<

4 שלבים שיעזרו לחתול שלכם לשמור על משקל אידאלי

פורסם על ידי
דקות קריאה

האם אתם מודאגים שהחתול שלכם סובל מהשמנת יתר, או שהוא שוקל מעט מעל המשקל הממוצע? עודף משקל עלול לגרום לשחיקה נוספת במפרקי גופו ולעליה בסיכון למחלות מסוימות כמו סוכרת. הווטרינר/ית שלכם יוכלו לומר לכם מהו משקל בריא עבור החתול שלכם ולתת לכם עצות לגבי הדרך היעילה והבריאה ביותר עבורו להשיל את הקילוגרמים העודפים.

הנה כמה טיפים כיצד לוודא שהחתול שלכם יגיע למשקל האידיאלי שלו וישמור על משקל בריא לכל משך החיים.

 1. עקבו אחר תהליך הפחתת המשקל של החתול שלכם.
  הפחתת משקל יכולה לקדם את החתול שלכם לבריאות טובה יותר, אבל רק אם המשקל יורד בצורה בריאה ומבוקרת. כדי לוודא שהחתול שלכם יורד במשקל בקצב בריא, הקפידו לשקול את החתול שלכם באופן קבוע ולהעריך את ציון מצבו הגופני. הווטרינר/ית במרפאה יוכלו להסביר לכם זאת ולומר לכם מהו ציון המצב הגופני של החתול שלכם. פעם בשבועיים יהיה מרווח אידאלי להתחלת מעקבים, ולאחר מכן פעם בחודש. ברוב המרפאות יש משקל זמין לשימוש הלקוחות, אך אם החתול שלכם מרשה שירימו אותו בידיים - תוכלו להשתמש גם במשקל הביתי שלכם. כל שעליכם לעשות הוא לשקול את עצמכם בזמן שאתם מחזיקים את החתול שלכם, ואז להפחית את המשקל העצמי שלכם כדי למצוא את שלהם.

 2. פעילות גופנית קבועה.
  כאשר אתם מאכילים במזון לחתולים מלא ומאוזן שמיועד להפחתת משקל, אתם יודעים שהחתול שלכם אוכל מזון שבריא לו. עם זאת, תוכנית ניהול המשקל של החתול שלכם אינה שלמה ללא כמות בריאה של פעילות גופנית. ודאו שהחתול שלכם מקבל את הפעילות הגופנית שהוא זקוק לה כדי להיות פעיל ולשמור על בריאותו. משחק עם החתול מחזק את הקשר ונותן לו פעילות גופנית עם גירוי סנסורי.

 3. בקרו את הווטרינר/ית שלכם לעיתים קרובות.
  ביקורים תכופים אצל הווטרינר/ית שלכם יעזרו להבטיח שתוכנית ניהול המשקל של החתול שלכם מתנהלת בצורה חלקה. הווטרינר/ית שלכם ידעו מהו משקל האידיאלי של החתול שלכם, באיזו מהירות הוא צריך לרדת במשקל ואיזה מזונות הם הטובים ביותר עבור כל שלב בתוכנית ניהול המשקל. הם גם יוכלו לתת לכם טיפים לאיך לפצל את צריכת המזון שלו במשך היממה כדי לעזור לו להרגיש שובע לאורך זמן.

 4. שמירה על משקל אידאלי למשך כל אורך החיים.
  התוכנית לניהול המשקל של החתול שלכם לא צריכה להיות תחומה בזמן. לאחר שהחתול שלכם הגיע למשקל האידיאלי שלו, שוחחו עם הווטרינר/ית שלכם לגבי האם להמשיך להאכיל באותו המזון, אולי במינון גבוה יותר, או להחליף למזון אחר לתקופת השמירה על המשקל. ואל תשכחו להמשיך בפעילות הגופנית ולהמשיך לשקול את החתול כל חודש בערך, למקרה שהמשקל שלו יתחיל להשתנות שוב.

החתול שלכם עשוי לעלות במשקל בקלות רבה יותר מחתולים אחרים. גזע, גיל, בחירת מזון, מצב בריאותי ועוד מגוון גורמים יכולים לקבוע באיזו מהירות חתול עולה במשקל ואיזו סוג תזונה נדרשת כדי לסייע בשליטה על זה. אם אתם חושבים שהחתול שלכם זקוק לתוכנית לניהול משקל, התייעצו עם הווטרינר/ית שלכם.

נבדק על ידי ד"ר היין מאייר, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA וד"ר אמה מילן BVSc FRCVS

מאמרים נוספים

 • מדוע פעילות גופנית חשובה בשמירה על בריאות החתול שלכם

  למדו דרכים שונות לשמור את החתול שלכם בכושר, ומהן ההשפעות של פעילות גופנית על החתול שלכם
 • למה ומתי לסרס את החתול או גור החתולים שלכם

  ישנם יתרונות רבים להיות בעלים של חתלתולים מלבד היותם מקסימים ביותר. חתולים הם בדרך כלל חיות מחמד נקיות ומסודרות.
 • לחגוג חגים עם חתולים

  השילוב של חתולים וחגים דומה לפעמים לערבוב של שמן ומים. מלבד בעיות הבטיחות שעשויות לצוץ, יתכן מצב בו בלי משים נתעלם מהחתול, מצב המתרחש בייחוד במשפחות עסוקות. לחילופין, ייתכן שהחתולים יסבלו מגירוי יתר מרעש והחגיגות.
 • איך לעזור לחתול שאבד

  Stray Cat Peeking From The Slit מציאת חתול אבוד על מפתן ביתכם יכולה להיות חוויה מבלבלת. ללא ספק תרצו לעזור, אבל לא תמיד ברור לאיזה סוג של עזרה זקוק חתול זר. סביר להניח שהוא יהיה שייך לאחת משלוש קטגוריות: יש לו בית שממנו הלך לאיבוד, הוא ננטש וכעת הוא מסתובב ברחוב, או שהוא חתול רחוב שמעולם לא חווה סוציאליזציה בקרבת בני אדם. חשוב לקבוע עם איזו קטגוריה אתם מתמודדים לפני שתנקטו בפעולה כלשהי כדי לעזור. אם אתם במצב שאתם רוצים לעזור לחתול אבוד, המשיכו לקרוא כדי ללמוד באילו פעולות עליכם לנקוט

מאמרים נוספים