<

מחלה ושלשול: האם זה מצב חירום חתולי?

פורסם על ידי
דקות קריאה

מאמרים נוספים

 • החתול שלכם עולה במשקל?

  Cat playing with ownerw למדו על סימני האזהרה, הסימפטומים והטיפולים בהשמנת יתר בחתולים, ועל ניהול משקל הגוף ומצבים המשפיעים עליו.
 • מה גורם לעלייה במשקל אצל חתולים?

  154502253 עודף משקל מעמיד חתול בסיכון לפתח בעיות בריאותיות חמורות רבות. עלייה במשקל מצביעה על עלייה בשומן בגוף ובדרך כלל נובעת כאשר החתול שלכם אוכל יותר מדי ופעיל מעט מדי.
 • חרדה אצל חתולים: הבנת החתול הלחוץ שלכם

  ייתכן שיצא לכם להקניט מישהו על היותו 'פחדן כמו חתול' או אפילו לצחקק כשמשהו מפחיד את החתלתול שלכם וגורם לו לקפוץ. אך חתול מפוחד וחרדתי אינו בדיחה. חרדה אצל חתולים יכולה להיות בעיה רצינית, במיוחד כשהיא איננה מטופלת. אם נראה לכם שיש לכם עסק עם חתול לחוץ, המשיכו לקרוא כדי להבין מה עובר עליו וכיצד תוכלו לעזור לו.
 • איך להתמודד עם קלקול קיבה אצל החתול שלכם

  הרבה חיות מחמד סובלות מכאבי בטן מעת לעת. למרות שלא תמיד נעים לקרוא על הפרטים הספציפיים, זה חשוב שתדעו למה לצפות.

מאמרים נוספים

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

האם החתול שלכם מקיא? האם שמתם לב לשינוי בצבע או במרקם של הקקי שלהם? מחלות ושלשולים די שכיחים אצל חיות מחמד ויכולים להיגרם מהרבה דברים. לעתים קרובות אין מה לדאוג - אולי הם אכלו משהו לא טרי או שנתקלו בחיידק מסויים, כמו שקורה לנו. למרות שרוב המקרים מסתדרים מעצמם, אנחנו צריכים להיות זהירים כי לפעמים זה עשוי להיות סימן למצב מדאיג יותר. הקאות במיוחד עלולות לגרום להתייבשות מהירה. הנה כמה עצות שיעזרו לכם להחליט אם המחלה או השלשול של חיית המחמד שלכם זקוקים לטיפול וטרינרי.

נקיטת פעולה

אם החתול שלכם מקיא, הצעד הראשון הוא לוודא שיש הרבה מים טריים זמינים עבורו. אם החתול שלכם ממשיך להקיא במשך יותר מ-8 שעות או מקיא בתדירות גבוהה, פנו לייעוץ וטרינרי. בדרך כלל אין צורך למנוע מזון אם לחתול שלכם יש שלשול. שלשול שמגביל את עצמו אמור בדרך כלל להתייצב תוך יומיים שלושה. עם זאת, ישנן נסיבות שבהן אתם לא צריכים לחכות 24 שעות לפני שתדברו עם הווטרינר שלכם, אם החתול שלכם חולה.

התקשרו לוטרינר שלכם אם...

 • החתול שלכם צעיר מאוד או מבוגר מאוד (כיוון שהוא יכול להתייבש מהר מאוד)
 • לחתול שלכם יש מצב רפואי קיים, כמו סוכרת
 • החתול שלכם כבר לוקח תרופה. בררו האם ניתן או צריך להפסיק את זה בזמן שחיית המחמד שלכם חולה
 • אם אתם מבחינים בדם בהקאות או בשלשולים או אם אתם מבחינים בחומר בעל מראה זפת שחור
 • החתול שלכם נראה אומלל, נהיה שקט או מדוכא, או שהחניכיים שלו מרגישות יבשות ודביקות
 • גם לאחר 24 שעות, אם נראה שהבטן של החתול שלכם מתייצבת ואתם צריכים עצה לגבי מה להאכיל לאחר מכן, תוכלו להתייעץ עם הוטרינר שלכם. וטרינרים ימליצו לעתים קרובות על מזון ייעודי המנוסח במיוחד לתמיכה במערכת העיכול כגון Hill's Prescription Diet i/d, ולא על חזרה מיידית למזון הרגיל של החתול שלכם.

עצה אחרונה - התקשרו לווטרינר שלכם לפני שאתם לוקחים את החתול החולה שלכם למרפאה. הם אולי יבקשו מכם להמתין באזור המתנה אחר אם הם חושדים שהחתול שלכם יכול להיות מדבק לחולים אחרים.