<

הבנה וטיפול בכלב מגזע מיני שלכם

פורסם על ידי
דקות קריאה

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

לראות את העולם מעיניו של כלב קטן

ראשית, נסו לרדת לגובה הכלב שלכם - פשוטו כמשמעו - ותסתכלו היטב מסביב. זוהי סביבת הכלב שלכם, לכן זה חשוב לראות דברים מנקודת מבטו ושאלו את עצמכם כמה שאלות מרכזיות: האם הדברים נראים קצת יותר מפחידים מכאן? האם הספה מאיימת ממעל?האם נראה שרצפת המטבח החלקלקה מתארכת לאורך קילומטרים?כשאנשים וחפצים בבית גבוהים מכם, הם יכולים להיות טיפה מאיימים. דמיינו שואב אבק גדול מכם כדי לקבל מושג על איך הכלב שלכם מרגיש!

  • כמה רחוק כלי המים ההכרחי מאזור המנוחה או אזור המשחק? ספרינט קצר או מרחק מרתון?
  • אם מותר לכלב שלכם לעלות על הרהיטים, כמה גבוה עליהם לקפוץ? האם הכלב שלכם ירוויח ממדרגה שתוביל אותו לספה או למיטה?

כלבים מגזע קטן: כל הצורות והגדלים

גזעים קטנים, מיניאטורים וטוי הם חגיגת המגוון הרחב של צורת כלבי המיני: חלקם קומפקטיים וחסונים, כמו ג'ק ראסל טרייר, בולדוגים צרפתיים או ווסט היילנד וטרייר לבן.אחרים, כמו גרייהאונד איטלקי, רייטרס פראג וצ'יוואווה, יכולים להיות רגישים ועדינים, ודורשים באופן טבעי יחס עדין וטיפול זהיר.ישנם כמה גזעים בעלי מאפיינים מאוד מובחנים, כגון התחש בעל הגב הארוך האיקוני, הצ'ין היפני עגול הראש או הסיני המצוייץ חסר השיער.

לא משנה מה הגזע של כלבכם, חשוב לקחת בחשבון את צרכיו כאשר בוחנים דברים כמו גודל וצורת המיטה שלו, גודל ומיקום כלי אוכל ומים, סוג רצועה, קולר ו/או רתמה, דרישות טמפרטורה ועוד.

סינדרום הכלב הקטן

להיות כלב קטן בעולם גדול יכול להיות מאתגר. עם זאת, כלבים קטנים לעיתים קרובות מתנהגים בשובבות או מסוכנות שלעולם לא היו נסבלות אצל עמיתיהם מהגזע הגדול יותר (ידוע גם "כסינדרום הכלב הקטן"). הנפולאונים הקטנים האלו משתמשים לעיתים קרובות בהתנהגויות האלו כמעין מנגנון הגנה, אך זה יכול להפוך להרגל במהרה אם לא יתוקנו בשלב מוקדם. בעלי כלבים צריכים לזכור שמשיכת הרצועה, בריחה כשקורים להם, נהמות או נשיכות הם כולם התנהגויות רעות, באם הם מגיעות מצ'יוואווה קטנטן או מרוטווילר גדול. בשני המקרים, הדרכה להתקשרות והאילוף הנכונים יכולים לחולל פלאות.לימוד ותרגול התנהגות מתאימה במגוון רחב של מצבים מגיל צעיר יסייע לכלב בכל גודל להרגיש רגוע ונינוח, יעזור למנוע התנהגויות לא רצויות ואפילו מסוכנות. בקשו עזרה ממאמן מהימן שמכיר את גזע הכלב שלכם, או חפשו שיעור לציות קרוב אליכם. בנוסף, ישנם ספרים רבים שיוכלו לעזור לכם לפענח ולתקן את התנהגות הכלב שלכם. אם אתם זקוקים להמלצה או תמיכה נוספת, אל תהססו וצרו קשר עם הוטרינר שלכם.

