<

האם לחתול שלי יש עור יבש? - טיפים ועצות | Hill's Pet

פורסם על ידי
דקות קריאה

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

החתול שלכם מפזר קשקשים כמו קרום של מאפה שזה עתה נאפה כאשר אתם מלטפים אותו? נראה שמגרד לו כל הזמן? אולי אתם תוהים:" האם לחתול שלי יש עור יבש?" אם אתם בטוחים שאינו סובל מפרעושים, כדאי לחקור לעומק את הסיבות שיכולות לגרום לחתול שלכם להתגרד.

סימני עור יבש וסיבות סבירות למצב

אזורי עור יבשים פה ושם או גירוד מדי פעם בדרך כלל לא מסבים דאגה רבה, אבל כשהגירוד נמשך ימים שלמים, או שהחתול שלכם לועס ומלקק אזור מסוים באובססיביות, אולי הגיע הזמן לקבוע אם החבר הפרוותי שלכם סובל ממחלת עור או מגירוי. גירוד מתמיד או עקבי באותו אזור עשוי להיות סימן שלחתול שלכם יש אזורי יובש עורי. תסמינים נוספים של עור יבש אצל חתולים הם פתיתים דמויי קשקשים על פרוותם ונקודות קרחות.

אחת הסיבות לעור יבש בחתולים יכולה להיות קערת האוכל שלו. על פי המדריך Merck Veterinary Manual, חתולים זקוקים לאוכל מאוזן מבחינה תזונתית עם כמויות נאותות של חומצות שומן מסוימות, שבלעדיהן העור שלהם יכול להתייבש ולהיות קשקשי והפרווה שלהם יכולה להיות עמומה. שוחחו עם הווטרינר שלכם על האוכל של החתול שלכם כדי לראות אם הם צריכים לעבור למזון אחר או לנסות תוסף תזונתי כגון שמן דגים. עם זאת, זכרו כי לשינויים התזונתיים שהומלצו על ידי הווטרינר שלכם עשוי לקחת חודש ויותר לפני שתתחילו לראות שיפור במצב היובש העורי של החתול שלכם.

אם העור היבש של החתול שלך נמצא בעיקר במרכז הגב, הבעיה עלולה להיגרם ממשקל עודף. Cats Protection מציין כי חתולים הסובלים מעודף משקל משמעותי עלולים להיתקל בבעיות לטפח את עצמם כראוי, וכתוצאה מכך עשוי להיות להם עור יבש, קשקשים או עיבוי עורי בנקודות שקשה יותר להגיע אליהן.

עור ורגישויות

רגישות סביבתית וגורמים חיצוניים אחרים הם גורמים שכיחים לבעיות עור בחתולים. חשוב להיות מודעים להשפעת חפצים וחומרי ניקוי בבית שלכם, שעלולים לגרום לגירוי בעור של החתול שלכם. שאלו את עצמכם:

 • האם השתמשתי בחומרי ניקוי חדשים על הרצפות, על הרהיטים או באוויר?
 • האם כיבסתי שמיכות או בגדים בחומר ניקוי אחר?
 • האם יכול להיות שהחתול שלי אכל תרופה כלשהי שהיתה בבית?
 • האם הוכנסו חיות חדשות לבית?

אם עניתם בחיוב על כל אחת מהשאלות הללו ותוכלו לבודד מקור אפשרי, התקשרו לוטרינר ותארו את התסמינים ועם מה לדעתכם בא החתול שלכם במגע. משם, הווטרינר שלכם יחליט אם צריך להגיע למרפאה או ירצה להמתין מספר ימים.

אולי תרצו לדבר בני המשפחה ולהכין רשימה של חומרי הניקוי והקוסמטיקה החדשים שנכנסו לשימוש בסמוך למתי שהחתול שלכם התחיל לגרד. חתולים יכולים אפילו להיות מוטרדים מאבקנים, אבק ועובש. אם החתול מראה סימנים של תשישות, מקיא או סובל מעוויתות בסמוך להתקפי הגרד, חשוב להביאו מייד לווטרינר. ייתכן שיש להם רגישות חמורה או שאכלו משהו רעיל.

