<

כיצד לתת לכלב כדורים: טיפים ושיטות מועילות

פורסם על ידי ד"ר לאקי שייבל
דקות קריאה

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

זה יכול להיות מאתגר לפעמים לתת לכלב שלכם כדורים. אבל כבעלים של כלב, למידה כיצד לגרום לכלב לקחת כדור היא מיומנות חשובה לשלוט בה, ולמרבה המזל, מיומנות פשוטה למדי ברוב המקרים. אז מה בעלים של חיות מחמד יכולים לעשות כדי שהתהליך הזה יעבור בצורה חלקה? המשיכו לקרוא כדי ללמוד טריקים שאושרו על ידי וטרינרים מומחים בתחום.

כיצד לתת לכלב שלכם כדורים: שיטת כדור הבשר

Small black and white dog licks a pill from a human hand.

כשמדובר בנטילת תרופות בצורת כדור, רוב הכלבים מתנגדים פשוט כי הם לא נהנים מהטעם של הכדור. כשלוקחים את זה בחשבון, אתם יכולים להשתמש בטריק של "כף הסוכר" שיתאים לחבר הכלבי שלכם.

אם הוטרינר שלכם נותן את האישור למתן התרופה עם אוכל, אתם יכולים להסתיר את הקפסולה או הכדור בתוך חטיף תוצרת בית. השתמשו במזון שימורים, בשר רזה מבושל, גבינה, חמאת בוטנים או כל מזון אחר שהכלב שלכם אוהב וניתן לעצב אותו, וצרו קציצה, כדור גבינה או חטיף חמאת בוטנים סביב הכדור. הווטרינר שלכם או חנות החיות המקומית שלכם יכולים גם להמליץ על חטיפים מיוחדים לכלבים שנועדו במיוחד להסתרת כדורים.

מזון שימורים לכלבים או בשר רזה מבושל הם אידיאליים למתן כדור לכלב, שכן חטיפים כמו כדורי חמאת בוטנים עשויים להקשות על הכלב לשמור על משקל תקין.

כלבים רבים יקבלו בשמחה את הצ'ופר וגם יוקירו לכם תודה על כך, מה שהופך זאת לדרך הפשוטה ביותר לתת כדור דרך הפה לרוב הכלבים. עם זאת, עבור כלבים סקפטיים יותר, ייתכן שתצטרכו קודם לתת קציצה רגילה ללא כדור כדי להרוויח את אמונם ולאחר מכן להגניב את הכדור לקציצה נוספת.

כאשר אוכל הוא לא אופציה

אם אינכם יכולים להגניב כדור לואכל ולתת לכלב הסופר מרחרח שלכם, או שאי אפשר לקחת את הכדור עם אוכל, מתן הכדור לכלב עשוי לדרוש מכם לקחת את העניינים לידיים - תרתי משמע. השתמשו בשלבים הבאים להדרכה:

