<

טיפים לאחסון מזון לחיות מחמד

פורסם על ידי
דקות קריאה

מאמרים קשורים

מוצרים קשורים

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

המקום בו אתם מאחסנים את מזון הכלבים והחתולים שלכם משמעותי ביותר לשמירה על איכות וטריות המזון לאחר פתיחתו. הנה כמה שאלות נפוצות והמלצות לאחסון אופטימלי עבור כל המזונות היבשים והמשומרים של Hill’s לכלבים ולחתולים.

איך עלי לאחסן את המזון היבש של החתול או הכלב שלי?  

יש לאחסן שקי מזון יבש לחתולים או כלבים בסביבה קרירה ויבשה מתחת ל-38°C. זאת כדי למנוע הרס ויטמינים וחמצון שומנים המובילים לעיפוש המזון. מזונות לחיות מחמד ישמרו על טעמם הטוב ביותר אם יאוחסנו בשק המקורי, המספק מחסום להצטברות שומן. אחסון בטמפרטורה של 48°C למשך יותר מ- 48 שעות יכול להאיץ את הקצב הרגיל של תהליך פירוק תרכובות הויטמינים או ההרס שלהם.

האם ניתן לאחסן את המזון בשימורים של החתול או הכלב שלי במחסן?  

אחסון מזון החתולים או הכלבים שלכם בסביבה לא מבוקרת - כמו מוסך או מחוץ לבית - אינו מומלץ.

עבור מזון יבש לחתולים וכלבים
יש לאחסן את המזון בסביבה קרירה ויבשה. עדיף לא לאחסן את השקית על הרצפה כדי להפחית את הסיכוי לחדירת מזיקים.


עבור מזון בשימורים לחתולים וכלבים
לפני הפתיחה, יש לאחסן את קופסאות השימורים במקום בו הטמפרטורה היא בין 10°C ל-37°C. אין להקפיא מזון בשימורים כיוון שההקפאה יכולה לשנות את המרקם והטעם של המזון.


האם עלי לאחסן את מזון החתולים או הכלבים בכלי אחסון מפלסטיק? 

בעלי חתולים וכלבים רבים אוהבים להעביר את המזון היבש של החתול או הכלב שלהם מהשק למיכל אחר. מחקרים שנערכו על ידי מהנדסי האריזה של Hill's הראו כי אחסון במגוון מיכלי פלסטיק (פחי זבל, שקיות זיפר, שקיות אשפה או שקיות מטבח, מיכלי גומי/פלסטיק, גיגית פלסטיק וכו') עלולים להקנות ריח וטעם למזון היבש, ולהשפיע לרעה על טעם המזון. שקיות זיפר, שקיות אשפה ושקיות דומות גם לא ימנעו הצטברות שומן על הצד הפנימי של השקית. מקובל לאחסן את המזון במכלי מתכת נקיים (פחיות מתכת קטנות, פחי אשפה ממתכת וכו') אם אתם מעדיפים להשתמש במיכל אחסון, שמרו את המזון בשק המקורי בתוך המיכל כדי ליצור מיקום אחסון אידאלי.

כיצד אוכל לאחסן פחיות פתוחות של מזון חתולים או כלבים?


פחיות שימורי מזון פתוחות לחתולים או לכלבים יש לאחסן במקרר. מומלץ להשתמש במכסה מפלסטיק המתאים לראש הפחית כדי לשמור על לחות המזון, למזער את החשיפה לאוויר ולהפחית העברת ריחות.


לפעמים חיית המחמד שלי לא אוכלת הכל. במשך כמה זמן המזון של החתול או הכלב שלי טוב מרגע ששמתי אותו בקערה? במשך כמה זמן המזון בפחיות טוב לאחר פתיחתן?

עבור מזון יבש לחתולים ולכלבים

ניתן להשאיר מזון יבש בקערת החתול או הכלב שלכם ללא הגבלת זמן אם הקערה נמצאת באזור קריר, יבש, ללא אור שמש ישיר ולא נתון לזיהום על ידי חרקים וטפילים. עם זאת, אנו ממליצים לשטוף את קערת האוכל של החתול או הכלב בכל יום ולמלא בה מזון טרי.

עבור מזון בשימורים לחתולים ולכלבים

יש לרוקן את הקערה של חיית המחמד שלכם ממזון לח או בשימורים שלא נאכל על ידי החתול או הכלב שלכם תוך 4 שעות אם טמפרטורת הסביבה גבוהה מ-10°C. יש לאחסן פחיות שנפתחו במקרר, בטמפרטורות שבין 4-7°C, למשך 5-7 ימים לכל היותר. יש להשליך לפח כל מזון חתולים או כלבים שנותר לאחר הזמן הזה.

כיצד אוכל לדעת אם פחית או שקית מזון חתולים או כלבים עדיין טובה לשימוש? 

עבור מזון יבש לחתולים ולכלבים

קוד התאריך בשקי הפלסטיק שלנו נמצא בצד השמאלי, בסמוך למספר SKU בן 4 או 5 ספרות, לכיוון תחתית השק. קוד התאריך בשקים הבינוניים והגדולים שלנו יהיה ממוקם בחלק העליון של השק, בדרך כלל בצד הקדמי. הדוגמה הבאה מראה כי בשק זה של מזון לחיות מחמד עדיף להשתמש לפני אפריל 2010. לאחר 1 באפריל 2010, יש להשליך את שק המזון שלא נפתחה לפח.

עבור מזון בשימורים לחתולים ולכלבים

אנא בדקו את התאריך "עדיף להשתמש לפני" המוטבע בתחתית הפחית. הדוגמה הבאה מראה כי בפחית זו של מזון לחיות מחמד עדיף להשתמש לפני דצמבר 2010. לאחר 1 בדצמבר 2010, יש להשליך את פחית המזון שלא נפתחה לפח.

עדיף להשתמש לפני

זכרו, המזון שאתם נותנים לחתול או הכלב שלכם הוא קריטי לבריאותם, אך גם למקום האחסון של המזון יש השפעה גדולה על חבריכם הפרוותיים. זכרו את הטיפים האלו לאחסון מיטבי של מזון חיות מחמד.