<

מתי חתולים מסיימים לגדול? מדריך לגדילת גורי חתולים

פורסם על ידי
דקות קריאה

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

תקופת האימוץ של גור חתולים היא מרגשת, והצפייה בגור המתפתח מכדור מוך רך וחמוד לחתול יפהפה ואלגנטי היא אחת מהנאות החיים האמיתיות. מכיוון שחתולים רבים שומרים על שובבות הנעורים גם בבגרותם, אתם עשויים לתהות: מתי חתולים מסיימים גדילה ובאיזה גיל הם נהיים חתולים בוגרים?

מתי חתולים הופכים לבוגרים?

יום אחד יש לכם חתלתול קטנטן שמתרוצץ בבית שלכם, ולפני שאתם שמים לב, הוא הפך לחתלתול גדול. זה אולי נראה כאילו הם גדלים בן לילה, אבל חתולים עוברים למעשה שישה שלבי חיים, כפי שהוסבר על ידי International Cat Care ביוזמת CatCare for Life. דרך אחת לקבוע מתי החתול שלכם התבגר, היא לראות לאיזו קטגוריה הוא משתייך:

  • גור חתולים (0-6 חודשים)
  • ג'וניור (7 חודשים - שנתיים)
  • בוגר (3 שנים - 6 שנים)
  • מבוגר (7 שנים - 10 שנים)
  • זקנה (11 שנים - 14 שנים)
  • זקנה מתקדמת (15 שנים ויותר)

בדומה לעמיתיהם האנושיים, שלבי ההתפתחות של גורי חתולים נספרים בשבועות ובחודשים עד גיל שנתיים.

באיזה גיל חתולים מפסיקים לגדול?

בגיל שנה בערך, החתול שלכם כבר יגדל לחלוטין. חתולים מגיעים לבגרות בשלב הצעיר ועוברים לשלב הבוגר. אתם יכולים לחשוב על זה כך שהחתול שלכם נמצא בשנות העשרה המאוחרות ושנות ה-20 לחייהם - מבוגרים צעירים מלאי אנרגיה ועוצמה.

חתול מיין קון גדוך שוכב על ספה אפורה.ככל שהחתול שלכם מתפתח לבגרות, הווטרינר שלכם יכול לעזור לכם לקבוע את המשקל האידיאלי של החתול שלכם ולהמליץ ​​על תוכנית התזונה כדי לעזור לקדם את בריאותו. אתם יכולים לעבוד יחד כדי לשנות את התוכנית הזו כשהחתול שלכם עובר לכל שלב חיים חדש. חשוב לתזמן את הביקור הזה כך שניתן יהיה לקבוע קווי בסיס אלו, שיאפשרו לכם לפקוח עין על בריאותו של החתול שלכם ככל שהוא מזדקן. בדיקות סדירות מאפשרות לכם גם לפקוח עין על המשקל ומצב הגוף של החתול שלכם. שמירה על החתול שלכם רזה לאורך חייו תעזור לו לחיות זמן רב יותר ותפחית את הסיכון למחלות מסוימות, כגון סוכרת.

חתולים גזעיים וחתולים מעורבים

הרוב המכריע של החתולים הם מה שאנו מכנים חתול ביתי קצר שיער, או חתול ביתי ארוך שיער (או חתול מעורב). הם פשוט חתולים יפים וייחודיים ללא גזע מסוים. למרות שיש עשרות גזעי חתולים המוכרים ברחבי העולם, גודלם אינו משתנה כמעט כמו גזעי כלבים. חתול ממוצע שוקל כ-4 ק"ג. המיין קון הוא הגזע הגדול ביותר של חתולים והזכרים יכולים להגיע למשקל של עד 10 קילו ולגדול לגובה של 40 ס"מ! מהצד השני, גזע החתולים הקטן ביותר, הסינגפורה, שוקל לכל היותר 3.5 קילו. לא רק שחתול הסינגפורה קטן יותר, אלא שהוא גם מגיע לבגרות מאוחר יותר, בסביבות גיל שנתיים.

חתולים גזעיים נוטים להיות מועדים יותר לבעיות בריאות בהשוואה לחתולים מעורבים. לכן אם אתם מחליטים שאתה רוצים חתול גזעי, הקפידו ללמוד על הבעיות שעלולות להיות להם ותמיד לבחור מגדל שעושה את כל בדיקות הבריאות המתאימות. כדאי שתימנעו מחתולים בעלי מבנה גוף קיצוני כמו פנים שטוחות מאוד, רגליים זעירות או חוסר שיער. לחתולים אלה יכולה להיות איכות חיים ירודה מאוד בשל המאפיינים הפיזיים שלהם.

אם גידלתם את החתול שלכם משלב הגורות או מהשלב הצעיר של החיים, יש לכם מושג די טוב לגבי הטמפרמנט והצרכים החברתיים-רגשיים שלו. אתם גם מכירים את מקום הנמנום האהוב עליו ואת הצעצוע האהוב עליו. ככל שהחבר הפרוותי שלכם גדל, אתם גם רוצים להבטיח שיש לו תוכנית תזונה מאוזנת ומתאימה המיועדת במיוחד לטווח הגילאים שלו, כך שהוא יקבל את הוויטמינים והרכיבים התזונתיים שהוא זקוק להם. הווטרינר/ית שלכם יכולים לעזור לכם להחליט על המזון המתאים ביותר לאורך כל השלבים המרתקים של חיי החתול שלכם.

אודות המחברת

קריסטין אובריין

קריסטין אובריין

כריסטין ברוולי-אובריין, Ph.D., היא סופרת ועורכת עטורת פרסים, מחנכת ואמא ותיקה לחתול. היא חברה מקצועית באיגוד כותבי החתולים (CWA) וכתבה עבור חברות וארגונים מובילים בתעשייה, כולל 'למה לצפות כשאתם מצפים' ו NIU STEM Read. מצאו אותה ועקבו אחריה באינסטגרם ובטוויטר @brovelliobrien

  

נבדק על ידי Dr. Hein Meyer, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA ו Dr. Emma Milne BVSc FRCVS