<

שמירה על בריאות הגור שלכם

פורסם על ידי
דקות קריאה

מאמרים נוספים

מאמרים נוספים

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

שמירה על בריאות מקסימלית של הגור שלכם

גור כלבים בריא

אתם ההשפעה הכי חשובה כשמדובר בשמירה על הבריאות והחיוניות של הגור שלכם. לא רק שאתם אחראיים על הטיפול הבריאותי היומיומי שלו, אתם גם מי שמכירים אותו הכי טוב. זה מה שהופך אתכם ל"עיניים והאוזניים" האידיאלים לווטרינר שלכם בזמן של בין הביקורים במרפאה. ישנם מצבים של סימנים ברורים למחלה של הגור, למשל אם יש לו שלשול, אבל בבדיקת גור בריא יש חשיבות מעבר לחיפוש סימנים של מחלות.

פה הגור וטיפול בשיניים

מחלת שיניים היא נפוצה בקרב כלבים, ולכן אחד הדברים הטובים ביותר שתוכלו יכול לעשות עבור הגור שלכם הוא הרגל קבוע של ניקוי שיניים. עם זאת, לא כדאי להשתמש בכל משחת שיניים, שכן משחות שיניים לבני אדם מכילות מרכיבים שאינם מתאימים לכלבים ואינם מיועדים לבליעה. לא רק שמשחות שיניים לכלבים בטוחות יותר, אלא שהגור שלכם יעדיף את הטעמים שלהן (למשל הטעם יהיה של בשר ולא של נענע). אם אתם מבחינים שלגור שלכם יש בעיות כמו חניכיים מדממות או ריח רע מהפה, דווחו על כך לווטרינר שלכם. תוכלו לקנות גם מברשות שיניים לכלבים, כמו גם משחות שיניים מיוחדות המיועדות לכלבים.

האם הגור שלכם לועס כל דבר? לעיסה של כלב בוגר שונה מלעיסה של גור עם בקיעת שיניים, שכן היא מתרחשת לאחר שכל שיני הגור דמויות המחט נשרו. לכלבים מתבגרים יש לעיתים קרובות דחף בלתי נשלט ללעוס וישנן תיאוריות שונות לגביי הסיבות לכך. לא משנה מהי הסיבה, אם אתם רוצים לשמור על נעלי הבית שלכם, זה רעיון טוב לתת לגור שלכם אביזרים בטיחותיים שנועדו ללעיסה!

טיפול באוזני הגור

בכל יומיים, הסתכלו בעדינות לתוך האוזניים של הגור שלכם כדי לוודא שהן בריאות. העור צריך להיות נקי ולא אדום או מגורה. האוזניים של הגור שלכם צריכות להיות נקיות מעודף שעווה או הפרשות מהאוזניים ולא אמורות להיות להן ריח לא נעים. אל תכניסו שום דבר לאוזני הכלב שלכם אלא אם כן הוטרינר אומר לכם לעשות זאת.

שימו לב לרעידות ראש או שריטות באוזניים. אם אתם חושדים שלגור שלכם יש בעיות אוזניים כלשהן, כגון זיהום חיידקי או פטרייתי, דלקת או קרדית אוזניים, אל תהססו לגשת לוטרינר שלכם.

סימנים של גור כלבים בריא

לגור בריא יש עיניים בהירות, פרווה מבריקה והרבה אנרגיה.

זכרו שהגור שלכם לא יכול לומר לכם אם הוא לא מרגיש טוב, לכן זה תלוי בכם לפקוח עליו עין. זה חיוני לדעת מה נורמלי עבור הכלב שלכם כדי לאתר מוקדם אם משהו לא בסדר. סימנים שיכולים להדאיג כוללים:

  • אובדן פתאומי של תיאבון.
  • זמני שינה ארוכים מהרגיל. 
  • שינוי בהתנהגות.
  • ירידה או עלייה מהירה במשקל. 
  • בליטות או גושים יוצאי דופן. 
  • הקאות או שילשולים. 
  • הפרשות עיניים או אוזניים.

סמכו על האינסטינקטים שלכם ואם יש לכם ספק, תמיד עדיף שתתקשרו לווטרינר שלכם.

סטרס אצל גורים

זה אולי לא בעיה פיזית, אבל לראות את הגור שלכם מפגין סימני מתח או חרדה יכול להיות מטריד באותה מידה.

זה נורמלי שגור בוכה ומייבב בלילות הראשונים בבית שלכם. כדאי לשאול את המגדל, לפני שאתם מקבלים את הגור, אם אתם יכולים להשאיר שמיכה או צעצוע לפני שאתם לוקחים אותו הביתה. כך לגור יהיה משהו עם הריח שלכם אצל המגדל, ולהיפך כשהוא מגיע הביתה.

כשהשלבים הראשוניים עוברים, ישנם גורמים אחרים שיכולים להלחיץ את הגור שלכם. חרדת נטישה היא בעיה נפוצה. שוב, אהבה וביטחון הם התרופה הטובה ביותר. אם הבעיה נמשכת או נראית חמורה, דברו עם הוטרינר שלכם.

מניעה טובה יותר מטיפול

הגור שלכם צריך להתחיל בסבב חיסונים לפני ההגעה אליכם, והמגדל או מרכז האימוץ צריכים לתת לכם אישור וטרינר כדי להוכיח זאת. הקפדה על לוח החיסונים של הגור שלכם היא אחד הדברים החשובים ביותר שאתם יכולים לעשות כדי לשמור על בריאותו. כדאי לבדוק עם הוטרינר שלכם לגביי תוכנית תילוע קבועה והדברת פרעושים, שכן הם חשובות ביותר.

וכמובן שאסור לשכוח פעילות גופנית ותזונה בריאה. חשוב מאוד שגורים יאכלו מזון המיועד לגורים, ולא לכלבים בוגרים. זה אולי נשמע מובן מאליו, אבל לגורים יש צרכים תזונתיים שונים מאשר לכלבים בוגרים על מנת לתמוך בגדילה ובהתפתחות המוח, העצמות והשרירים שלהם. לגורים מגזעים גדולים יש צרכים מעט שונים מאלו של הגזעים הקטנים והבינוניים. בקשו מהווטרינר שלכם להמליץ על מזון לגורים מאוזן ומלא המתאים לגזע ולגודל הגור שלכם.

נבדק על ידי Dr. Emma Milne BVSc FRCVS