<

איך להתנהל עם כלבים בררנים באוכל?

פורסם על ידי
דקות קריאה

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

אתם מאכילים את הכלב שלכם במזון כלבים טעים ומזין, ובכל זאת הכלב שלכם רק מרחרח ומלקק אותו. הגיע הזמן לארוחה הבאה, אך הכלב שלכם עוד לא סיים את הארוחה הקודמת. ייתכן שיש לכם כלב בררן!

אתם עשויים לחשוב שהכלב שלכם רוצה או זקוק למגוון מזונות. האמת היא שהכלב שלכם יאכל בשמחה את אותו מזון בכל יום, כל חייו, ולכן עליכם לוודא שאתם מספקים לו ארוחה טעימה ומזינה. הכלב שלכם הוא צאצא של ציידים סתגלניים שהורגלו לאכול את מה שהם יכלו להשיג ובזמן שיכלו להשיג אותו.

הגורם. בדרך כלל, הגורם לבררנות באוכל אינו בשל דפוס בהתנהגותו הטבעית של הכלב. הגורם הוא בדרך כלל תוצאה של האכלה בשאריות שולחן או יותר מדי פינוקים. לא רק שזה מגביר את הסיכון להשמנת יתר, אלא זה גם מעודד התנהגות בררנית. הכלב שלכם נמנע מלאכול בתקווה שיקבל אוכל מלהיב יותר ממה שנמצא בקערה שלו. הגישה הטובה ביותר היא להפסיק להאכיל את הכלב מהשולחן ולהגביל את מספר הפינוקים. זכרו כי לכלבים ולחתולים ישנם צרכים תזונתיים שונים מאיתנו, לכן מה שאנו אוכלים אינו בהכרח מאוזן עבורם.

כשהכלב שלכם היה צעיר יותר, כשניסיתם להציע לו כמה מאכלים שונים כדי לקבוע את המזון המתאים לו, ייתכן שעודדתם אותו להמתין למשהו טוב יותר. אם אתם פותחים פחיות שימורי מזון מרובות ומנסים לשדל את הכלב שלכם לאכול משהו ע"י מתן תוספות בכל ארוחה, אז הכלב שלכם אילף אתכם.

דרכים יעילות לתקן את התנהגותו:

 • עזרו לכלב שלכם להבין שלא קיים מגוון אפשרויות.
 • הגישו לכלב את המזון למשך 30 דקות. אם הוא לא אכל את המנה, קחו אותה ממנו.
 • כשמגיע הזמן לארוחה הבאה של הכלב שלכם, הגישו לו את האוכל שוב וקחו אותו ממנו לאחר 30 דקות, בין אם הוא אכל ובין אם לא.
 • תוך יום או יומיים הכלב שלכם עשוי להתחיל לבדוק את המזון שבצלחת. שמרו על האסטרטגיה שלכם. אל תיכנעו! הכלב שלכם אינו גווע ברעב. אם הוא רעב, הוא יאכל.

  ייתכן שתצטרכו להתמודד עם הבעת אכזבה מצד הכלב שלכם, אך זוהי שיטה יעילה לשינוי התנהגות בררנית. אתם תשמחו שעשיתם זאת לטווח הארוך.

אם אתם משנים את מזון הכלבים שלכם, עשו זאת בהדרגה:

 • התחילו בשילוב המזון החדש עם המזון הישן והגדילו בהדרגה את כמות המזון החדש תוך הפחתה הדרגתית של כמות המזון הישן. זה יעזור לכלב שלכם להתרגל למזון החדש ולהימנע משביתת רעב.
 • אם אתם עוברים ממזון רטוב למזון יבש, נסו לערבב כמות קטנה של מים חמים עם המזון היבש.
 • אם הכלב שלכם נעשה בררן פתאום ללא סימנים מוקדמים להתנהגות כזו, ייתכן ומדובר בבעיה רפואית. שימו לב להקאות, שלשולים, אטיות או ירידה במשקל אצל הכלב שלכם. קחו את הכלב לווטרינר אם נדמה לכם שקיימת בעיה רפואית.

מאמרים קשורים

 • טיפים לאחסון מזון לחיות מחמד

  המקום בו אתם מאחסנים את מזון הכלבים והחתולים שלכם משמעותי ביותר לשמירה על איכות וטריות המזון לאחר פתיחתו. הנה כמה שאלות נפוצות והמלצות לאחסון אופטימלי עבור כל המזונות היבשים והמשומרים של Hill’s לכלבים ולחתולים.
 • במה להאכיל כלבה בהריון או מניקה?

  משך ההיריון של כלבה הוא כ-63 יום, והנקה נמשכת מספר שבועות נוספים. זו אולי התקופה החשובה ביותר בחיי הכלבה שלכם בכל הנוגע לתזונה מדויקת. עבור כלבה בהריון או מניקה, תת-תזונה עלולה להוביל לבעיות בריאותיות חמורות ולסכן את בריאותם של הגורים שלה1. שוחחו עם הווטרינר שלכם על הצרכים הייחודיים של הכלבה שלכם, וקחו בחשבון את שיקולי התזונה הקריטיים הבאים:
 • מדוע שוקולד עלול להיות רעיל לכלב שלכם?

  שוקולד הוא רעיל לכלבים; עם זאת, הסכנה באכילת שוקולד תלויה בסוג השוקולד, בכמות הנצרכת ובגודל הכלב שלכם. צריכה של מוצרי שוקולד וקקאו בכמויות גדולות יכולה להרוג את הכלב שלכם.
 • יתרונות מזון רטוב לכלבים

  למד כיצד תערובות המזון הרטובות של ימינו קיבלו מתיחת פנים, וכיצד תספק לכלבך את התזונה הדרושה לו בצורה שהוא אוהב.

מוצרים קשורים