<

איך לדאוג לכריות כפות הרגליים של חתול

פורסם על ידי ג'ין מארי באוהאוס
דקות קריאה

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

כפות הרגליים של החתול שלכם חשובות עבורם כפי שהידיים והרגליים שלכם חשובות לכם. כהורים לחתול, חשוב לעזור לחתול שלכם לשמור על כפות רגליים בריאות. המדריך המהיר הזה לטיפול בכפות רגליים של החתול יעזור לכם לשמור על כריות כפות הרגליים של החבר הפרוותי שלכם בריאות ונקיות.

מדוע לטפל בכריות כפות הרגליים של חתול?

כף רגל של חתול עם חתול מטושטש ישן ברקע

תחשבו לרגע על איך חתולים משתמשים בכפות הרגליים שלהם. הם הולכים על פני מגוון סוגי משטחים בבית, כולל משטחים מלוכלכים כגון ארגז החול. אם הם יכולים להם לצאת החוצה, קרוב לוודאי שהם ילכו על פני אדמה מחוספסת וסלעית, ידרכו על קוצים וחפצים חדים אחרים וגם ידרכו על פני משטחים חמים או קרים, בהתאם למזג האוויר. חתולים שיוצאים החוצה בחורף באזורים מושלגים, עשויים גם להיתקל במשטחים המכילים מלחים או חומרי הסרת קרח שהינם מזיקים לכפות הרגליים שלהם.

בשלב מסוים של היום, החתול שלכם ינקה את כפות הרגליים שלו על ידי ליקוקן, ובכך הוא יכול לבלוע חומרים מזיקים שכפותיו אספו בדרך. טיפול רגיל בכפות רגליי החתול הכולל ניקיון ובדיקות, לא רק יעזור לשמור על כפות רגליי החתול שלכם נקיות ובטוחות לליקוק, אלא גם יאפשר לכם להתמודד עם כפות יבשות וסדוקות, חתכים ופציעות אחרות לפני שהם יכולים להזדהם.

מדריך לטיפול בכפות הרגליים של חתול

איך להתחיל

בעוד שבדיקת כפות הרגליים של החתול שלכם על בסיס קבוע טובה כדי להבטיח שאתם שומרים עליהן בריאות, אתם יכולים גם לחפש סימנים לכך שמשהו קורה עם כפות הרגליים. אם אתם מבחינים שהחתול שלכם צולע או לא מפעיל לחץ על כף הרגל, ייתכן שמשהו תקוע בה או יכול לפצוע אותה בצורה כלשהי. זכרו שחתולים טובים בלהסתיר את הכאב שלהם, אז ייתכן שיהיה עליכם לשים לב היטב. בנוסף, כאשר החתול פצוע הוא עשוי להסכים פחות לבדיקה שלכם, לכן עשו כמיטב יכולתכם לשמור אותם רגועים ונינוחים בזמן הבדיקה.

אם החתול שלכם לא רגיל לטפל בכפות הרגליים שלו, ייתכן שתצטרכו להרגיל אותו לרעיון בהדרגה. עיסוי כפות הרגליים של החתול שלכם עשוי להיות הרגל מועיל כשאתה מחזיקים או מלטפים אותם, החל מגיל צעיר ואילך. זה לא רק יעזור להם להתרגל למגע וטיפול בכפות הרגליים שלהם, אלא גם יעזור לכם לזהות שאריות שעלולות להיתפס בין האצבעות וכריות כפות הרגליים.

בדיקת כפות הרגליים

ברגע שהחתול שלכם מסוגל להתמודד עם בדיקות בכפות הרגליים שלו, הקפידו לבדוק אותו מדי יום, במיוחד לאחר שהם חוזרים מסיור בחוץ. חפשו שריטות, פצעים וגורמים זרים. אם אתם חושדים בחפץ המסתתר בכפה או בין שערות כף הרגל של החתול שלכם, נסו להשתמש בפינצטה כדי להסיר אותו בעדינות. אם זה עמוק, צרו קשר עם הוטרינר שלכם.

ניקוי כפות הרגליים

לפני או אחרי הבדיקה שלכם, השתמשו במטלית רכה כדי לנגב את כריות כפות רגליי החתול, כמו גם מסביב לכריות ובין אצבעות הרגליים. פעולה זו תנקה את האצבעות שלהם מלכלוך, אבק שאריות וכל כימיקלים או גורמים זרים.

 

גזירת ציפורניים

חתול אפור שוכב על משטח משובץ ומלקק את כפות רגליו .

