברומין בקלות, אך תהליך העיכול בכלבים הוא הרבה יותר אטי, מה שמאפשר לו להצטבר לרמות רעילות במערכות הגוף שלהם.
 • כלב גדול יכול לצרוך כמות גדולה יותר של שוקולד מאשר כלב קטן לפני שירגיש לא טוב.
 • כמות קטנה של שוקולד תגרום כנראה לכאבי בטן עם הקאות או שלשולים.
 • בכמויות גדולות, תאוברומין יכול לגרום לרעידות בשרירים, פרכוסים, הפרעות בקצב הלב.

למה כדאי לשים לב

תחילת הרעלת התאוברומין ניכרת בדרך כלל בהיפראקטיביות חמורה.

הטיפול המקובל להרעלת תאוברומין הוא לגרום להקאות תוך שעתיים מרגע הבליעה. אם אתם מודאגים או חושדים שייתכן שהכלב שלכם אכל כמות גדולה של שוקולד ומציג את אחד מהסימנים המפורטים לעיל, התקשרו מיד לווטרינר שלכם.

אם יש לכם כלב קטן שאכל חפיסת שוקולד, עליכם להתקשר ולגשת מיד לווטרינר שלכם. אל תחכו.

לסוגי שוקולד שונים יש רמות תאוברומין שונות. קקאו, שוקולד לאפייה ושוקולד מריר מכילים את הרמות הגבוהות ביותר, בעוד ששוקולד חלב ושוקולד לבן מכילים את הרמות הנמוכות ביותר. אם מדובר באכילת כמות כלשהי של שוקולד מריר, אל תיקחו סיכון. הרמה הגבוהה של תאוברומין בשוקולד מריר משמעותה שדרושה כמות קטנה מאוד כדי להרעיל כלב. כמות של פחות מ-30 גרם של שוקולד מריר יכולה להרעיל כלב במשקל של 20 ק"ג.

כמובן, אל תשקלו לעולם לתת שוקולד כפרס. תנו לכלב שלכם תמיד את מזון Science Plan הבריא או פשוט העניקו לו המון אהבה ותשומת לב כפרס.

מאמרים קשורים

 • טיפים לאחסון מזון לחיות מחמד

  המקום בו אתם מאחסנים את מזון הכלבים והחתולים שלכם משמעותי ביותר לשמירה על איכות וטריות המזון לאחר פתיחתו. הנה כמה שאלות נפוצות והמלצות לאחסון אופטימלי עבור כל המזונות היבשים והמשומרים של Hill’s לכלבים ולחתולים.
 • איך להתנהל עם כלבים בררנים באוכל?

  Dogs running אתם מאכילים את הכלב שלכם במזון כלבים טעים ומזין, ובכל זאת הכלב שלכם רק מרחרח ומלקק אותו. הגיע הזמן לארוחה הבאה, אך הכלב שלכם עוד לא סיים את הארוחה הקודמת. ייתכן שיש לכם כלב בררן!
 • במה להאכיל כלבה בהריון או מניקה?

  משך ההיריון של כלבה הוא כ-63 יום, והנקה נמשכת מספר שבועות נוספים. זו אולי התקופה החשובה ביותר בחיי הכלבה שלכם בכל הנוגע לתזונה מדויקת. עבור כלבה בהריון או מניקה, תת-תזונה עלולה להוביל לבעיות בריאותיות חמורות ולסכן את בריאותם של הגורים שלה1. שוחחו עם הווטרינר שלכם על הצרכים הייחודיים של הכלבה שלכם, וקחו בחשבון את שיקולי התזונה הקריטיים הבאים:
 • יתרונות מזון רטוב לכלבים

  למד כיצד תערובות המזון הרטובות של ימינו קיבלו מתיחת פנים, וכיצד תספק לכלבך את התזונה הדרושה לו בצורה שהוא אוהב.

מוצרים קשורים