<

מה עושה מזון אנושי לחיית המחמד שלכם: הקבלה לקלוריות אנושיות

פורסם על ידי
דקות קריאה

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

להאכיל זו אחת הדרכים שלנו להראות אהבה לחיות המחמד. למרבה הצער, כשהחיים עמוסים ויש הרבה מחויבויות, לעתים קרובות מדי אנחנו נוטים להחליף טיולים, גירוי או זמן משחק בחטיפים.

כיום התעורר מצב משבר של השמנת יתר מחלתית בקרב חתולים וכלבים, בדומה לבני אדם. ידעתם שכ-40% מהחתולים והכלבים באירופה סובלים מעודף משקל או השמנת יתר? ויש לזה השפעה גדולה על הבריאות.

אם אפשר - עדיף לא לתת בכלל אוכל אנושי לחיות המחמד, מפני שהרבה מאכלים כמו בצל, שוקולד, צימוקים וכמה ממתיקים שונים רעילים מאוד לבעלי חיים. אבל גם המזונות שאינם רעילים יכולים להוות בעיה. מה שנראה לנו כמו כמות קטנה עבורנו (אדם במשקל ממוצע של 70 ק"ג), יכול להיות שווה ערך קלורי לארוחה שלמה לחתול או לכלב!

לא כדאי להאכיל את הכלב או החתול שלכם בשאריות מהשולחן, במיוחד אם הם מנסים לרדת במשקל. ההתחננות שלהם היא הרגל שקשה לשבור ברגע שהוא מתחיל.

יותר מדי חטיפים יכולים להיות יותר מדי קלוריות - מהר מאוד! תקראו על החטיפים האלה ומה המשמעות של זה במונחים אנושיים.

 

 • עבור החתול, חתיכת גבינה אולי נראית כמו פינוק קטן, אבל היא בעצם כמו ארוחה שלמה לחתולים.
 • עבור כלב, עוגייה או חתיכת גבינה אולי נראית כמו פינוק קטן, אבל גם היא כמו ארוחה שלמה לכלבים.

הערה: אם הווטרינר שלכם הציע להשתמש בגבינה או בחטיף אנושי אחר כדי לתת תרופה כלשהי, היו מודעים לקלוריות הנוספות וקחו את זה בחשבון בחישוב צריכת הקלוריות היומית של הכלב או החתול שלכם. התייעצו תמיד עם הוטרינר שלכם אם יש לכם שאלות.

תרגום חטיף

נבדק על ידי ד"ר היין מאייר, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA וד"ר אמה מילן BVSc FRCVS

מאמרים נוספים

 • המדע המדהים מאחוריי המיקרוביום של חיית המחמד שלך.

  האם ידעת שהמיקרואורגניזמים החיים בתוך גופך ועל פני גופך עולים על מספר התאים של גופך? הדבר נכון גם לגביי חיות המחמד שלנו, והמדע מראה כי לקהילת החיידקים - המיקרוביום של הכלב והמיקרוביום של החתול - יש מערכת יחסים מועילה הדדית עם גופם. במילים אחרות, הם שותפים נהדרים הפועלים יחד לשמירה על בריאותה ורווחתה הכללית של חיית המחמד.
 • טיפים לאחסון מזון לחיות מחמד

  המקום בו אתם מאחסנים את מזון הכלבים והחתולים שלכם משמעותי ביותר לשמירה על איכות וטריות המזון לאחר פתיחתו. הנה כמה שאלות נפוצות והמלצות לאחסון אופטימלי עבור כל המזונות היבשים והמשומרים של Hill’s לכלבים ולחתולים.
 • האם זה בטוח לתת לכלב או לחתול שלי פירות?

  ישנם יתרונות רבים לכלול פירות בתזונה שלנו, אבל כבעלים לחיות מחמד אתם עשוים לשאול את עצמכם: האם חיית המחמד שלי יכולה לאכול גם פירות? אם אתם מתפתים להאכיל את החבר הפרוותי שלכם בפינוקים הטעימים האלה, תשמחו לדעת שיש מגוון רחב של פירות שאתם יכולים לכלול בבטחה בשגרת החטיפים של חיית המחמד שלכם. המשיכו לקרוא כדי לגלות אילו פירות בטוחים למאכל עבור החתול או הכלב שלכם.
 • מה אתם צריך לדעת על קלוריות במזון לחיות מחמד

  למדו איך לקבוע כמה קלוריות הכלב או החתול שלכם צריכים בכל יום, כמו גם כיצד לספור את הקלוריות שלהם ומה לעשות אם הם צורכים יותר מדי קלוריות.

מאמרים נוספים