השתמשו במספריים או קוצץ ציפורניים כדי לגזור את הציפורניים של החתול שלכם. ה-PDSA ממליץ להשתמש במספריים או קוצץ שמיועדים במיוחד עבור ציפורני חתול, שכן קוצץ ציפורניים אנושי יכול לגרום לציפורניים של החתול שלכם להתפצל.

הקפידו לגזור רק את הקצוות, תוך שאתם מקפידים להימנע מהחלק של הציפורן שמכיל עצבים רגישים וכלי דם. אם אתם חותכים יותר מידי לתוך החלק הרגיש השתמשו באבקה מתאימה לעצירת דימום. אם אין בידכם אבקה עוצרת דימום, ייתכן שזה יהיה רעיון טוב לקנות את זה בחנות המקומית שלכם לציוד לחיות מחמד למקרה שתזדקקו לה.

טיפול בכפות רגליים יבשות של חתול

אם כריות כפות הרגליים של החתול שלכם נראות יבשות, מגורות או סדוקות, צרו קשר עם הוטרינר שלכם; הוא וודאי ימליץ לכם לנסות להוסיף להן לחות על ידי שמנים או משחות שבטוחות לאכילה, כדי שיהיה בטוח עבורם ללקק. אולי כדאי להגביל אותו לחדר האמבטיה בזמן שהשמן נספג כדי למנוע ממנו להכתים את כל הבית. אם החתול זקוק לתמיכה טיפולית רחבה יותר, ניתן להשתמש במשחה ייעודית לכפות רגליים של חתולים. הימנע מתכשירים המיועדים לבני אדם או לבעלי חיים אחרים, שעלולים להזיק בבליעה.

שיקולים נוספים

כמובן, אחד הדברים הטובים ביותר שאתם יכולים לעשות עבור כפות הרגליים של החתול שלכם הוא לשמור את החתול בתוך הבית, היכן שפחות סביר להיפצע או להיתקל במשטחים חמים או קרים במיוחד או כימיקלים מסוכנים. אוויר חורף יבש יכול לייבש את כפות הרגליים של החתול שלכם, לכן שקלו להשתמש במכשיר אדים במהלך חודשים קרים. עמוד גירוד יכול גם לעזור לשמור על הציפורניים שלהם במצב טוב, שלא לדבר על העזרה שלו בשמירה על השטיח והרהיטים שלכם מפני הדחף לגרד עליהם את הציפורניים.

עם כל מה שמעורב בטיפול בחתולים, קל להתעלם מטיפול נכון בכפות רגליי החתול. הרגל יומיומי של בדיקה וניקוי כפות הרגליים יקל על שמירה על כושרם.

אודות המחברת

ג'ין מארי באוהאוס

ג'ין מארי באוהאוס

ג'ין מארי באוהאוס היא סופרת ובלוגרית עצמאית כותבת בתחום הבריאות ואורח החיים של חיות מחמד מאז 2014. בין לקוחותיה ניתן למנות את הילס תזונה לחיות מחמד, American Kennel Club, Chewy, ועוד.


נבדק על ידי ד"ר היין מאייר, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA

מאמרים נוספים

 • טיפים לאחסון מזון לחיות מחמד

  המקום בו אתם מאחסנים את מזון הכלבים והחתולים שלכם משמעותי ביותר לשמירה על איכות וטריות המזון לאחר פתיחתו. הנה כמה שאלות נפוצות והמלצות לאחסון אופטימלי עבור כל המזונות היבשים והמשומרים של Hill’s לכלבים ולחתולים.
 • עשה ואל תעשה בחינוך חתולים

  מתקשים בהתנהגות הרעה של החתול שלכם? למד כיצד למשמע את החתול שלך ביעילות ברשימה מועילה זו של עשה ואל תעשה.
 • הכנת החתול החרדתי שלכם למפגשים רבי משתתפים בבית

  אם אתם בעלים של חיית מחמד ואתם אוהבים לארח, ייתכן ששמתם לב שכאשר המסיבה ממריאה, החתול שלכם הופך להיות עצבני. במהלך ההתאספות בביתכם החתול עשוי להתחבא מתחת למיטה שלכם או בארון, ולא יצא עד שאחרון המוזמנים יעזוב את הבניין.
 • לחגוג חגים עם חתולים

  השילוב של חתולים וחגים דומה לפעמים לערבוב של שמן ומים. מלבד בעיות הבטיחות שעשויות לצוץ, יתכן מצב בו בלי משים נתעלם מהחתול, מצב המתרחש בייחוד במשפחות עסוקות. לחילופין, ייתכן שהחתולים יסבלו מגירוי יתר מרעש והחגיגות.

מאמרים נוספים