Striped gray cat scratching cat on a wicker chair in garden

חיות חדשות בבית

אם חיה חדשה הוכנסה הביתה, פרעושים יכולים להיות הסיבה לגרד של החתול שלכם, אפילו אם חיות המחמד האחרות לא מראות סימני גירוי. העבירו מסרק פרעושים בפרוות החתול שלכם והזיזו חלקים מהפרווה כדי לחפש פרעושים או לכלוך של פרעושים (החומר השחור שמותירים אחריו פרעושים, שהוא למעשה צואת פרעושים). גם אם אינכם מוצאים טפילי עור, יכולים להיות טפילים קטנים יותר הגורמים לגירוד, כגון קרדית, על פי ה PDSA. כמו כן, בדקו אם יש אדמומיות ואזורים עם קשקשים שיכולים להעיד על נגיעות בפטרת עור. עקבו אחר שינויים בהתנהלות הביתית שלכם ושתפו בכך את הווטרינר שלכם כך שיוכל לקבל החלטה מושכלת לגבי מה לעשות כדי להקל על גרד העור של החתול שלכם.

טיפול לעור יבש

כשאתם מחפשים אחר פתרונות ליובש עורי לחתול המתגרד שלכם, אתם עשויים לפנות לאינטרנט למידע על פתרונות ביתיים או טבעיים. ה-PDSA מזהיר שקיימים מרכיבים מסוימים שנחשבים כבטוחים לבני אדם, כמו שמנים אתריים מסוגים מסוימים, אשר עלולים להזיק ואף להיות רעילים לחתולים. השתמשו רק במוצרים המיועדים במיוחד לחתולים, ובדקו עם הווטרינר שלכם לפני שאתם מנסים משהו כדי להקל על הגירוי של החתול שלכם.

חלק מהחתולים עלולים לסבול מעור מגרד, אדום ומגורה עקב רגישויות למזון. התייעצו עם הווטרינר שלכם אם מזון ייעודי לחתולים עשוי לעזור לחתול שלכם.

בזמן שאתם עובדים על מנת לפתור את הגירוד של החתול שלכם, נסו להעסיק את החתול שלכם במשחק פעיל, ולהסיח את דעתו מלגרד ולפצוע את עצמו. אתם יכולים גם להשתמש במכשירי אדים כדי להוסיף לחות לאוויר בבית שלכם, ולתת לחתול שלכם לשתות הרבה מים כדי לשמור על לחות.

אם לחתול שלכם יש עור יבש ומגרד, רוב הסיכויים שהסיבה אורבת בבית שלכם - אבל כנראה שניתן לסלק אותה בקלות. אתם והווטרינר שלכם יכולים לעבוד יחד כדי להתאים את הסביבה הביתית ולעזור לחתול לחזור להיות שמח ונינוח!

אודות המחבר

Chrissie Klinger

כריסי קלינגר

כריסי קלינגר היא הורה לחיות מחמד שנהנית לחלוק את ביתה עם החברים הפרוותיים שלה, ילדיה ובעלה. כריסי נהנית לבלות עם כל בני משפחתה כשהיא לא מלמדת, כותבת או כותבת בלוג. היא שואפת לכתוב מאמרים המסייעים לבעלי חיות מחמד לחיות חיים פעילים ומשמעותיים יותר עם חיות המחמד שלהם.

מאמרים נוספים

 • מזונות מסוכנים או רעילים לחתולים

  כשמדובר בחתול שלכם, אתם רוצים לוודא שהוא מקבל את מזון החתולים הטוב יותר לצרכיו התזונתיים. מדי פעם אתם עשויים להתפתות לתת לחתול שלכם שאריות מהשולחן ופינוקים מיוחדים, אך קחו בחשבון שמזונות מסוימים עלולים להיות רעילים עבורו. הנה כמה מהמזונות הרעילים ביותר עבור חתולים.
 • חמש בעיות עיכול נפוצות אצל חתולים: מה לעשות

  Portrait of funny cat yawning גלו כמה עצות מהווטרינר לגביי כמה מבעיות העיכול הנפוצות אצל חתולים, כולל איך להתנהל עם קלקול קיבה, תולעים, כדורי שיער ועוד.
 • הסיבות לכך שהחתול שלכם מקיא לאחר האוכל

  בעלי חתולים מאשימים לפעמים את מזון החתולים החדש כאשר החתול שלהם מקיא מיד לאחר האוכל. הקישור נראה הגיוני, אך גורמים אחרים עשויים להצביע על סיבה אחרת המושרשת בהתנהגות.
 • המדע המדהים מאחוריי המיקרוביום של חיית המחמד שלך.

  האם ידעת שהמיקרואורגניזמים החיים בתוך גופך ועל פני גופך עולים על מספר התאים של גופך? הדבר נכון גם לגביי חיות המחמד שלנו, והמדע מראה כי לקהילת החיידקים - המיקרוביום של הכלב והמיקרוביום של החתול - יש מערכת יחסים מועילה הדדית עם גופם. במילים אחרות, הם שותפים נהדרים הפועלים יחד לשמירה על בריאותה ורווחתה הכללית של חיית המחמד.

מאמרים נוספים