 1. התחילו על ידי שימוש בחטיף במקום בכדור בכמה ניסיונות הראשונים.
 2.  
 3. עמדו ליד הכלב שלכם, וודאו ששניכם פונים לאותו כיוון. לאחר מכן החזיקו את החטיף ביד הדומיננטית שלכם.
 4.  
 5. תוך כדי הנחת היד הלא דומיננטית שלכם על הלסת העליונה של הכלב שלכם, עם האגודל בצד אחד והאצבעות בצד השני, השתמש ביד הדומיננטית כדי למשוך את הלסת התחתונה למטה. החטיף גם יהיה באותה היד. זכרו כי הפה של הכלב נפתח על ידי צניחה של הלסת התחתונה, אז הימנעו מלפתוח את הפה של הכלב שלכם על ידי משיכה כלפי מעלה.
 6.  
 7. הכניסו את החטיף על ידי הנחתו לכיוון בסיס הלשון. תצטרכו להסיר זמנית את היד שלכם מהלסת התחתונה כדי להכניס את החטיף לכיוון החלק האחורי של הלשון, אז נסו להיות זריזים. זה אכן מחייב שהיד שלכם תהיה בפה של הכלב שלכם לרגע, כך שיש סיכון מובנה שהכלב שלכם ינשך אותכם במהלך התמרון הזה - היו זהירים ביותר! המטרה של לתת להם חטיף בדרך זו, היא לעזור לכלב שלכם להירגע, מכיוון שהם ילמדו שזו לא חוויה נוראית וקצת שיתוף פעולה יהיה לטובתם. בהתאם לכמה מאתגר היה הצעד הראשון הזה, אתם יכולים לחזור על זה עם חטיפים - או אפילו מזון רגיל לכלבים - כדרך לאמן את הכלב שלכם לקחת כדור ללא מאבק.
 8.  
 9. כאשר אתם והכלבלב שלכם השתלטתם על תמרון ה "פתח את הלסת וקבל חטיף", הגיע הזמן לפעולה העיקרית: החלפת החטיף בכדור. אם אפשר, הניחו את הכדור לכיוון החלק האחורי של הלשון, באופן אידיאלי בבסיסה.
 10.  
 11. תמיד תתנו הרבה שבחים מילוליים וחטיף מפנק אחרי שהכלב שלכם נוטל בהצלחה את התרופה.

מכיוון שהטכניקה הזו דורשת קצת יותר מיומנות, אולי כדאי לבקש מהווטרינר שלכם לעשות הדגמה לפני שתנסו זאת בעצמכם. לאחר שהנחתם את הכדור בהצלחה בפיו של הכלב שלכם, עשו כמיטב יכולתכם לשמור על הפה שלו סגור על ידי החזרת ידכם הדומיננטית במהירות על הלסת התחתונה שלו כדי להשיג שליטה עדינה. נשיפה על אפו של הכלב שלכם וליטוף גרונו בעדינות יעודדו את הבליעה. רוב הכלבים ילקקו את האף לאחר שבלעו כדור. עבור אותם כלבים דיסקרטיים יותר שגורמים לכם לתהות, פשוט תפקחו עליהם עין לרגע כדי לראות אם הם יורקים ראיות.

צורות אחרות של תרופה

אם אתם עדיין לא מצליחים לגרום לכלב שלכם לקחת את הכדור שלו, ייתכן שיהיה צורך בצורות אחרות של התרופה. לדוגמה, הווטרינר שלכם יכול לרשום תרופות נוזליות. ניתן לתת נוזלים באמצעות מזרק (או טפטפת שסופקה עם התרופה) לחלק האחורי של הפה של הכלב שלכם על ידי החדרת קצה המזרק ליד השיניים האחוריות משני הצדדים. פנים הלחי הוא עוד מקום טוב לכוון אליו תרופות נוזליות.

אם אתם מתקשים לתת תרופות, חשוב לשמור על קו תקשורת פתוח וכן עם הווטרינר שלכם כדי שיוכל לעזור להתאים את תוכנית הטיפול של הכלב שלכם בצורה שתשאיר אתכם רגועים ובטוחים כאחד. גם אם הם לא יכולים לרשום מרשם אחר של תרופה, ייתכן שיש להם עצות וטריקים משלהם שהם יוכלו לחלוק איתכם.

אם נאבקתם בעבר במתן תרופות לכלב שלכם, נסו להשתמש בצעדים אלו כדי להגביר את ההבנה של איך לתת לכלב תרופות.

אודות המחברת

ד

ד"ר לאקי שייבל

ד"ר לייסי שייבלת DVM, MSL, CVJ היא וטרינרית וסופרת וטרינרית לבעלי חיים קטנים. היא זכתה בפרסים רבים על מחויבותה לחינוך בעלי חיות מחמד ונחשבת למומחית וטרינרית מובילה בתחום הבריאות.

מאמרים נוספים

מאמרים נוספים