<

הצילו, לכלב שלי יש קלקול קיבה!

פורסם על ידי
דקות קריאה

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

שמתם לב שלכלב שלכם יש צואה עם דם או שהוא חולה לעיתים קרובות? כלבים סובלים מקלקול קיבה מעת לעת. למרות שלא תמיד נעים לקרוא על הפרטים הספציפיים, זה חשוב שתדעו למה לצפות ומה לעשות. הקאות ושלשולים אינם מהנים עבור חיות המחמד שלנו או עבורנו כבעלים, אך מקרים מזדמנים של מחלה או צואה נוזלית ומימית הם חלק בלתי נפרד מהחיים עם חיות המחמד שלנו.

בדקו את הסימנים

אם אתם שומעים שהכלב שלכם משמיע קולות כאילו הוא עומד להקיא, פעלו במהירות והניחו לידו עיתון או קערה ישנה או מגש. כך תמנעו מלהזיז אותו אם לא נוח לו אבל תצמצמו את הבלגן למינימום. באופן דומה כלב שמיילל ליד הדלת כדי לצאת החוצה עלול לסבול מבחילות ויכול להיות שאין לו את אותה שליטה על הסוגרים שלו כמו בדרך כלל. כלבים מסוימים יכולים להיראות כחסרי מנוחה, להתהלך הלוך ושוב ועשויים אפילו להתחיל לחפור בורות אם יש להם כאבים בבטן, או שהם יכולים פשוט להתכרבל ולהיראות אומללים. סימנים נוספים שיש לשים לב אליהם כוללים ירידה במשקל, שינויים בתיאבון, גזים, בטן מגרגרת או מאמץ בזמן מתן צואה.

מה הטריגר?

רוב הזמן קלקול קיבה נגרם על ידי אכילה לא מבוקרת, אכילת מזון מהסוג הלא נכון (כגון אוכל מקולקל), או פיתוח של תגובה שלילית למזון. עם קצת עזרה, רוב הכלבים מתגברים מהר יחסית על בעיות אלו, לכן כדאי להתייעץ עם הוטרינר שלכם בשלב מוקדם.

לחלק מהכלבים יש הפרעות ארוכות טווח שיתכן שלא יפתרו במלואן, או שיתכן ויתפרצו שוב. הוטרינר בדרך כלל יצטרך לבצע בדיקות שונות כדי לקבוע את הגורם לבעיות אם אלו נמשכות זמן רב יותר. נהלו רישום מתי לכלב יש בעיות, מהם הסימנים שהוא מראה ומה הוא אכל בימים שקדמו לאפיזודה כדי לסייע באבחנה.

טיפים מועילים

  • אם הכלב שלכם מקיא, מנעו ממנו לזמן קצר גישה לאוכל וודאו שיהיו לו מים טריים זמינים.
  • אם הכלב נראה לא טוב, ממשיך להקיא או שיש לו דם בהקאה או שלשול, פנו לוטרינר שלכם.
  • בדקו עם הוטרינר שלכם מתי תוכלו להתחיל להציע כמויות קטנות של מזון לכלבים קל לעיכול. לרוב לאחר מצבי קלקוקל קיבה יומלץ לכלביכם לאכול מזון ייעודי לתמיכה במערכת העיכול של כלבים, אותו ניתן למצוא במרפאות וטרינריות וחנויות מחמד.
  • המשיכו להאכיל במזון שהומלץ לכם במשך כ-5 ימים, או לפי הנחיות הווטרינר שלכם.
  • לאחר זמן זה הוסיפו באיטיות חלק מהמזון הרגיל של הכלב שלכם, הגדילו בהדרגה את הכמות והפחיתו את כמות המזון הייעודי בתקופת העברה של פני 7 ימים, עד שהכלב שלכם יאכל כרגיל.

התייעצו עם הוטרינר שלכם אם אתם מודאגים לגבי בריאות חיית המחמד שלכם.

מאמרים נוספים

מאמרים נוספים