<

האתגרים שבטיול עם הכלב באזורים חורפיים

פורסם על ידי ג'ין מארי באוהאוס
דקות קריאה

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

שמירה על שגרת כושר בחורף עשויה להיות מאתגרת. זה נכון לגבי כלבים כמו גם לבני אדם. טמפרטורות קרות, ברד ואפילו שלג, ימים קצרים יותר ואתגרים אחרים - יכולים להפוך את הטיול עם כלבים בעונת החורף לקשה. העצות לבטיחות חיות מחמד בחורף יכולות להפחית את הקשיים והסיכונים. המשיכו לקרוא על פתרונות יעילים לאתגר שבטיול רגלי עם הכלב באזורים חורפיים.

טיול רגלי עם הכלב בחורף: האם זה רעיון טוב?

Person walking a small dog in a coat on a shoveled sidewalk in winter.מזג האוויר החורפי יכול להציב מספר סכנות ואתגרים לכלבים. על פי האגודה למאמני כלבים מקצועיים (APDT), גורי כלבים וכן וכלבים מבוגרים יותר, רגישים יותר לטמפרטורות קיצוניות ונמצאים בסיכון מוגבר למחלות הנובעות ממזג אוויר קר כגון מכת קור והיפותרמיה.

כלבים עם בעיות רפואיות, כמו בעיה בבלוטת התריס או בעיות כרוניות אחרות, כדאי שחשיפתם לקור תהיה מוגבלת ביותר.

עם זאת, טמפרטורות קרות הן רק אחת מהסכנות כאשר אתם מטיילים עם הכלב באזור חורפי. בנוזל המנוע שקיים ברכבים, יתכן וישולב חומר נגד קפיאה (אנטי-פריז) שטעמו מתוק והוא עשוי למשוך כלבים לשתייתו. שתייה של חומר שכזה היא מסוכנת ואפילו קטלנית. למרות שנראה שאין קושי רב במניעת גישה מהכלב למכוניות, הסכנה נובעת מהאפשרות שהכלבלב שלכם יצעד בתוך שלולית עם אנטי-פריז שנשפך ולאחר מכן ילקק את כפות רגליו.

מלח וכימיקלים אחרים המשמשים להמסת קרח, יכולים לגרות את עורו של כלבכם. הוסיפו לזה את הימים הקצרים יותר ואת הסבירות הגבוהה שתצטרכו לטייל עם הכלב שלכם בשעות החשכה, מה שמציב מערכת נוספת של סכנות בטיחות.

עצות לבטיחות חיות מחמד בחורף

למרות הסכנות, הליכה היא עדיין צורה מעולה של פעילות גופנית עבור רוב הכלבים. כלבים רבים דווקא אוהבים קור ושלג (אם ישנו באיזורכם) ואין להם בעיה מיוחדת עם פעילות בטמפרטורות קרות יותר. בנקיטת אמצעי הזהירות הנכונים, טיול רגלי בחורף יכול להיות בטוח ומהנה עבורכם ועבור הכלבלב שלכם. הנה כמה עצות לבטיחות חיות מחמד בחורף מה-APDT:

 • הגנו על כלבים הרגישים לטמפרטורות קרות בעזרת מעיל עמיד למים או סוודר, על אלה המוזכרים להלן וכן על כלבים מגזעים קטנים וכלבים עם פרווה קצרה ו/או רמת שומן גוף נמוכה.

 • הגנו על כפות הרגלים שלהם בעזרת מגפונים מבד או מגומי המיועדים לכלבים. אם הכלב שלכם אינו סובל נעילת פריטים על רגליו, ניתן לצפות את כפות הרגליים עם משחה מגנה. אם טיילתם באזור מושלג - נגבו היטב את רגלי הכלבלב שלכם לפני כניסתו לבית כדי להסיר שאריות של אנטי-פריז, מלחים או כל חומר אחר שיתכן שנדבק אליהם.

 • שמרו על כלבכם קשור ברצועה כאשר אתם בחוץ. ככל שזה מפתה לאפשר לו להשתולל בקרח, ברד או שלג, המשטח עלול לגרום להחלקה וכן להסתיר סכנות אפשריות. נסו תמיד לצעוד על מדרכות שפונו כאשר הדבר אפשרי, כדי להפחית את הפוטנציאל להיתקל בחפצים חדים תחת המשטח הרך של השלג או הברד. .מומלץ לשאת אתכם פנס בזמן הטיול - ככל שהימים מתקצרים, טיול עם הכלבים בחשיכה יהפוך להיות תדיר יותר. הפנס יכול לעזור גם ביום בזמנים בהם הראות נמוכה עקב תנאי מזג האוויר.

 • אל תאפשרו לכלב שלכם לאכול שלג או ברד. פעולה זו יכולה להנמיך את טמפרטורת הגוף שלו, והשלג יכול גם להכיל כימיקלים או פריטים נסתרים.

 • כדאי להגביל את כמות הזמן שהכלב שלכם מבלה בחוץ, כדי להימנע ממצבי היפותרמיה או מכות קור. שימו לב לזיהוי סימנים של חשיפה לקור - הסימנים כוללים יבבות, צמרמורות, התנהגויות חרדתיות, האטה, עצירה או חיפוש אחר מקום לנבור. אם אתם מבחינים באחד מהסימנים האלה בזמן שאתם בחוץ עם הכלב במזג אוויר קר, היכנסו פנימה מיד.

אלטרנטיבות לפעילות גופנית.

