<

למה כלבים אוכלים דשא?

פורסם על ידי
דקות קריאה

הכלב שלכם הוא צאצא של הזאב האדיר וצייד אצילי. אתם מאכילים אותו באוכל באיכות הטובה ביותר, אז למה הוא מתעקש לאכול דשא?

אף על פי שאיש אינו בטוח לחלוטין מדוע כלבים אוכלים דשא, מביני דבר בגידול חיות מחמד בטוחים למדי שזו התנהגות כלבית נורמלית ובוודאי שאין מה לדאוג בגללה.

רעיה

ישנם שני סוגים עיקריים של אכילת דשא אצל כלבים. הראשון הוא מרעה פשוט שבו הכלב לועס דשא בכיף ולא סובל מתופעות לוואי.

לעיתים, וטרינרים סוברים כי כלבים אוכלים דשא כדי לפצות על מחסור תזונתי, אבל ישנם מקרים בהם כלבים שאוכלים תזונה מאוזנת היטב גם יבחרו לאכול דשא. יכול להיות שהם פשוט אוהבים את הטעם. זה כמו סלט עבורם. אז גם אם אתם מאכילים טוב את הכלב שלכם, אולי הוא עדיין ירצה קצת עלים ירוקים!

התנהגות אינסטינקטיבית

הסוג השני של אכילת דשא הוא כאשר הכלב אוכל קצת דשא ומקיא אותו. זה נחשב ניסיון אינסטינקטיבי מכוון כדי לגרום להקאה לאחר שהם בלעו משהו שגרם להם להרגיש לא טוב.

כלבים שאוכלים כדי לגרום לעצמם להקיא בדרך כלל בולעים דשא מהר ככל האפשר, בקושי לועסים אותו. יש שמאמינים שחתיכות הדשא הארוכות והלא לעוסות מיצרות תחושת דגדוג וגירוי בגרונותיהם וגורמות בכך לתגובת ההקאה.

אם הכלב שלכם אוכל דשא, מקיא ואז נראה בסדר, יתכן שהוא טיפל לבד במה שהפריע לו. אם הוא ממשיכים להתאמץ להקיא או ממשיך לאכול עשב ומקיא פעמים רבות, כדאי לקחת אותם לבדיקה אצל הוטרינר.

בטוח למאכל?

בכל התנהגות של אכילת דשא, שימו לב היטב לסוג הדשא שהכלב שלכם צורך. אל תתנו להם לאכול משהו שטופל בחומרי הדברה או דשנים. על מרבית המוצרים המיועדים לטיפוח מדשאות יופיע ציון האם הם בטוחים או לא עבור חיות מחמד.

מאמרים נוספים

מאמרים נוספים