<

לחגוג חגים עם חתולים

פורסם על ידי ג'ין מארי באוהאוס
דקות קריאה

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

השילוב של חתולים וחגים דומה לפעמים לערבוב של שמן ומים. מלבד בעיות הבטיחות שעשויות לצוץ, יתכן מצב בו בלי משים נתעלם מהחתול, מצב המתרחש בייחוד במשפחות עסוקות. לחילופין, ייתכן שהחתולים יסבלו מגירוי יתר מרעש והחגיגות. בכל מקרה, חתולים עלולים להפוך להיות חסרי מנוחה וחרדתיים, דבר שעלול להוביל להתנהגות בלתי רצויה. המצב לא חייב להיות כך - המשיכו לקרוא כדי לקבל כמה רעיונות על האופן בו ניתן להפוך את תקופת החגים לזמן רגוע ומהנה עבורכם ועבור החברים החתוליים שלכם.

הכינו מרחב בטוח

Black and orange cat sleeping with head on blue pillow in front of Christmas décor.החתול שלכם זקוק למקום אליו יוכל לסגת ולהרגע כאשר הבלגן יהפוך לרועש מידי עבורו. הדבר נכון במיוחד כאשר אתם מתכננים לערוך מסיבות או לארח אורחים שהוא אינו מכיר. אפילו אם לא תארחו אנשים בבית במהלך החגים, חתולים חווים חרדה עם כל שינוי בסביבתם.

יחדו חדר או פינה שקטה בבית שישמשו כמקום המפלט של החתול שלכם במהלך החגים, עם עדיפות למיקום בו מוצב ארגז החול של החתול או בסמוך אליו. הפכו אותו למקום נוח ומזמין עבורו באמצעות הכנסת המיטה והמשחקים האהובים עליו לשם, והעבירו לשם גם את המים והמזון שלו אך הקפידו להרחיק אותם מארגז החול. האגודה האמריקאית למניעת התעללות בבעלי חיים ממליצה גם לשמור על שגרת האכילה והכושר הרגילים שלו עד כמה שניתן.

קביעת כללים בבית

אם יש לכם אורחים, הקפידו להבהיר להם שהאיזור הבטוח של החתול שלכם הוא מחוץ לתחום עבורם. בהחלט ניתן לאפשר לאורחים ליצור אינטראקציה עם החתול, אם הוא מעוניין בכך, אך אל תכריחו אותו לעזוב את מקום המפלט שלו כדי להיות חברתי. אם אתם מתכננים לארח ילדים שאינם מוכרים לחתול שלכם, הקפידו לקבוע כללים בסיסיים לאופן בו הם צריכים להתייחס אליו. אם אתם מתחילים לראות שהוא נכנס לחרדה בסביבת האורחים, קחו אותו אל המקום הבטוח שלו. חתול חברותי יותר עשוי לרצות לחקור את השטח במהלך אירועי החגים, לכן צלחות מזון שנותרו ללא השגחה עלולות לשמש כחטיף עבורו. וודאו שהאורחים אינם מאכילים אותו במזון של בני אדם, או משאירים את צלחות המזון שלהם ללא השגחה, זאת כדי למנוע עליה בלתי רצויה במשקל בתקופת החגים.

שלבו את החתול שלכם בפעילויות המהנות

Gray and black striped tabby with Santa hat on lies in middle of Christmas lights.הנה כמה רעיונות לשילוב החבר הפרוותי האהוב עליכם במסורות החג שלכם:

 • קנו לו צעצוע חדש. צעצוע לחתולים בנושא החג לא רק יעזור להעסיק את החתול שלכם, להסיח את דעתו ולהרחיקו מסכנה בזמן שאתם עסוקים בארגונים לחג, הוא גם יהיה מקור להנאה ובידור עבורכם כשתוכלו להתבונן כיצד הוא נהנה תוך כדי שהוא חובט בו סביב.
 • קחו אותו לקניות. דלגו על הטירוף של בלק פריידיי ובמקום זאת הכינו לעצמכם כוס שוקו חם, הרימו את הרגליים העטויות בנעלי בית והזמינו את החתלתול שלכם לנוח בחיקכם בזמן שאתם עושים את הקניות שלכם לחגים באינטרנט.
 • תגידו צ'יז! הכניסו את החתלתול שלכם לכרטיס הברכה המשפחתי לחג. אם הוא אינו משתף פעולה בהעמדה, תכננו את התמונה כך שהוא יופיע בתוכה באופן כלשהו. ניתן לעזור לו לשתף פעולה באמצעות הנחת קופסה ריקה, עטופה בעטיפת מתנות חגיגית במקום בו הוא יכול לטפס בקלות לתוכה. חתולים אוהבים לבדוק קופסאות!
 • אם אתם מחלקים מתנות בחג, שתפו אותו. סביר שהוא יאהב את עטיפת המתנה או את האריזה יותר מאשר את המתנה עצמה, אך זה עדיין יהיה מהנה לצפות בו משחק.

בכל דרך בה תבחרו לחגוג את החגים, חשוב שהחתול שלכם לא ירגיש שמזניחים אותו או מתעלמים ממנו. זכרו לתת לו ספייס בזמנים בהם הסביבה הופכת להיות רועשת מידי. אם תמלאו את ההנחיות האלה, תעזרו לחתולים למצוא עניין גם בחגים.

Contributor Bio

Jean Marie Bauhaus

ג'ין מארי באוהאוס

ג'ין מארי באוהאוס היא בעלת חיית מחמד, בלוגרית בנושא חיות מחמד וסופרת המתגוררת בטולסה, אוקלוהומה, מקום בו היא מרבה לכתוב תחת השגחתם של חבורת תינוקות פרוותיים.

מאמרים קשורים

 • טיפים לאחסון מזון לחיות מחמד

  המקום בו אתם מאחסנים את מזון הכלבים והחתולים שלכם משמעותי ביותר לשמירה על איכות וטריות המזון לאחר פתיחתו. הנה כמה שאלות נפוצות והמלצות לאחסון אופטימלי עבור כל המזונות היבשים והמשומרים של Hill’s לכלבים ולחתולים.
 • עשה ואל תעשה בחינוך חתולים

  מתקשים בהתנהגות הרעה של החתול שלכם? למד כיצד למשמע את החתול שלך ביעילות ברשימה מועילה זו של עשה ואל תעשה.
 • הכנת החתול החרדתי שלכם למפגשים רבי משתתפים בבית

  אם אתם בעלים של חיית מחמד ואתם אוהבים לארח, ייתכן ששמתם לב שכאשר המסיבה ממריאה, החתול שלכם הופך להיות עצבני. במהלך ההתאספות בביתכם החתול עשוי להתחבא מתחת למיטה שלכם או בארון, ולא יצא עד שאחרון המוזמנים יעזוב את הבניין.
 • טיפול בחרדות נטישה של חיות מחמד כשחוזרים לעבודה ולבית הספר

  כשמגיע הזמן לחזור ללימודים או לעבוד במשרה מלאה, למדו עצות מועילות כדי למנוע חרדת נטישה של חיות מחמד ותוכלו לעזור לכלב או לחתול שלכם להרגיש בטוחים כשאתם אינכם.

מוצרים קשורים