<
Hill's Transforming Lives סֵמֶל

אלרגיות למזון
ואלרגיות סביבתיות בכלבים

כשהכלב מתגרד, זו נראית לנו התנהגות רגילה של כלב, אך לא תמיד זה המצב. גירודים עשויים להעיד על תגובה חריגה של גוף הכלב שלכם לאלרגנים סביבתיים מסויימים. באופן פחות שכיח, יתכן שהגירוד הוא כתגובה לאלרגנים תזונתיים מסויימים.

הגירוד הזה, שנגרם בעיקר כתוצאה מפריחה בעור, יכול להוביל ליובש בעור הכלב ולגירויים נוספים, מה שגורם לאדמומיות וחספוס בעור. לא משנה כיצד מתבטאת האלרגיה בעור, מדובר במצב מאוד לא נוח עבור הכלב שלכם, שעלול להשאיר אותו ער בלילה ולגרות את העור הרגיש ממילא שלו.

למרבה המזל, שילוב נכון של מזון לכלבים לניהול מצבי אלרגיות בעור יחד עם טיפול תרופתי, יכול לסייע בהפחתת הגרד ולסלול את הדרך לעור בריא יותר.

Sign upto receive ongoing information to help manage your dog’s urinary issues.

Get Started

אלרגיות סביבתיות בכלבים

אחד הדברים הקשים ביותר בדרכו של הכלב שלכם להחלמה, הוא תהליך האיתור של הגורם לתגובה האלרגית. במרבית המקרים, אלרגיות בעור נגרמות מחומרים מסויימים שנמצאים בסביבה. ניתן לתת לכך מענה על ידי ניהול משולב המבוסס על תרופות להפחתת הסימפטומים המיידיים, ועל תזונה המסייעת לניהול ארוך טווח במצבי אלרגיה.

גורמים שכיחים לאלרגיות בעור בכלבים
סמל עשבים
דשא
סמל קרדית האבק
קרדית האבק
סמל אבקה
אבקנים
סמל פרעושים
פרעושים

אלרגיות למזון בכלבים

אלרגיות למזון בכלבים הן נדירות - למעשה, רק 10% מכלבים הסובלים מאלרגיה חווים אלרגיות למזון!
במקרים הנדירים האלו, כלבים מסוימים עלולים לפתח תגובה למרכיבים מסויימים, שמזוהים באמצעות ביצוע ניסיונות אלימינציה של מזונות על ידי הווטרינר שלכם.
מזון הכלבים הטוב ביותר לאלרגיות בעור יהיה מזון כלבים ייעודי עם חלבון שעבר הידרוליזה, או חלבון יחיד ממקור לא מוכר לגוף, שהסבירות שמערכת החיסון של חיית המחמד תגיב אליהם נמוכה מאוד.

חלבון ממקור לא מוכר לגוף

חלבונים ייחודיים שאינם מצויים בדרך כלל במזונות לחיות מחמד.
כך פוחת הסיכוי לתגובות שליליות למזון או לסביבה.

חלבון שעבר הידרוליזה

חלבון שעבר פירוק לחלקים קטנים כדי להימנע מזיהוי שלו על ידי מערכת החיסון.

לעומת
האלרגיות הנפוצות ביותר למזון בכלבים
סמל עוף
עוף
סמל בקר
בקר
אייקון חלבי
מוצרי חלב

עקבו אחר סימני האלרגיה של הכלב שלכם

עור יבש ומגרד הוא רק סימפטום אחד מיני רבים שעשוי להצביע על כך שהכלב סובל מבעיה חמורה יותר, הנגרמת מאלרגיה סביבתית. במקרים נדירים, אלו יכולים להיות גם סימנים לאלרגיות למזון בכלבים. כשהכלב חווה תגובות עוריות בשל תגובה לאלרגן מסויים, הוא עלול להרגיש אי נוחות שגורמת לו להתגרד. למרבה הצער, העור מגורה כך עוד יותר, מה שמגביר את חוסר הנוחות.

