<

צ'ק ליסט לבעלי כלבים להורות נבונה

פורסם על ידי
דקות קריאה

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

בדקו מקורות

אם אתם מחפשים כלב, וודאו שמגדל הכלבים שאתם משיגים ממנו את הגור יהיה מהימן ואחראי. ל RSPCA ישנם כמה טיפים טובים על מה כדאי לבדוק כשמחפשים מגדל כלבים. בקשו ממגדל הכלבים לחתום על חוזה לקבלת גור. זה יכול לעזור להיות יותר בטוחים בכך שהוא עשה הכל כדי להבטיח שהגור בבריאות טובה. אם המגדל מסרב לחתום, אולי כדאי שתמשיכו למגדל הבא. 

לפני שאתם פונים למגדל כלבים, תמיד כדאי לשקול לאמץ מעמותה. ישנם מאות כלבים חביבים מכל הגילאים במרכזי אימוץ, שרק מחכים לבית קבוע משלהם, אז בדקו היטב את האפשרויות שלכם לפני שאתם בוחרים את בן המשפחה הבא שלכם בעל ארבע רגליים!

השיגו תואר לכלב שלכם!

חיות מחמד מאומנות היטב וחברותיות כראוי הופכות לבני לוויה מאושרות וטובות יותר - ככה פשוט. ישנו מגוון רחב של בעלי מקצוע המציעים שיעורי אילוף וסוציאליזציה לכלבים, אז וודאו שהכלב שלכם מקבל השכלה מתקדמת! גם כלב זקן יכול ללמוד טריקים חדשים. עם הידע הנכון, הכלב שלכם יהיה החבר הכי טוב שמתנהג טוב יותר בכל מיני מצבים. היכולת להסתמך על ההתנהגות המתאימה של הכלב שלכם תהפוך כל אינטראקציה למהנה יותר עבור שניכם. 

הקפידו תמיד ללכת לשיעורי אימון המבוססים על תגמולים. אילוף ואימון מבוסס ענישה עדיין לא נעלם לחלוטין מן העולם, אבל יהרוס את החברות שלכם עם הכלב שלכם.

איך לפעול בשעת חירום

אנחנו מקווים שלעולם לא תצטרכו ליישם את זה, אבל זה חיוני לדעת עזרה ראשונה לכלבים במקרה של תאונה או מחלה פתאומית. כמה ארגונים, כמו ה Blue Cross, מציעים שפע של מידע שימושי באינטרנט. נסו חיפוש פשוט עם מילות המפתח "עזרה ראשונה לכלבים" או "עזרה ראשונה לחיות מחמד". תוכלו למצוא גם עשרות ספרים ואפליקציות על עזרה ראשונה לכלבים. 

אם מתרחש מקרה חירום זה חיוני להביא את הכלב שלכם למרפאה באופן מיידי - שום דבר לא יכול לתפוס את מקומו של טיפול מקצועי מהיר ויעיל של ווטרינר/ית מוסמכים ומנוסים. 

חשוב גם שתהיה לכם תוכנית לטיפול בכלב שלכם למקרה שאתם חולים או לא מסוגלים לטפל בו באופן זמני. גייסו חבר מהימן שישמש כמטפל לשעת חירום עבור הכלב שלכם.

לסרס או לא לסרס?

שוחח עם הווטרינר/ית שלכם אם סירוס מתאים לכלב שלכם או לא. שקלו היטב את כל הצדדים של העניין ובחרו את מה שמתאים לחיית המחמד האישית שלכם. מרכזי אימוץ לבעלי חיים מלאים לעתים קרובות בחיות מחמד לא רצויות הממתינות לבתי קבע אוהבים, כך שאם תבחרו לא לעקר או לסרס את הכלב שלכם, תצטרכו להיות ערניים במיוחד כדי לא להוסיף למספר ההמלטות הלא מתוכננות שכבר נולדו בכל שנה.


השארו בתנועה!

שמירה על כלבכם פעיל לא רק תיצור אצלו עניין ותכניס אותו לפעילות גופנית- זה יהיה פחות סביר שהוא יתנהג לא יפה - זה גם עוזר לשניכם ליצור קשר הרבה יותר חזק. הכלב שלכם ישמח על תשומת הלב, וגם שניכם תשמרו על כושר! 

כלבים צריכים שניים או שלושה טיולים בכל יום, לא משנה באיזה מזג אוויר, אלא אם הווטרינר/ית שלכם יעצו אחרת מסיבה רפואית. זכרו שכלבים לא בהכרח נהנים מאותו ספורט כמונו, כמו ריצה ליד אופניים. הם אוהבים, וצריכים, שיהיה להם הרבה זמן לרחרח ולחקור ולחפש ריחות וטבע. אם אתם יכולים למצוא יערות ופארקים שבהם תוכלו לתת להם לחקור ולשחק כרצונם, הם ישמחו מאוד.

האכילו במזון הנכון

תשאלו את הווטרינר/ית שלכם לגבי המזון הטוב ביותר להאכלת הגור או הכלב שלכם. עליכם לשקול היטב את גילו, אורח החיים, הגזע שלו ורמת הפעילות הכללית של הכלב שלכם לפני שאתם בוחרים את המזון שלו. לגורים מגזעים גדולים וקטנים יש צרכים שונים בכל הנוגע לגדילה ולהתבגרות, ואין להאכיל גורים במזון לכלבים בוגרים. הקפידו לתמוך כראוי בצרכים האישיים של הכלב שלכם לאורך חייו על ידי מתן התזונה המדויקת שהוא זקוק לה בכל שלב.

שמרו על המשקל

לעזור לכלב שלכם להימנע מלהשמין - או אפילו להיות קצת שמנמן - זה אחד הדברים הטובים ביותר שאתם יכולים לעשות כדי לתמוך בבריאות הפיזית והרגשית הכללית שלו. לכלבים הסובלים מעודף משקל או מהשמנת יתר, יש תוחלת חיים קצרה יותר בהשוואה לחבריהם במשקל בריא, ולעתים קרובות יש להם גם איכות חיים מופחתת. שמירה על הכלב שלכם במשקל האידיאלי תעזור לו להישאר פעיל ובריא ליותר זמן, ותעזור לו להשתתף טוב יותר בזמן משפחתי מהנה איתכם. אם הכלב שלכם כבר בעל משקל עודף, עזרו לו להשיל אותו ובקשו מהווטרינר/ית שלכם עצה לגבי המזון הטוב ביותר לירידה בטוחה ויעילה במשקל.

ישנן דרכים רבות להיות בעל כלב אחראי, ואלו הן רק כמה דוגמאות להורות נבונה ואחראית לחיות מחמד.

נבדק על ידי Dr. Hein Meyer, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA ו Dr. Emma Milne BVSc FRCVS

מאמרים נוספים

מאמרים נוספים