<

מדוע הכלב שלי אוכל מהר?

פורסם על ידי
דקות קריאה

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

כשבני אדם יושבים לאכול, בדרך כלל הם לוקחים זמן ליהנות מהאוכל שלהם. לעומת זאת, הכלב שלכם נוקט בגישה שונה לחלוטין - הוא בדרך כלל זולל את האוכל שלו בשניות. המשיכו לקרוא כדי ללמוד על בעיות פוטנציאליות שיכולות להופיע אצל הכלב שלכם כשהוא אוכל מהר מדי, וכן מה אתם יכולים לעשות כדי להאט אותם.

מדוע הכלב שלי אוכל מהר?

בורדר קולי שוכב ומלקק קערה ירוקה מבפנים.
למרות שיש אפשרת שהכלב שלכם פשוט אוהב את האוכל שלו, הנה כמה סיבות סבירות יותר מדוע הכלב שלכם אוכל מהר:

 • תחרות: אם יש לכם יותר מכלב אחד, הזללן המהיר שלכם עשוי להרגיש שהוא צריך לאכול במהירות כדי למנוע מכלבים אחרים לחטוף ממנו מזון, אומר ה PetSafe. או, ייתכן שבעברו בתור גור הוא נאלץ להתחרות על מזון עם חבריו לשגר. תחושת התחרות הזו יכולה להיות גם אינסטינקטיבית. לכן, גם אם יש לכם כלב יחיד, הוא עשוי לראות בבני בית אחרים, כולל חתולים ואנשים, כתחרות עבורו.
 • זמני ארוחות לא סדירים: אם אימצתם את הכלב שלכם מבית מחסה, יתכן שהבעלים הקודמים שלו לא הקפידו על כללי האכלה נאותים או לא הקפידו על לוח זמנים קבוע של האכלה, כך שהכלב שלכם אוכל כאילו הוא לא בטוח מתי הוא יאכל את הארוחה הבאה. זה גם יכול להיות נכון לגבי כלבים שהיו בעבר משוטטים ונאלצו למצוא מזון בטבע. לאחר זמן, טיפול והמון אהבה, הכלב שלכם אולי יתחיל להאט, ולהבין שהארוחה הבאה שלו לא רחוקה מדי.
 • מחלות רקע: יתכן שמצב בריאותי בסיסי גורם לכלב שלכם להרגיש רעב מוגזם. סוכרת ותסמונת קושינג יכולות להשפיע על חילוף החומרים של הכלב שלכם ולהגביר את התיאבון שלו, אומר ה Puppytip. תולעים או טפילים אחרים יכולים להיות גם הסיבה.

הסיכונים באכילה מהירה מידי של כלב

יד אשה מאכילה פומרניאן בלונדיני יושב על ספה מבד אפורה.
לא רק שאכילה מהירה יכולה לאותת על מחלה לא מטופלת - אלא שהיא גם יכולה לגרום לכלב שלכם להיות חולה. אם הכלב שלכם אוכל מהר מדי, הוא עלול לחוות בעיות עיכול והקאות. ויותר מסוכן מזה, צריכת מזון ללא לעיסה מהווה סכנת חנק. לפי הצלב הכחול, סיכון נוסף הוא מצב חמור הנקרא נפיחות קיבה, המתרחש כאשר כלב בולע הרבה אוויר כתוצאה מאכילה מהירה מדי. נפיחות היא מצב מאוד לא נעים עבור הכלב שלכם. נפיחות (הנקראת רשמית הרחבת קיבה volvulus או GDV) דורשת טיפול וטרינרי מיידי מכיוון שאם הקיבה של הכלב שלכם מסובבת זה עלול להוביל לקרע ולמוות.

אם הסיבה לאכילה המהירה של הכלב שלכם אינה ברורה, מומלץ לברר אותה על ידי וטרינר - במיוחד אם מדובר בהתנהגות חדשה.