דרישות מזון: פחות פירושו יותר

לכלבים מגזע קטן ישנן דרישות קלוריות שונות מכלבים מגזע גדול. מכיוון שיש להם יותר פני גוף לכל ק"ג מאשר כלבים גדולים, הם בדרך כלל מוציאים יותר אנרגיה לתפקודי גוף רגילים כמו שמירה על חום. הם גם מוציאים יותר אנרגיה על הליכה. הליכה עד לקצה הרחוב שלכם יכולה לעלות ללברדור של השכן 100 צעדים, בעוד שהלאסה אפסו שלכם יצטרך 400 צעדים כדי לעבור את אותו המרחק.

כלבים קטנים עשויים להזדקק ליותר קלוריות לק"ג ביום מאשר כלבים גדולים, אך עדיין יש לשמור עליהם מעליה עודפת במשקל. השמנה מסוכנת לא פחות לכלבים קטנים כמו לכלבים גדולים.

שיקולים מיוחדים לגורים

הקטנטנים האלו זקוקים ליותר קלוריות לגרם ממשקל הגוף. ומכיוון שהם לא יכולים לאגור עתודות אנרגיה בדרך של גורים מגזעים גדולים יותר, הם דורשים ארוחות תכופות יותר דחוסות בקלוריות.יש להאכיל גורים מגזע מיני ארוחות קטנות לעיתים קרובות לאורך כל היום כדי לפצות על קיבולת הקיבה הקטנה שלהם והצורך הבלתי נפסק באנרגיה. קראו את התוויות של מזון חיות המחמד לכמויות האכלה אופטימליות ובקשו מהוטרינר שלכם שייעץ לכם אינדבדואלית בהתאם לצרכי הגור הקטן שלכם.כמו בכל גזע, גורים קטנים צריכים להיות מוגנים, אך אין להתייחס אליהם כמו לתינוקות. למרות שייתכן שיידרש לב חזק להביט בגור הקבליר קינג צ'ארלס ספנייל הקטן והפרוותי בעיניו החומות הגדולות ולומר "לא!", יש לעשות זאת. אילוף מוקדם לכלבים מגזע קטן מכין את השטח לבן לוויה כלבי רגוע יותר, אמין ומתנהג טוב יותר בהמשך.

לחיות לאורך זמן ובבריאות

כלבים קטנים לרוב חיים זמן רב יותר מאשר עמיתיהם מהגזע הגדול והגזע הענק. מלטז, צ'יוואווה, יורקשיר טרייר ותחש מיניאטורי כולם ידועים באורך חיים של יותר מ 12 שנים. אורך החיים הממוצע של פודל מיניאטורי ובורדר טרייר הוא כמעט 14 שנים, אך ידוע שרבים הגיעו לגיל 20 כמעט - מכובד, אין ספק!עם זאת, אורך חייהם יהיה תלוי בהרבה משתנים אינדבדואלים וגורמים כמו בריאות, תזונה וסביבה. עם אורך חיים ארוך שכזה, לרוב בשילוב עם חיי עיר, כלבים קטנים זקוקים להגנה נוספת לתחזוק בריאות טובה לאורך שנות הזהב שלהם.בין הביקורים הרגילים לווטרינר, כלבים קטנים ירוויחו המון מתוספת של נוגדי חמצון לעזור לגופם להלחם בהשפעת ההזדקנות וחיי עיר.

האכלת המזון הנכון

כלבים קטנים יכולים להטיב עם מזונות עם גרגירים קטנים, זה יקל עליהם להרמת האוכל וללעיסה.

חפשו מזון מלא מבחינה תזונתית עם נוגדי חמצון, חומצות שומן אומגה 3 ו -6 וכמובן טעם מפתה לעזור לתת לחבר הכלבי שלכם כל מה שהוא צריך לחיים מאושרים ובריאים.

מאמרים נוספים

מאמרים נוספים