<

טיפול וטיפוח הגור שלכם

פורסם על ידי
דקות קריאה

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

הברשת פרוות הגור שלכם מקרבת אתכם

יש להבריש את פרוות הגורים בכל יום, ולא רק כדי לשפר את מצב העור והפרווה. הטיפוח עוזר לגור שלכם להתרגל להיות מטופלים, והוא מאפשר לכם להכיר את הגוף של הגור שלכם. זה חשוב במיוחד לאיתור בעיות בריאותיות כלשהן בחודשים הראשונים לחייו של הגור. הברשה יומיומית תאפשר לכם לזהות במהירות בעיות עור, כגון פריחה או אקזמה, וסימנים של טפילים כמו קרדית, קרציות ופרעושים. ואחרון חביב, זו גם דרך מצוינת לשפר את הקשר בין שניכם.

צאו לדרך בהברשת הגור שלכם

הברשת הגור שלכם צריכה להתבצע כל יום, לא משנה מה אורך הפרווה, אך יהיה צורך בתשומת לב וזמן רב יותר לכלבים מגזעים בעלי שיער ארוך יותר. רוב הכלבים נהנים שמברישים ומלטפים אותם, במיוחד אם מתחילים עם זה מוקדם.

תגמולים. באמצעות המברשת של הגור שלכם, התחילו בהברשות לזמן קצר - מספיק רק כדי להבריש אותם על כל הגוף פעם אחת - ולאחר מכן האריכו בהדרגה את זמן ההברשה. כאשר הכלב שלכם מקבל את מה שאתם עושים והוא עומד במקום זמן מה, עצרו ותנו לו פרס, כגון טיול, משחק או חטיף בריא. זה יעזור לגור שלכם להבין שעל עמידה במקום מקבלים פרסים, מה שהופך את ההברשה לקל ומהנה יותר עבור שניכם.

הברשה על שולחן. אם תברישו מדי פעם את הגור שלכם על שולחן, הוא יתרגל לתנוחה זו, מה שיכול להיות שימושי כשאתם מבקרים אצל הווטרינר/ית או במספרה. עם זאת, לעולם אל תשאירו כלב בכל גיל על השולחן ללא השגחה, מכיוון שהוא עלול להיפצע קשה אם הוא יפול. אם הכלב שלכם מפחד להיות על שולחן, הברישו אותו על הרצפה.

אזורים רגישים. אזור הראש של הגור שלכם רגיש מאוד, אז היו עדינים במיוחד כשאתם מברישים שם. ואם אתה מבחינים בהפרשה כלשהי מהאוזניים או העיניים שלהם, התייעצו עם הווטרינר/ית שלכם.

התפתלות. אם הגור שלכם מתחיל להתפתל, כדאי שתחזיקו אותו בחוזקה בשתי הידיים עד שיעצור. שוחחו עם הגור שלכם, תנו הרבה ביטחון ושבחו אותו כשהוא עומד.

שמירה על גזרת הגור שלכם

שיער. אולי תרצו לגזום את הפרווה של הגור מדי פעם, במיוחד את השיער סביב העיניים, האוזניים וכפות הרגליים. היזהרו במיוחד באזורים אלה, מכיוון שמספריים וגורים מתפתלים הם לא תמיד השילוב הטוב ביותר! אם הגזע שלכם זקוק לתספורת מיוחדת כדי שהוא ייראה במיטבו, או אם אתם רק רוצים ללכת על הצד הבטוח, קבלו עצה ממספרת כלבים מקצועית.

ציפורניים. הציפורניים של הגור שלכם יישחקו באופן טבעי כשהם יתחילו לצאת לטיולים, לחפור בגינה ולחקור. הרבה אנשים חושבים שצריך לגזום אותם, אבל אין צורך לעשות זאת. כלבים רבים חווים חוויות כואבות מאוד אם הציפורניים שלהם נגזרות קצר מדי או שנקצצו שלא לצורך, וזה יכול לגרום לאסוציאציות שליליות עם נגיעה ברגליים. אם אי פעם אתם מודאגים מכך שהציפורניים של הגור שלכם ארוכות מדי, בקשו מהווטרינר/ית או האחות שלכם לבדוק אותן עבורכם.

האם גורים צריכים אמבטיה?

רחצה מוגזמת יכולה להסיר את השמנים הטבעיים ואת ההגנות מהפרווה של הכלבים. רוב הגזעים בעלי השיער הקצר והבינוני צריכים להתרחץ רק אם הם מתלכלכים מהליכה ממש בוצית, או מהתגלגלות במשהו מגעיל. אם אתה מקפידים על טיפוח כלבים מגזעים בעלי שיער ארוך יותר ושמירה שלא יהיו קשרים ואתם מברישים את שיערם כל יום, זה תקף גם במקרה הזה.

רחצה בטוחה: עמידה על משטח חלקלק עלולה להוריד את הביטחון של הגור שלכם בזמן הרחצה, וגם עלולה לסכן אותו בפציעה. Iאם אתם מחליטים שהגור שלכם זקוק לאמבטיה, הניחו שטיח גומי מונע החלקה באמבטיה כדי לשמור עליו בטוח ומאובטח. וזכרו - השתמשו תמיד בשמפו המיועד במיוחד לגורים.

 

האם כדאי לשקול מספרה?

במרבית המקרים ועבור מרבית הכלבים - סביר שתוכלו לטפח אותם בעצמכם. זו חוויה מהנה שמקרבת אתכם ואת חיית המחמד שלכם ואולי תשמחו לפנות לזה זמן.

עם זאת, אם הגור שלכם יגדל למבוגר עם פרווה ארוכה, הוא יזדקק למעט יותר תחזוקה. במקרה זה, תספורת עשויה להתבצע במספרה מקצועית. ברור שתרצו ספר שיהפוך את חווית התספורת למהנה עבור הגור שלכם. אולי כדאי גם לברר על הניסיון וההשכלה שלהם, ואולי גם לראות כלבים אחרים שסופרו על ידם.

אם אתם מעוניינים במישהו מקצועי עבור הגור שלכם, נסו לשאול את הווטרינר/ית שלכם אם יש לו המלצה מתאימה.

נבדק על ידי Dr. Hein Meyer, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA ו Dr. Emma Milne BVSc FRCVS

מאמרים נוספים

מאמרים נוספים