<

המדע המדהים מאחוריי המיקרוביום של חיית המחמד שלך.

פורסם על ידי
דקות קריאה

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

האם ידעת שהמיקרואורגניזמים החיים בתוך גופך ועל פני גופך עולים על מספר התאים של גופך? הדבר נכון גם לגביי חיות המחמד שלנו, והמדע מראה כי לקהילת החיידקים - המיקרוביום של הכלב והמיקרוביום של החתול - יש מערכת יחסים מועילה הדדית עם גופם. במילים אחרות, הם שותפים נהדרים הפועלים יחד לשמירה על בריאותה ורווחתה הכללית של חיית המחמד.

מהו בעצם מיקרוביום?

מיקרו משמעו קטן ביותר, בעוד ביומה מתייחסת לקהילה טבעית של יצורים חיים המאכלסים מערכת אקולוגית. הדרך הקלה ביותר להמשיג מיקרוביום של כלב או מיקרוביום של חתול היא לחשוב עליו כאוכלוסייה מיקרוסקופית של מיליארדי חיידקים, וירוסים, פטריות ופרוטוזואה שחיים ומשגשגים במערכת האקולוגית שלהם - הגוף.

התערובת המיוחדת של מיני חיידקים, וירוסים, פטריות ופרוטוזואה ייחודית לכל כלב או חתול. מאמר שפורסם לאחרונה ב Nature מסביר שאנשים וחיות מחמד שחיים יחד מחליפים וחולקים את החיידקים שלהם זה עם זה. ממצא מעניין הוא שלמרות שמיקרואורגניזמים אלה עשויים להיות שונים אצל אנשים שונים, הם עדיין לעתים קרובות עושים את אותם הדברים ומתנהגים באופן דומה, כמו במקרה של פונקציות מטבוליות, טוען Nature Communications.

אמנם תשמעו לעתים קרובות על מיקרוביום המעיים, אך ישנם גם חיידקים החיים על העור, בחלל הפה, במערכת הרבייה הנקבית ובדרכי הנשימה. כל מקום בתוך הגוף ועל פני הגוף שונה, וכך גם סוגי החיידקים המאוכלסים באותם אזורים ולכן לכל אחד מהם המיקרוביום הייחודי שלו.

בתוך המערכת האקולוגית של מערכת העיכול, קיים מיקרוביום מעי משגשג. רוב חיידקי המעיים חיים במעי הגס, למרות שישנם חיידקים בחלקים אחרים כמו הקיבה, המעי הדק והמעי הגס העליון.

כיצד מתפתח המיקרוביום בחיות המחמד?

כלבים וחתולים אינם נולדים עם מיקרוביום. גורי כלבים וחתולים מתחילים לבנות אותם מיד לאחר הלידה, ומקבלים את החיידקים שלהם מהאמהות שלהם, מאנשים בבתים שלהם, ומהסביבה שלהם. המיקרוביום של חיית המחמד שלך יכול להיבנות ממגוון דברים שהם באים איתם במגע מדי יום, החל מצעצועים דרך מזון ועד סביבות בבית ובחוץ, וכן, אפילו ממך.

ככל שכלבים וחתולים גדלים ומתבגרים, המיקרוביומים שלהם משתנים ומתבגרים גם כן. המיקרוביום נשאר יציב ברוב הכלבים והחתולים הבוגרים אלא אם הם הופכים ללא בריאים ממחלות אחרות או מתזונה לא נכונה.

כיצד המיקרוביום משפיע על הבריאות הכללית של חיית המחמד שלי?

חיידקי המעיים לא רק מסייעים לעיכול, אלא הם גם מסנתזים ויטמינים וחומצות אמינו חיוניות, מסייעים במניעת זיהומים, מחזקים את המערכת החיסונית ותומכים בבריאות ורווחה כללית על פי החוקרים ב Texas A&M Gastrointestinal Laboratory. המיקרוביום של כלבים וחתולים בריאים אינו משתנה הרבה אלא אם ישנו שינוי באוכל או ישנה מחלה שמשנה את כמות וסוג החיידקים במעי. מחלות רבות קשורות לדיסביוזה של המעיים, כלומר ישנם שינויים בהרכב המיקרוביום של המעיים המשפיעים על תפקודם. טוב גם לדעת שטיפול באנטיביוטיקה עשוי להזיק גם למיקרוביום המעיים. המיקרוביום יכול להשפיע כמעט על כל איבר בגוף חיית המחמד שלך, מה שהופך מיקרוביום מאוזן לחיוני לבריאות הכללית.

כיצד תזונה משפיעה על המיקרוביום?