Woman holding dog and yoga mat in gym.בימים בהם קר מידי או שמזג האוויר גרוע מידי להליכה, הנה כמה רעיונות כדי לספק להם את הפעילות הגופנית שהם צריכים, תוך כדי שמירה על חום גופם בבית.

 • שחקו ב"רוץ תביא": מסדרון ארוך או שטח פנוי ממכשולים בחדר גדול הוא מספיק כדי לאפשר לכלב שלכם לרדוף אחר הצעצוע האהוב עליו. ייתכן שהמשחק יהפוך למשחק כדורגל אם הכלב שלכם עדיין לא למד להחזיר את הצעצוע.

 • ריצה במעלה ובמורד המדרגות: כל עוד הכלב שלכם בריא, אינו סובל מבעיות מפרקים או מבעיות אחרות והוא יכול לנווט במדרגות ללא בעיה, מספר ריצות במעלה ובמורד גרם מדרגות המכוסה במשטח מונע החלקה יכול להוות פעילות גופנית מצוינת. בונוס נוסף, אתם תעלו את קצב הלב שלכם גם כן!

 • שחקו בתופסת: אם הבית שלכם מספיק גדול, תנו לכלב שלכם לרוץ אחריכם מחדר לחדר. השתמשו בחטיפים או בצעצוע האהוב עליו כדי לגרות אותו אם הוא זקוק למוטיבציה כדי לזוז.

 • שחקו במחבואים: החביאו חטיפים או צעצועים סביב הבית ועודדו את הכלבלב שלכם לחפש אותם.

 • הרשמו לקורס: החורף יכול להיות זמן טוב לשיפור הנימוסים ולאימון לציות. קורסי אילוף מספקים הזדמנות לפעילות וגם הזדמנות לשניכם ליצור קשרים חברתיים חדשים. הכלב שלכם עשוי ליהנות גם מאימון זריזות במסלול ביתי, או שתוכלו לבדוק במכון הכושר שלכם אם הם מציעים שיעורי "דוגה" (שיעורי יוגה שאפשר לבצע עם הכלב).

 • השתכללו באימונים בבית: אם הצטרפות לחוג אינה אופציה, אתם עדיין יכולים לשלב פעילות גופנית וגירוי מנטלי עם חיזוק מיומנויות הציות של החבר הפרוותי שלכם באמצעות ספרים, תקליטורי DVD, אתרי אינטרנט או מדריכים מקוונים.

 • הצטרפו למכון כושר לכלבים/פארק כלבים מקורה: הפופולריות של אלה גוברת, ויתכן שהוקם אחד באזורכם. פארק כלבים מספק מגוון של אפשרויות משחק ופעילות גופנית מהנות עבור הכלב שלכם.

למרות שקיימים מספר אתגרים בטיול עם כלבכם בחורף, זה וודאי אפשרי לעשות זאת באופן בטוח ומהנה עבור כולם. מתן תשומת לב לצרכים ולנוחות של כלבכם, כמו גם התייחסות רצינית לסביבה ושימוש בהיגיון בריא, יכולים כולם לעזור להבטיח חורף בטוח ופעיל. כמו כן, זכרו לנקוט אמצעי זהירות עבור עצמכם כאשר אתם יוצאים החוצה. הקפידו להתכרבל היטב ושמרו על עצמכם. אכפת לנו מבריאות בעלי חיות המחמד כמו שאכפת לנו מחיות המחמד עצמן!

Contributor Bio

Jean Marie Bauhaus

ג'ין מארי באוהאוס

ג'ין מארי באוהאוס היא בעלת חיית מחמד, בלוגרית בנושא חיות מחמד וסופרת המתגוררת בטולסה, אוקלוהומה, מקום בו היא מרבה לכתוב תחת השגחתם של חבורת תינוקות פרוותיים.

מאמרים קשורים

 • טיפים לאחסון מזון לחיות מחמד

  המקום בו אתם מאחסנים את מזון הכלבים והחתולים שלכם משמעותי ביותר לשמירה על איכות וטריות המזון לאחר פתיחתו. הנה כמה שאלות נפוצות והמלצות לאחסון אופטימלי עבור כל המזונות היבשים והמשומרים של Hill’s לכלבים ולחתולים.
 • איך להתנהל עם כלבים בררנים באוכל?

  Dogs running אתם מאכילים את הכלב שלכם במזון כלבים טעים ומזין, ובכל זאת הכלב שלכם רק מרחרח ומלקק אותו. הגיע הזמן לארוחה הבאה, אך הכלב שלכם עוד לא סיים את הארוחה הקודמת. ייתכן שיש לכם כלב בררן!
 • במה להאכיל כלבה בהריון או מניקה?

  משך ההיריון של כלבה הוא כ-63 יום, והנקה נמשכת מספר שבועות נוספים. זו אולי התקופה החשובה ביותר בחיי הכלבה שלכם בכל הנוגע לתזונה מדויקת. עבור כלבה בהריון או מניקה, תת-תזונה עלולה להוביל לבעיות בריאותיות חמורות ולסכן את בריאותם של הגורים שלה1. שוחחו עם הווטרינר שלכם על הצרכים הייחודיים של הכלבה שלכם, וקחו בחשבון את שיקולי התזונה הקריטיים הבאים:
 • מדוע שוקולד עלול להיות רעיל לכלב שלכם?

  שוקולד הוא רעיל לכלבים; עם זאת, הסכנה באכילת שוקולד תלויה בסוג השוקולד, בכמות הנצרכת ובגודל הכלב שלכם. צריכה של מוצרי שוקולד וקקאו בכמויות גדולות יכולה להרוג את הכלב שלכם.

מוצרים קשורים