<

האם חתולים יכולים לאכול אורז?

פורסם על ידי
דקות קריאה

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

אורז מהווה מרכיב יסוד בתזונה של רבים מבני האדם, אבל האם חתולים יכולים לאכול אורז?

זה בטוח לחתולים לנשנש קצת אורז מבושל. תוכלו לראות שאורז גם קיים בכמה סוגי מזון לחתולים, מכיוון שהוא יכול לתרום לאיזון התזונתי של המזון. קראו עוד על אורז בתזונת החתול שלכם.

מהם היתרונות התזונתיים של אורז עבור חתולים?

אורז, אחד הדגנים הפופולריים ביותר ברחבי העולם, הוא זרע שמיוצר בזנים רבים ושונים ואפשר להנות ממנו בדרכים רבות ושונות. תזונה בריאה לחתול שלכם כוללת מרכיבים עשירים בחומרים מזינים, שאת חלקם האורז יכול לספק. תחשבו על אורז כעל מרכיב בסיס טוב למוצר מזון מאוזן לחתולים, אך מומלץ גם לאכול מרכיבים אחרים, המספקים את שאר החומרים המזינים שהחתול שלכם צריך כדי להיות שמח ובריא.

ערימות של אורז לבן וחום אחד ליד השני, עם כפות עץ מלאות באורז מונחות מעל.הייתרונות התזונתיים של אורז לחתול שלכם תלויים בצורה שהאורז מיוצר. בואו נסתכל על ההבדלים בין אורז חום (דגנים מלאים) לאורז לבן (מעובד).

אורז חום לעומת אורז לבן

לאורז חום יש מוניטין של מאכל בריא לבני אדם ולחיות מחמד כאחד, מכיוון שהוא דגן "מלא" ששומר על כל שלושת החלקים האכילים שלו (במיוחד הסובין, הנבט והאנדוספרם). הוא מכיל גם שפע של יתרונות תזונתיים חשובים לבריאות החתול שלכם, כולל:

 • סיבים
 • חלבון
 • ויטמין B1 (תיאמין)
 • ויטמין B6 (פירידוקסין)
 • ברזל
 • מגנזיום

ההבדל הגדול ביותר בין אורז חום ללבן הוא האופן שבו הם מעובדים לצריכה וכמות החומרים המזינים שהם מכילים. כפי שמסביר בית הספר לבריאות הציבור של אוניברסיטת הרווארד, מכיוון שאורז חום נשאר שלם בצורתו האמיתית, הוא מכיל כמויות גבוהות יותר של ויטמינים ומרכיבים מזינים אחרים הנוצרים בו באופן טבעי. אורז לבן, לעומת זאת, הופשט מהרכיבים התזונתיים החיוניים שלו במהלך תהליך הכנתו. ויטמינים וברזל מוספים לעתים קרובות לדגן המלוטש, אשר מכונה אורז לבן "מועשר".

חתול מפוספס אוכל אורז מצלחת לבנה.
לפני שמוסיפים מזון חדש לתזונה של החתול שלכם, מומלץ לדבר עם הווטרינר שלכם כדי להבטיח שזו הבחירה הנכונה עבור החתול שלכם.

שיקולים נוספים בקשר לאורז

בעוד אורז מבושל יכול להיות לא מזיק, אתם צריים להיות מודעים לכך שזה אומר רק אורז לבן מבושל במים. כל התוספות האחרות שבני אדם עשויים ליהנות מהם, כמו מלח או רוטב סויה (שהוא גם עשיר בנתרן), עלולים להיות לא טובים עבור החתול שלכם. בעוד שלהוספת ירקות, כמו גזר או אפונה, יש ערך תזונתי, עדיין חשוב לדבר עם הווטרינר שלכם לפני שמכניסים משהו חדש לארוחות של החתול שלכם.

האם חתולים יכולים לאכול אורז כדי לעזור עם קלקול קיבה?

אולי שמעתם שאפשר להיעזר באורז לבעיות עיכול, וזה כנראה קשור לעובדה שהוא מרכיב מאוד קל לעיכול. עם זאת, יש לזכור כי אורז כשלעצמו לא יספק תזונה מלאה ומאוזנת לחתול שלכם. אם החתול שלכם חווה בעיות בעיכול, התייעצו עם הווטרינר שלכם לגבי מעבר למזון חתולים מאוזן היטב, קל לעיכול ועדין למערכת העיכול. בדרך זו החתול שלכם עדיין יכול להינות מטעם האורז (שנעשה בו שימוש במזונות מסחריים רבים לתמיכה בעיכול של חיות מחמד) תוך שמירה על בטיחותו והבטחה שהוא מקבל את האיזון הנכון של חומרים מזינים.

אודות המחברת

קריסטין אובריין

קריסטין אובריין

כריסטין ברוולי-אובריין, Ph.D., היא סופרת עטורת פרסים, מחנכת ואמא ותיקה לחתול. היא חברה מקצועית באיגוד כותבי החתולים (CWA) וכתבה עבור חברות וארגונים מובילים בתעשייה, כולל למה לצפות כאשר אתם מצפים ו-NIU STEM Read. מצאו ועקבו אחריה באינסטגרם ובטוויטר @brovelliobrien

מאמרים קשורים

 • מזונות מסוכנים או רעילים לחתולים

  כשמדובר בחתול שלכם, אתם רוצים לוודא שהוא מקבל את מזון החתולים הטוב יותר לצרכיו התזונתיים. מדי פעם אתם עשויים להתפתות לתת לחתול שלכם שאריות מהשולחן ופינוקים מיוחדים, אך קחו בחשבון שמזונות מסוימים עלולים להיות רעילים עבורו. הנה כמה מהמזונות הרעילים ביותר עבור חתולים.
 • הסיבות לכך שהחתול שלכם מקיא לאחר האוכל

  בעלי חתולים מאשימים לפעמים את מזון החתולים החדש כאשר החתול שלהם מקיא מיד לאחר האוכל. הקישור נראה הגיוני, אך גורמים אחרים עשויים להצביע על סיבה אחרת המושרשת בהתנהגות.
 • טיפים לאחסון מזון לחיות מחמד

  המקום בו אתם מאחסנים את מזון הכלבים והחתולים שלכם משמעותי ביותר לשמירה על איכות וטריות המזון לאחר פתיחתו. הנה כמה שאלות נפוצות והמלצות לאחסון אופטימלי עבור כל המזונות היבשים והמשומרים של Hill’s לכלבים ולחתולים.
 • המדע המדהים מאחוריי המיקרוביום של חיית המחמד שלך.

  האם ידעת שהמיקרואורגניזמים החיים בתוך גופך ועל פני גופך עולים על מספר התאים של גופך? הדבר נכון גם לגביי חיות המחמד שלנו, והמדע מראה כי לקהילת החיידקים - המיקרוביום של הכלב והמיקרוביום של החתול - יש מערכת יחסים מועילה הדדית עם גופם. במילים אחרות, הם שותפים נהדרים הפועלים יחד לשמירה על בריאותה ורווחתה הכללית של חיית המחמד.

מוצרים קשורים