למזון יש השפעה רבה על בריאות ואוכלוסיית המיקרוביום של הכלב והחתול. אפילו משהו לכאורה לא מזיק כמו החלפת מזון מהירה של כלב או חתול יכול לשנות את המיקרוביום שלהם. רמות שונות של חלבון, שומן, פחמימות, סיבים מסיסים וסיבים בלתי מסיסים יכולים להשפיע ולשנות את מאזן המיקרוביום של כלב או חתול. אפילו שאריות ממתקן האוכל או חיית מחמד שנכנסת לפח המטבח עלולות לפתח הפרעות עיכול שמקורן במיקרוביום משובש.

כאשר מאכלים שונים נכנסים למעי הגס, חיידקי המעיים מושפעים אף הם, ומייצרים עודף גז עם תרכובות בעלות ריח רע, או משפיעים על איכות הצואה של חיית המחמד. לכן, עדיף לתת זמן להעביר את חיית המחמד שלכם למזון חדש מכיוון שחיידקי המעיים צריכים זמן להסתגל ולשמור על איזון.

כאשר אתה מאכיל את חיית המחמד שלך, אתה גם מאכיל את המיקרוביום שלה. בעוד שהמחקר בשלבים מוקדמים, מתגלות מדי יום תגליות חדשות החושפות את התפקיד שיש להאכלת המיקרוביום של חיית המחמד על בריאותה הכללית.

במרכז הגלובלי לתזונת חיות מחמד של הילס, צוות של מדענים ותזונאים של חיות מחמד מקשרים את ההשפעות של חומרים מזינים מסוימים על המיקרוביום של חיית המחמד שלך, כמו גם על התאים שלהם. הבנת הקשר בין חומרים מזינים וחיידקים אלה מסייעת בפיתוח מזון המקדם מיקרוביום בריא. המיקרואורגניזמים החיים בחיות המחמד שלנו חייבים להיות מאוזנים כראוי כדי לקדם את בריאותן ורווחתן. התזונה בה אתם מאכילים את חיית המחמד שלכם תומכת בבריאותם ועוזרת לשמור על בריאות המיקרוביום שלהם החיוני לבריאות הכללית שלהם.

אודות המחבר

ד"ר שרה ווטן

ד"ר שרה ווטן

ד"ר שרה ווטן היא בוגרת בית הספר לרפואה וטרינרית ב- UC Davis בשנת 2002. ד"ר ווטן החברה באגודה האמריקאית לעיתונאים וטרינרים, מחלקת את זמנה המקצועי בין פרקטיקות לבעלי חיים קטנים בגרילי, קולורדו, מרצה בנושאים קשורים, מנהיגות ,תקשורת עם לקוחות וכתיבה. היא נהנית מקמפינג עם משפחתה, סקי, צלילה ומשתתפת בתחרויות תריאטלון.

מאמרים נוספים

 • מה עושה מזון אנושי לחיית המחמד שלכם: הקבלה לקלוריות אנושיות

  הבינו את ההשפעה של האכלת חיות המחמד שלכם בשאריות מהאוכל שלכם על צריכת הקלוריות היומית שלהן באמצעות טבלה אנושית מקבילה קלה להבנה.
 • טיפים לאחסון מזון לחיות מחמד

  המקום בו אתם מאחסנים את מזון הכלבים והחתולים שלכם משמעותי ביותר לשמירה על איכות וטריות המזון לאחר פתיחתו. הנה כמה שאלות נפוצות והמלצות לאחסון אופטימלי עבור כל המזונות היבשים והמשומרים של Hill’s לכלבים ולחתולים.
 • האם זה בטוח לתת לכלב או לחתול שלי פירות?

  ישנם יתרונות רבים לכלול פירות בתזונה שלנו, אבל כבעלים לחיות מחמד אתם עשוים לשאול את עצמכם: האם חיית המחמד שלי יכולה לאכול גם פירות? אם אתם מתפתים להאכיל את החבר הפרוותי שלכם בפינוקים הטעימים האלה, תשמחו לדעת שיש מגוון רחב של פירות שאתם יכולים לכלול בבטחה בשגרת החטיפים של חיית המחמד שלכם. המשיכו לקרוא כדי לגלות אילו פירות בטוחים למאכל עבור החתול או הכלב שלכם.
 • הקאות ושלשולים: האם זה מצב חירום כלבי?

  אם חיית המחמד שלכם מקיאה או משלשלת, הצעד הראשון, הוא להפסיק את האוכל ולעודד לשתיית מים טריים בכמות קטנה אך תדירות גבוהה.

מאמרים נוספים