<

האם בננות בטוחות לחתול שלי?

פורסם על ידי
דקות קריאה

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

בננות הן פרי מזין וכן חטיף נוח לבני אדם, אך ייתכן שזה אינו נכון עבור חיות המחמד שלכם. אם יש לכם בן משפחה ממשפחת החתולים, אולי אתם תוהים, האם בננות טובות לחתולים? או, האם החברים הפרוותיים שלכם יכולים לאכול בננות כחטיף? בואו נבחן את זה לעומק.

האם חתולים יכולים לאכול בננות?

בעוד שהרבה "מזונות של בני אדם", כמו שוקולד למשל, רעילים לחתולים וחיות מחמד אחרות ויש להימנע מהם לחלוטין, בננות אינן רעילות לחיות מחמד. זהו אחד הפירות שחתולים יכולים לאכול בבטחה במנות קטנות. אבל יש לוודא שהחתול שלכם לא יאכל קליפות בננה; קליפת הפרי מהווה סכנת חנק ואינה ניתנת לעיכול.

צריכת כמות גדולה של בננות עלולה להיות בעייתית ולתרום לבעיות במערכת העיכול. בעיות במערכת העיכול "נגרמות במרבית המקרים מחוסר שיקול דעת תזונתי", אומר בית הספר לרפואה וטרינרית של UC Davis, כמו כאשר החתול שלכם גונב חטיף משולחן האוכל שבסופו של דבר יגרום לבעיות בעיכול. בננות יכולות להיכלל בקטגוריה זו מכיוון שהן אינן מציעות את התזונה הספציפית שחתולים צריכים. חתולים הם קרניבורים, ולמרות שהם מעכלים עמילן מבושל היטב, שינויים פתאומיים בתזונה יכולים לתרום להפרעות במערכת העיכול.

חתול לבן יושב ליד המון צרורות של בבנות
חשוב לבחור מזון לחתול שלכם שיכול להתעכל בקלות ומספק את אבות המזון שהוא צריך. אם אתם מאכילים את החתול שלכם בבננה, יכולות להופיע בעיות בעיכול הכוללות שלשולים, עצירות, הקאות ופליטות. אם אתם מבחינים באחד מתסמינים חריגים אלה או בתסמינים אחרים, פנו מיד לווטרינר שלכם.

האם בננות בטוחות לגורי חתולים? יש להאכיל גורי חתולים שנגמלו (בדרך כלל בסביבות גיל שמונה שבועות) "במזון לגורי חתולים מאיכות טובה", אומר ה International Cat Care. מערכת העיכול של גורי חתולים עדיין מתפתחת, והוספת מזון אנושי בשלב מוקדם זה עלולה לגרום לדלקת, גירוי, רגישות או הפרעה אחרת.

זמן לחטיף: האם בננות טובות לחתולים?

המרכז הרפואי הווטרינרי של קאמינגס באוניברסיטת טאפטס מציין שחטיפים צריכים להוות פחות מ-10% מסך צריכת הקלוריות של חיית המחמד שלכם, ואפילו מעט בננה מוסיפה הרבה לספירת הקלוריות הזו.

האם חתולים יכולים לאכול בננות כחטיף מזין? התשובה היא שוב כן, אבל במידה. הבננות אינן נמצאות בראש רשימת החטיפים הרצויים לחתולים, מכיוון שהן דחוסות בפחמימות ועתירות קלוריות. בנוסף, ייתכן שהחתול שלכם אפילו לא ירצה לאכול בננות. כפי שמציין ה Cat Health, חישת הטעם המתוק על ידי חתולים אינה תכונה חזקה אצלם, ולכן הם אינם נמשכים באופן אינסטינקטיבי למאכלים מתוקים כמו בננות. עם זאת, אם תהיה להם ההזדמנות, חתולים מסויימים עשויים לנצל אותה כדי לנסות משהו חדש.

למרות שבננות נמצאות ברשימה הבטוחה, ישנם פירות מסוימים בהם לעולם לא כדאי להאכיל את החתול שלכם, וזה כולל את הפירות הבאים:

 • פירות הדר (תפוזים, קלמנטינות, לימונים, אשכוליות, ליים וכו').
 • דובדבנים
 • עגבניות
 • ענבים
 • צימוקים

אם חברכם הפרוותי אוכל כל אחד ממזונות רעילים אלה או אחרים, פנו מיד לוטרינר שלכם או למרפאת וטרינר חירום כדי לקבוע טיפול.

אז, האם חתולים יכולים לאכול בננות? כחטיף מזדמן ומהנה לחתול שלכם, כמובן, אבל האפשרות הטובה יותר היא לתת להם חטיפים בריאים לחתולים (בצורה מידתית) וארוחות שפותחו במיוחד עם התזונה לה הם זקוקים. חתולים דורשים תוכנית תזונה המבוססת על בשר ומכילה איזון נכון של חלבון וחומרי תזונה אחרים, כל אלה עוזרים לשמור על החבר החתולי שלך במצב מעולה.

אודות המחברת

קריסטין אובריין

קריסטין אובריין

קריסטין ברוולי אובריין Ph.D., היא סופרת עטורת פרסים, אמא לחיות מחמד ותיקה וחברה מקצועית באיגוד הסופרים של החתולים (CWA). מצאו אותה ועקבו אחריה באינסטגרם ובטוויטר @brovelliobrien

 

נבדק על ידי ד"ר היין מאייר, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA

מאמרים קשורים

 • מזונות מסוכנים או רעילים לחתולים

  כשמדובר בחתול שלכם, אתם רוצים לוודא שהוא מקבל את מזון החתולים הטוב יותר לצרכיו התזונתיים. מדי פעם אתם עשויים להתפתות לתת לחתול שלכם שאריות מהשולחן ופינוקים מיוחדים, אך קחו בחשבון שמזונות מסוימים עלולים להיות רעילים עבורו. הנה כמה מהמזונות הרעילים ביותר עבור חתולים.
 • הסיבות לכך שהחתול שלכם מקיא לאחר האוכל

  בעלי חתולים מאשימים לפעמים את מזון החתולים החדש כאשר החתול שלהם מקיא מיד לאחר האוכל. הקישור נראה הגיוני, אך גורמים אחרים עשויים להצביע על סיבה אחרת המושרשת בהתנהגות.
 • טיפים לאחסון מזון לחיות מחמד

  המקום בו אתם מאחסנים את מזון הכלבים והחתולים שלכם משמעותי ביותר לשמירה על איכות וטריות המזון לאחר פתיחתו. הנה כמה שאלות נפוצות והמלצות לאחסון אופטימלי עבור כל המזונות היבשים והמשומרים של Hill’s לכלבים ולחתולים.
 • המדע המדהים מאחוריי המיקרוביום של חיית המחמד שלך.

  האם ידעת שהמיקרואורגניזמים החיים בתוך גופך ועל פני גופך עולים על מספר התאים של גופך? הדבר נכון גם לגביי חיות המחמד שלנו, והמדע מראה כי לקהילת החיידקים - המיקרוביום של הכלב והמיקרוביום של החתול - יש מערכת יחסים מועילה הדדית עם גופם. במילים אחרות, הם שותפים נהדרים הפועלים יחד לשמירה על בריאותה ורווחתה הכללית של חיית המחמד.

מוצרים קשורים