<

הקאות ושלשולים: האם זה מצב חירום כלבי?

פורסם על ידי
דקות קריאה

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

האם הכלב שלכם מקיא? האם שמתם לב לשינוי בצבע או בעקביות של הקקי שלהם? מחלות של הקאות ושלשולים הן די שכיחות אצל חיות מחמד ויכולות להיגרם מהרבה דברים. לעתים קרובות אין מה לדאוג - אולי הם אכלו משהו לא טרי או שנדבקו בחיידק, כמונו. למרות שרוב המקרים מסתדרים מעצמם, אנחנו צריכים להיות זהירים כי לפעמים זה עשוי להיות סימן למצב מדאיג יותר. הקאות במיוחד עלולות לגרום להתייבשות מהירה. הנה כמה עצות שיעזרו לכם להחליט אם המחלה של חיית המחמד שלכם דורשת טיפול וטרינרי

נקיטת פעולה

אם הכלב שלכם מקיא, הצעד הראשון, הוא להפסיק להאכיל אותו ולוודא שיש הרבה מים טריים זמינים עבורו. אם הכלב שלכם ממשיך להקיא במשך יותר מ-8 שעות או מקיא בתדירות גבוהה, פנו לייעוץ וטרינרי. בדרך כלל אין צורך למנוע מזון אם לכלב שלכם יש שלשול. שלשול שמגביל את עצמו אמור בדרך כלל להתייצב תוך יומיים שלושה.

עם זאת, ישנן נסיבות שבהן אתם לא צריכים לחכות 24 שעות לפני שתדברו עם הווטרינר שלכם, אם הכלב שלכם חולה.

התקשרו לוטרינר שלכם אם...

 • הכלב שלכם צעיר מאוד או מבוגר מאוד (כיוון שהוא יכול להתייבש מהר מאוד)
 • לכלב שלכם יש מצב רפואי קיים, כמו סוכרת
 • הכלב שלכם כבר לוקח תרופה. בררו האם ניתן או צריך להפסיק את זה בזמן שחיית המחמד שלכם חולה
 • אתם מבחינים בדם בהקאות או בשלשולים או אם אתם מבחינים בחומר בעל מראה זפת שחור
 • אם הכלב שלכם נראה אומלל, נהיה עייף או מדוכא, או שהחניכיים מרגישות יבשות ודביקות
 • הבטן של הכלב שלכם מתחילה להתנפח או הכלב מתחיל לגנוח או מנסה להקיא אבל שום דבר לא עולה. נפיחות יכולה להיות סימן לבעיה רצינית - לכן התקשרו לוטרינר שלכם מיד אם אתם מזהים זאת.
 • גם לאחר 24 שעות, אם נראה שהבטן של הכלב שלכם מתייצבת ואתם צריכים עצה לגבי מה להאכיל לאחר מכן, תוכלו להייעץ עם הוטרינר שלכם. וטרינרים ימליצו לעתים קרובות על מזון ייעודי שמנוסח לתמיכה במערכת העיכול, כגון Hill’s Prescription Diet i/d, ולא על חזרה מיידית למזון הרגיל של חיית המחמד שלכם.

עצה אחרונה - התקשרו לווטרינר שלכם לפני שאתם לוקחים את הכלב החולה שלכם למרפאה. הם אולי יבקשו מכם להמתין באזור המתנה אחר אם הם חושדים שהכלב שלכם יכול להיות מדבק לחולים אחרים.

מאמרים נוספים

 • לשמור על המשקל של גור הכלבים שלכם

  הידעתם שחיית מחמד מוגדרת כסובלת מעודף משקל אם היא שוקלת כ-15% או יותר מהמשקל האידיאלי שלה? זה מתורגם ל-330 גרם בלבד עבור כלב זעיר כמו צ'יוואווה, אבל יותר מ-7.5 קילוגרם עבור רוטוויילר.
 • האם הכלב שלכם בכושר טוב?

  Dogs running איך תוכלו לדעת אם הכלב שלכם סובל מעודף משקל? תחילה הווטרינר/ית שלכם ישקלו את הכלב שלכם במהלך בדיקת המעקב הרגילה שלהם. בין הבדיקות, הניחו את הידיים על צלעות הכלב, האם קשה להרגיש אותן או אפילו אי אפשר להרגיש אותן? אם קשה, לכלב שלכם יש כנראה משקל עודף.
 • כיצד אלרגיות למזון יכולות להשפיע על הכלב שלכם

  Dogs running למדו על סימני האזהרה, הסימפטומים והטיפולים באלרגיות למזון ואי סבילות לרכיבים במזון אצל כלבים ועל ההשפעה של כל זה על הכלב שלכם.
 • בעיות עור אצל כלבים

  Dogs running למדו על סימני האזהרה, התסמינים והטיפולים של מחלת דרמטיטיס אלרגית ובעיות עור אחרות אצל כלבים.

מאמרים נוספים