<

איך להתמודד עם קלקול קיבה אצל החתול שלכם

פורסם על ידי
דקות קריאה

מאמרים נוספים

 • החתול שלכם עולה במשקל?

  Cat playing with ownerw למדו על סימני האזהרה, הסימפטומים והטיפולים בהשמנת יתר בחתולים, ועל ניהול משקל הגוף ומצבים המשפיעים עליו.
 • מה גורם לעלייה במשקל אצל חתולים?

  154502253 עודף משקל מעמיד חתול בסיכון לפתח בעיות בריאותיות חמורות רבות. עלייה במשקל מצביעה על עלייה בשומן בגוף ובדרך כלל נובעת כאשר החתול שלכם אוכל יותר מדי ופעיל מעט מדי.
 • חרדה אצל חתולים: הבנת החתול הלחוץ שלכם

  ייתכן שיצא לכם להקניט מישהו על היותו 'פחדן כמו חתול' או אפילו לצחקק כשמשהו מפחיד את החתלתול שלכם וגורם לו לקפוץ. אך חתול מפוחד וחרדתי אינו בדיחה. חרדה אצל חתולים יכולה להיות בעיה רצינית, במיוחד כשהיא איננה מטופלת. אם נראה לכם שיש לכם עסק עם חתול לחוץ, המשיכו לקרוא כדי להבין מה עובר עליו וכיצד תוכלו לעזור לו.
 • האם לחתול שלי יש עור יבש? - טיפים ועצות | Hill's Pet

  החתול שלכם מפזר קשקשים כמו קרום של מאפה שזה עתה נאפה כאשר אתם מלטפים אותו? נראה שמגרד לו כל הזמן? אולי אתם תוהים:" האם לחתול שלי יש עור יבש?" אם אתם בטוחים שאינו סובל מפרעושים, כדאי לחקור לעומק את הסיבות שיכולות לגרום לחתול שלכם להתגרד.

מאמרים נוספים

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

הצילו, לחתול שלי יש קלקול קיבה!

שמתם לב לחתול שלכם יש צואה עם דם או שהוא כל הזמן חולה? הרבה חתולים סובלים מקלקול קיבה מעת לעת. למרות שלא תמיד נעים לקרוא על הפרטים הספציפיים, זה חשוב שתדעו למה לצפות ומה לעשות. הקאות ושלשולים אינם מהנים עבור חיות המחמד שלנו או עבורנו כבעלים, אך מקרים מזדמנים של מחלה או צואה נוזלית ומימית הם חלק בלתי נפרד מהחיים עם חיות המחמד שלנו.


בדקו את הסימנים 

אם אתם שומעים שהחתול שלכם משמיע קולות כאילו הוא עומד להקיא, פעלו במהירות והניחו לידו עיתון או קערה ישנה או מגש. כך תמנעו מלהזיז אותו אם לא נוח לו אבל תצמצמו את הבלגן למינימום. באופן דומה חתול ששורט את דלת כדי לצאת החוצה עלול לסבול מבחילות ואולי אין לו את אותה שליטה על המעיים שלו כמו בדרך כלל. חתולים מסוימים יכולים להיראות חסרי מנוחה אם יש להם כאבים בבטן, או שהם עשוייים פשוט להתכרבל ולהיראות אומללים. סימנים נוספים שיש לשים לב אליהם כוללים ירידה במשקל, שינויים בתיאבון, גזים, בטן מגרגרת או מאמץ בזמן מתן צואה.


מה הטריגר? 

במרבית הפעמים, קלקול קיבה בחתולים נגרם על ידי אכילת משהו לא כדאי, כמו ציפור או עכבר שהם תפסו, או אם יש להם כדורי שיער. עם קצת עזרה, רוב החתולים מתגברים מהר יחסית על סוגים אלו, לכן כדאי להתייעץ עם הוטרינר שלכם בשלב מוקדם. עם זאת, לחלק מחיות המחמד יש הפרעות ארוכות טווח שלעולם לא נפתרות במלואן, או שמתפרצות בזמנים שונים. הוטרינר בדרך כלל יצטרך לבצע בדיקות שונות כדי לקבוע את הגורם לבעיות בטן שנמשכות זמן רב יותר. נהלו רישום ועיקבו - ממתי לחתול יש בעיות, מהם הסימנים שהוא מראה ומה הוא אכל בימים שקדמו לאפיזודה כדי לסייע באבחנה.

טיפים מועילים

 • אם החתול שלכם מקיא, חסמו מיידית את הגישה לאוכל וודאו שיהיה לו מים טריים זמינים.
 • אם החתול נראה לא טוב, ממשיך להקיא או שיש לו דם בהקאה או שלשול, פנו לוטרינר שלכם.
 • בדקו עם הוטרינר שלכם מתי תוכלו להתחיל להציע כמויות קטנות של מזון קל לעיכול. מזון ייעודי לחתולים לתמיכה במערכת העיכול יומלץ לעיתים קרובות לחתולים במהלך או אחרי קלקול קיבה.
 • המשיכו להאכיל את המזון לחיות מחמד המומלץ במשך כ-5 ימים, או לפי הנחיות הווטרינר שלכם.
 • לאחר זמן זה הוסיפו באיטיות חלק מהמזון הרגיל של החתול שלכם, הגדילו בהדרגה את הכמות והפחיתו את כמות המזון הייעודי במהלך 7 הימים הבאים, עד שהחתול שלכם יאכל כרגיל.

תמיד תתייעצו עם הוטרינר שלכם אם אתם מודאגים לגבי בריאות חיית המחמד שלכם