איך להאט כלבים שאוכלים מהר

אם יתברר שלכלב שלכם יש מחלת רקע, הטיפול במצב יחזיר את התיאבון לקדמותו ויאט את האכילה. אם הבעיה היא מזון באיכות נמוכה, אז המעבר למזון איכותי יותר אמור לפתור את הבעיה. האכלת אכלנים מהירים בנפרד מחיות מחמד אחרות במקום שבו הם מרגישים בטוחים לאכול לאט יותר עשוי לטפל בבעיה המסוימת הזו. אבל אם אף אחד מהפתרונות האלה לא מאט את האכלן המהיר שלכם, הנה כמה טריקים שתוכלו לנסות:

 • הגדלת תדירות האכלות: הגשת ארוחות קטנות יותר פעמיים או שלוש ביום במקום לתת לכלב את כל האוכל בבת אחת עשויה לעזור. אכילת ארוחות קטנות יותר גם מקטינה את הסיכון שלהם לנפיחות, אומר Dogster.
 • השתמשו בקערת האכלה איטית: לקערות האכלה איטיות יש מכשולים מובנים שתוכננו במיוחד כדי לגרום לכלבים לאכול לאט יותר. ניתן להשיג קערות מתוצרת מסחרית, אבל אתם יכולים גם להכין אחת בעצמכם על ידי הנחת קערה קטנה יותר הפוכה בתוך הקערה הרגילה של הכלב שלכם ולשפוך את האוכל שלו סביבה.
 • הפכו את זמן האוכל לכיף: הגישו את האוכל של הכלב שלכם בתוך צעצוע לכלב שמוציא רק כמה כופתיות של אוכל בכל פעם. אתם יכולים להכין גרסה משלכם פשוט על ידי הנחת תבנית מאפינס הפוכה ולשפוך את האוכל שלו בין שקעי המאפינס, כך שהוא יצטרך לדוג אותו.

למרות שהסיבה מאחורי האכילה המהירה של הכלב שלכם עשויה להיות לא רצינית, אם לא בודקים, הרגלי אכילה אלו עלולים להוביל לבעיה רפואית. בפעם הבאה שתראו את הכלב שלכם שואב את האוכל שלו, זכרו שמה שנראה כמו סתם התנהגות מוזרה עשוי להשפיע באופן רציני על בריאותו.

אודות המחברת

ג'ין מארי באוהאוס

ג'ין מארי באוהאוס

ג'ין מארי באוהאוסהיא בעלים של חיית מחמד, בלוגרית של חיות מחמד וסופרת מטולסה, אוקלהומה, שם היא כותבת בדרך כלל כשעל ברכיה תינוקות פרוותיים.


נבדק על ידי ד"ר היין מאייר, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA

מאמרים נוספים

 • טיפים לאחסון מזון לחיות מחמד

  המקום בו אתם מאחסנים את מזון הכלבים והחתולים שלכם משמעותי ביותר לשמירה על איכות וטריות המזון לאחר פתיחתו. הנה כמה שאלות נפוצות והמלצות לאחסון אופטימלי עבור כל המזונות היבשים והמשומרים של Hill’s לכלבים ולחתולים.
 • איך להתנהל עם כלבים בררנים באוכל?

  Dogs running אתם מאכילים את הכלב שלכם במזון כלבים טעים ומזין, ובכל זאת הכלב שלכם רק מרחרח ומלקק אותו. הגיע הזמן לארוחה הבאה, אך הכלב שלכם עוד לא סיים את הארוחה הקודמת. ייתכן שיש לכם כלב בררן!
 • במה להאכיל כלבה בהריון או מניקה?

  משך ההיריון של כלבה הוא כ-63 יום, והנקה נמשכת מספר שבועות נוספים. זו אולי התקופה החשובה ביותר בחיי הכלבה שלכם בכל הנוגע לתזונה מדויקת. עבור כלבה בהריון או מניקה, תת-תזונה עלולה להוביל לבעיות בריאותיות חמורות ולסכן את בריאותם של הגורים שלה1. שוחחו עם הווטרינר שלכם על הצרכים הייחודיים של הכלבה שלכם, וקחו בחשבון את שיקולי התזונה הקריטיים הבאים:
 • מדוע שוקולד עלול להיות רעיל לכלב שלכם?

  שוקולד הוא רעיל לכלבים; עם זאת, הסכנה באכילת שוקולד תלויה בסוג השוקולד, בכמות הנצרכת ובגודל הכלב שלכם. צריכה של מוצרי שוקולד וקקאו בכמויות גדולות יכולה להרוג את הכלב שלכם.

מאמרים נוספים