<

הסיבות לכך שהחתול שלכם מקיא לאחר האוכל

פורסם על ידי
דקות קריאה

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

חתול ואישה

בעלי חתולים מאשימים לפעמים את מזון החתולים החדש כאשר החתול שלהם מקיא מיד לאחר האוכל. הקישור נראה הגיוני, אך גורמים אחרים עשויים להצביע על סיבה אחרת המושרשת בהתנהגות.

פליטת מזון

פליטת מזון, או הוצאת אוכל שנבלע דרך הפה, יכולה לקרות אם החתול שלכם באמת אוהב מזון חדש או מתחרה עם חיות מחמד אחרות בביתכם בזמן הארוחה. הנה מה שקורה: החתול אוכל כל כך מהר שהוא בולע בלי ללעוס, ובולע גם הרבה אוויר. חתיכות מזון גדולות ואוויר בקיבה יחזרו בדרך כלל למעלה. אם החתול שלכם מקיא חתיכה שלמה זמן קצר אחרי הארוחה, כנראה שמדובר בפליטת מזון.

מה לעשות?

אם החתול שלכם אוכל מהר מדי ופולט את מה שאכל, נקטו בצעדים הבאים כדי להפחית את הסיכון.

 1. 1. תנו לו ארוחות קטנות יותר בתדירות גבוהה יותר עד שתבחינו בהאטה במהירות האכילה.
 2. 2. במקום להשתמש בכלי עמוק, העמידו את מזון החתולים על משטח רחב ושטוח, כמו תבנית עוגיות. כך כופתיות המזון מפוזרות, מה שמאלץ את החתול שלכם לאכול לאט יותר. זה גם מונע ממנו להכניס כמות גדולה בבת אחת לפה.

הקאה לאחר מעבר למזון חדש

מעבר למזון חתולים חדש מהר מדי עלול גם הוא לגרום לחתול שלכם להקיא. יש לערבב כמויות הולכות וגדלות של המזון החדש עם כמויות הולכות ופוחתות של המזון הישן במשך תקופה של שבעה ימים כדי למנוע אי נוחות.

אם החתול שלכם מראה סימני אי נוחות לאחר האכילה או מקיא באינטנסיביות או ללא הרף, פנו מיד לווטרינר שלכם. תמיד כדאי להתייעץ עם הווטרינר שלכם לפני החלפת המזון לחתול.

מאמרים קשורים

 • מזונות מסוכנים או רעילים לחתולים

  כשמדובר בחתול שלכם, אתם רוצים לוודא שהוא מקבל את מזון החתולים הטוב יותר לצרכיו התזונתיים. מדי פעם אתם עשויים להתפתות לתת לחתול שלכם שאריות מהשולחן ופינוקים מיוחדים, אך קחו בחשבון שמזונות מסוימים עלולים להיות רעילים עבורו. הנה כמה מהמזונות הרעילים ביותר עבור חתולים.
 • המדע המדהים מאחוריי המיקרוביום של חיית המחמד שלך.

  האם ידעת שהמיקרואורגניזמים החיים בתוך גופך ועל פני גופך עולים על מספר התאים של גופך? הדבר נכון גם לגביי חיות המחמד שלנו, והמדע מראה כי לקהילת החיידקים - המיקרוביום של הכלב והמיקרוביום של החתול - יש מערכת יחסים מועילה הדדית עם גופם. במילים אחרות, הם שותפים נהדרים הפועלים יחד לשמירה על בריאותה ורווחתה הכללית של חיית המחמד.
 • רגישויות למזון, אי סבילות והבטן הרגישה של החתול שלכם

  תלונה נפוצה שהווטרינרים שומעים מבעלי חתולים היא שלחתול שלהם יש בטן רגישה והקאות - אולי פעם בשבוע, אולי פעמיים בשבוע, אבל תמיד על השטיח (או במקום אחר שקשה לשטוף אותו). למרות שהפרעות עיכול אצל חלק מהחתולים עלולות להתרחש באופן קבוע, זה אף פעם לא נורמלי, גם אם יש חומר צמחי או כדור שיער בשלולית על הרצפה
 • מחלה ושלשול: האם זה מצב חירום חתולי?

  בדיוק כמו אנשים, חתולים יכולים לחוות קלקול קיבה מדי פעם. אם החתול שלכם מראה את אחד מהסימנים הבאים, במיוחד לאחר אכילה, ייתכן שיש לו קיבה רגישה.

מוצרים קשורים