סימנים לכך שהכלב שלכם סובל מאלרגיות יכולים לכלול:
  • כתמים ונקודות אדומות או פצעונים
  • כתמים יבשים או מחוספסים
  • נשירת שיער
  • גלד, קליפה או התקשות של העור
  • גירוד, שריטות, ליקוק או שפשוף
  • ריח רע מהעור
  • בעיות עיכול
  • דמעות ונזלת

הניסיון להבין איך לעזור לכלב עם יובש ובעיות נוספות בעור יכול להיות מתסכל, והטיפול יכול להשתנות ממקרה פרטי אחד לאחר בהתאם לאבחנה של הכלב. באופן כללי, שילוב של תזונה ייעודית שיכולה להקל על הסימנים ולסייע בניהול ארוך טווח של מצבי אלרגיה, יחד עם ליווי ווטרינרי, יכול לעזור במניעת התלקחויות עתידיות של האלרגיות העוריות.

טיפול באלרגיות של הכלב שלכם

אף אחד לא נהנה לראות את הכלב שלו מתגרד ומתוסכל כל הזמן, ורבים מהבעלים מחפשים נואשות פתרונות לטיפול בעור היבש או בבעיות שכיחות אחרות כתוצאה מאלרגיות. בזמן שתנסו לעזור לכלב שלכם להתגבר על אי הנוחות, ייתכן שתחפשו שמפו לכלב לעור יבש, או אפילו תכשירים ביתיים לכלבים שסובלים מגירוד בעור. אך הדבר הטוב ביותר לעשות, הוא לדבר עם הווטרינר שלכם, שיכול להציע לכם גישה מקיפה, אך פשוטה, המבוססת על מזון לכלבים הסובלים מאלרגיות בעור ועל תרופות מסויימות להקלה מהירה. התזונה הנכונה יכולה לסייע בקידום בריאות העור מבפנים ולעזור בהקלה מהירה בסימנים שהכלב שלכם חווה לטווח הארוך.

זכרו - בדיוק כמו בני אדם, כל כלב הוא ייחודי, הפתרון הטוב ביותר יגיע מאיש מקצוע שיתייחס לצרכים הספציפיים של הכלב שלכם. למרות הטיפול, בחלק מהכלבים אפשר שתהיה חזרה של הסימנים וייתכן שיידרשו שינויים בתכנית לאורך הדרך. הווטרינר שלכם יעזור לכם בניהול מצבי האלרגיה של הכלב שלכם.

אם אינכם בטוחים מה גורם לאלרגיות של הכלב שלכם, אך מחפשים תזונה שתוכל לסייע בניהול התלקחויות, מומלץ להתייעץ עם הווטרינר שלכם אודות מספר דברים:

סמל חלבון חדשני
חלבון ממקור לא מוכר לגוף

מזון המכיל חלבון ממקור שאינו מוכר לגוף, מוכח כמסייע בהתמודדות עם סימנים קליניים הכוללים גירוד, ניעור הראש ושינוי באיכות השינה והצואה בכלבים עם אלרגיות למזון.

סמל תומך בעור תזונתי
תמיכה תזונתית בעור

עם תערובת המרכיבים המתאימה, המזון של הכלב שלכם יכול לעזור להרגיע ולהזין את העור והפרווה כדי לסייע להפחית גירויים ולחזק את החסם העורי נגד אלרגנים.

סמל תרופות
טיפול תרופתי

בנוסף למזון לסיוע בניהול ארוך טווח של מצבי אלרגיה, ייתכן שהווטרינר ירשום תרופה שתעזור להקל על הגירוד ותחזק את החסם העורי כנגד אלרגנים. אם אתם שוקלים לרכוש תרופה ללא מרשם לטיפול במצבי אלרגיה של הכלב, זכרו שרק הווטרינר יכול להחליט אם יש צורך בתרופה ולהמליץ על התרופה המתאימה או לרשום אותה.

משאבים וטיפים

למידע נוסף על אלרגיות בכלבים - וכדי לעזור לתת להם את מהענה האפשרי הטוב ביותר
עיינו במקורות המידע הללו מאת צוות הווטרינרים שלנו.

התייעצו עם הווטרינר על ניהול מצבי אלרגיות, שיוכל לתרום לשיפור איכות החיים של הכלב שלכם

מצאו מרפאה וטרינרית באזורכם