<

להביא הביתה את גור החתולים הראשון שלכם

פורסם על ידי
דקות קריאה

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

מלבד היותם חמודים ביותר, לגורי חתולים יתרונות רבים אחרים כחיות מחמד. באופן טבעי הם בעלי חיים נקיים מאוד, ויכולים להיות די עצמאיים כשהם גדלים, כלומר לרוב הם דורשים פחות זמן טיפול מאשר כלבים, למשל. 

חתלתולים הם שובבים ומשעשעים מאוד, אבל כדאי לשקול (ולא בקלות ראש) אם מתאים לכם להיות בעלים של חתולים. החתול שלכם יכול לחיות בין 15 ל-20 שנה, אז חשוב להיות מוכנים למחויבות ארוכה לחברכם החתולי החדש. 

במאמר זה נבחן מה תצטרכו לפני הגעת החתלתול, כיצד להפוך את הימים הראשונים לרגועים ככל האפשר, וכיצד לזהות סימנים של חתלתול חולה.

הצרכים הבסיסיים של גור החתולים החדש שלכם

יש כמה דברים בסיסיים שגורי חתולים צריכים כדי להתחיל את החיים בצורה הטובה ביותר ולגדול לחתולים בריאים, שמחים וידידותיים.

דבר ראשון - יש צורך בארגז חול או שניים. זכרו שאלו הם בדיוק כמו שירותים עבורנו. לא היינו רוצים שהשירותים שלנו יהיו ליד שולחן האוכל שלנו או במקום שבו כולם יוכלו לראות אותנו! אותו דבר אצל לחתולים. יש סיכוי גבוה יותר שגור החתולים שלכם ישתמש בארגז החול אם הוא יהיה רחוק מהאוכל שלו ובאזור שקט בבית. 

רוב הגורים ילמדו איך להשתמש בארגז החול מאמם ואחיהם. עבור רבים, זה אינסטינקטיבי, אבל חלקם זקוקים לקצת יותר עידוד כדי ללכת למקום הנכון. תוכלו לעזור לגור החתולים שלכם ללמוד לאן ללכת לשירותים על ידי הנחתו בארגז החול לאחר אכילה או לאחר שהתעורר מתנומה, ולשים לב לסימנים כשהם מחפשים לאן ללכת. החזיקו מספר ארגזי חול כשהחתלתול שלכם צעיר, כך שתמיד יהיה אחד בהישג יד.

גור החתולים שלכם יזדקק גם לעמוד גירוד - גירוד היא התנהגות טבעית ונורמלית עבור חתולים כדי לעזור להם להימתח, להתאמן, לשמור על בריאות הטפרים שלהם ולהפיץ פרומונים חשובים בסביבה. אם לא תספקו עמוד גירוד/או רפידה מתאימים, החתלתול שלכם עשוי לבחור ברהיטים או שטיחים במקום זאת!

התזונה היא גם היבט חשוב מאוד בטיפול בגור חתולים. החתלתול שלכם יוכל להתפתח לחתול בריא וחזק אם הוא יקבל את התזונה המתאימה. האכילו אותו במזון איכותי, מלא ומאוזן המיועד לגורי חתולים ולא לחתולים בוגרים, שכן לחתולים הגדלים יש צרכים שונים מאשר למבוגרים. 

לגורי חתולים יש קיבה זעירה, כך שבהתחלה הם יצטרכו מזון זמין כל הזמן ולאחר מכן לפחות 4-6 ארוחות ביום. צלחות מכוונות על ידי טיימר הן שימושיות אם אתם מחוץ לבית במהלך היום. זכרו שיש צורך שתהיה לגור גישה למים טריים בכל זמן.

החתלתול שלכם גם צריך לבקר אצל וטרינר/ית על בסיס קבוע לבדיקות ולחיסונים, ולאחר מכן לסירוס. החיסונים מתחילים בדרך כלל בסביבות 8-9 שבועות והסירוס מתבצע בדרך כלל בין גיל 4 ל-6 חודשים. תשאלו את הווטרינר/ית שלכם באיזה גיל הוא ממליץ על חיסונים וסירוס לחתלתול שלכם.

היו מוכנים לקראת ההגעה החדשה

חתולים הם יצורים עדינים ומורכבים מאוד, לכן תקראו הרבה לפני כן כדי לוודא שאתם יכולים לספק את כל הצרכים שלהם. 

בית חדש יכול להרתיע, במיוחד אם יש ילדים או חיות אחרות. אתם צריכים להיות מוכנים לתת לחתלתול שלכם להתרגל לביתו בסבלנות במשך כמה ימים ולהרגיש בטוח ונוח. תחילה, מקמו את החתלתול שלכם במקום שקט, כגון חדר שינה אחד בבית, ואל תדאגו אם הוא מתחבא. ודאו שיש לו גישה למזון, מים, ארגז חול ועמוד גירוד במרחב הבטוח שלו ואפשרו לו לבוא אליכם כשהוא מתעניין. נסו לא להרתיע אותו בהמון חיבוקים ותשומת לב, כי זה יכול להיות מאוד מפחיד עבורו.

חתולים הם בודדים באופן טבעי, לרוב הם לא אוהבים שמחבקים אותם או מרימים אותם (ועושים שימוש במרחב האישי שלהם ללא הזמנה). הם אוהבים לעשות שימוש במרחב תלת מימדי. זה אומר שהם יצטרכו שפע של מקומות גבוהים לנוח, לסקור, לחקור ולהתרחק מהמולת החיים האנושיים כשהם זקוקים לכך.

איך לזהות מתי החתלתול שלכם חולה

ודאו שאתם מכירים את המצב הנורמלי של החתלתול שלכם. חתולים טובים מאוד בלהסתתר כשהם חולים והסימנים הקליניים לא תמיד ברורים כמו שלשול, למשל. הקפדה על הרגלי האכילה, השירותים, המשחק והשינה שלו פירושה שאם החתלתול שלכם יהיה חולה, תוכלו לזהות את הסימנים מוקדם ולהעניק לו את הטיפול הרפואי הנכון בהקדם האפשרי.

גורי חתולים יכולים להיות מהר מאוד חלשים כשהם חולים בגלל גודלם הקטן. שימו לב לסימנים כמו הפרשות מהעיניים או אף נוזל, התעטשות ושיעול. זה נורמלי שחתלתול יישן הרבה, אבל אם הוא לא משחק בקביעות במהלך היום, או שהוא לא אוכל או שותה, גשו לקבלת עזרה מהווטרינר/ית שלכם בהקדם האפשרי. אם אתם מבחינים בהקאות או בשלשול, דברו עם הווטרינר/ית שלכם. לפעמים קיבה רגישה היא נורמלית מהלחץ של מעבר דירה, אבל גורי חתולים יכולים להתייבש במהירות, לכן תמיד עדיף להיות על הצד הבטוח ולבקש עצה אם אתם מודאגים.

נבדק על ידי Dr. Emma Milne BVSc FRCVS וDr. Aileen Pypers, BSc, BVSc, PGDip

מאמרים נוספים

מאמרים נוספים