<

לשמור על המשקל של גור הכלבים שלכם

פורסם על ידי
דקות קריאה

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

לשמור על המשקל של גור הכלבים שלכם

הידעתם שכלב מוגדר כסובל מעודף משקל אם הוא שוקל כ-15% או יותר מהמשקל האידיאלי שלו? זה מתורגם לכמה מאות גרמים בלבד לכלב זעיר כמו צ'יוואווה, אבל יותר מ-7.5 קילוגרמים עבור רוטוויילר. בעלי כלבים רבים פשוט לא מבינים עד כמה הכלבים שלהם סובלים מעודף משקל מכיוון שהשינוי מתרחש בהדרגה. הרבה בעלי כלבים גם לא רואים בזה בעיה רפואית ולכן נוטים לא לבקש עזרה מהמרפאה שלהם.

כולנו שמענו על השמנה בגורים, אבל זה יותר רציני ממה שזה נשמע. אם גורים סובלים מעודף משקל או השמנת יתר, זה יכול למעשה להשפיע עליהם לכל החיים. גורים הסובלים מעודף משקל נוטים להפוך לכלבים בוגרים בעלי עודף משקל ולהתקשות יותר בירידה במשקל. אז שמירה על גור הכלבים שלכם רזה היא התחלה מצוינת לבריאות טובה לכל החיים.

הרגלי אכילה בריאים לכלבים

הגור שלכם דורש יותר מזון יחסית בזמן הגדילה, בהשוואה לצורך שלו במזון כשהוא מבוגר לחלוטין, אבל אסור לכם להאכיל לפי דרישה. כדיא שתתחילו עם ארבע ארוחות ביום בזמנים קבועים. השאירו את האוכל בחוץ למשך כ-15 דקות, ואז פנו את כל מה שנשאר לאחר זמן זה. כלבים משגשגים בשגרה וזה מחזק הרגלי אכילה קבועים נכונים.

עקבו אחר מדריך ההאכלה על אריזת המזון שלכם, כדי להאכיל את הכמות הנכונה, וזכרו שזה לכל היום, לא לכל ארוחה. אתם צריכים לדעת כמה שוקל הגור שלכם כדי להבין כמה צריך להאכיל, וזה כמובן ישתנה לאורך תקופת הגדילה שלו בהתאם למשקל וגיל נוכחי - אז שקלו את הגור כל שבועיים. אפשר לקחת אותם למרפאה שלכם כדי לעשות זאת, זו יכולה להיות דרך מצוינת עבורם לבנות אסוציאציות טובות עם ביקורים במרפאה.

זכרו, מדריך ההאכלה הוא בדיוק זה - מדריך. הגור שלכם הוא אינדיבידואל ויש להתייחס אליו בהתאם. אם אתם מודאגים מהמשקל של הכלב שלכם, תוכלו לבצע בדיקה פשוטה לזיהוי השמנת יתר. תוכלו למשש בעדינות מעל כלוב הצלעות של הגור שלכם כדי להעריך את השומן מתחת לעור; אתם אמורים להיות מסוגלים להרגיש את הצלעות עם האצבעות. אם הוא סובל מעודף משקל, יהיה לכם קשה יותר להרגיש את הצלעות שלו.

אם יש לכם חששות לגבי המשקל של גור הכלבים שלכם, קבעו תור לבדיקה אצל הווטרינר/ית שלכם. בדרך כלל מקובל לקחת את הגור לבדיקת משקל כל שבועיים במשך החודשיים הראשונים ולאחר מכן מדי חודש. יש לשרטט את התוצאה על עקומת צמיחה מיוחדת של גורים כדי לוודא שהם גדלים בקצב בריא.

מילה על אכילה בררנית

כמעט ללא יוצא מן הכלל, כלבים שהפכו לאכלנים בררנים בבגרותם הם כאלה שכגורי כלבים זכו לפינוק יתר. מלבד חטיף לכלבים פה ושם, כדאי ומומלץ להאכיל את הגור שלכם רק במזון שמיועד לגידול גורים. אל תתרגלו להאכיל אותו בשאריות משולחן ארוחת הערב שלכם, כדי לא להפוך אותו לאכלן לא מרוצה, כמו גם להפרעה לכם ולמשפחתכם בזמן הארוחות.

נבדק על ידי ד"ר היין מאייר, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA וד"ר אמה מילן BVSc FRCVS

מאמרים נוספים

מאמרים נוספים