<

פסיכולוגיית גורי חתולים: להבין מה הגור שלכם חושב

פורסם על ידי
דקות קריאה

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

להבין את הגור שלכםתמונת חתול

לחתולים יש מוניטין של יצורים חידתיים וקשים לקריאה במבט חטוף. כדאי לנסות להבין מה החתלתול שלכם חושב ומדוע הוא מתנהג כפי שהוא מתנהג. כך, לא רק שתוכלו להבין את כוונותיו ולבנות קשר הדוק עוד יותר, אלא שזה יעזור לכם לנהל התנהגות בעייתית אם תהיה, כך שהוא יגדל להיות לחתול שאתם אוהבים לחלוק איתו את ביתכם.

איך החתלתול שלכם הופך לחתול חכם

גורים למדים תוך כדי התנסות. אם זו חוויה משמחת, החתלתול שלכם ירצה לחזור עליה. אם זו חוויה לא נעימה, הוא ינסה להימנע ממנה. כשזה מגיע לאילוף החתלתול שלכם, הדבר החשוב ביותר שיש לזכור הוא שתגמולים עובדים. צעקות רק יגרמו לחתול שלכם לפחד.

כדי למנוע מהחתלתול שלכם לעשות משהו שאתם לא רוצים שהוא יעשה, צרו אסוציאציה חיובית סביב משהו שמותר לו לעשות. לדוגמה, כדי למנוע מהם לטפס את הרהיטים שלכם, עודדו את השימוש בעמוד גירוד. הפכו אותו למרכז פעילות מרגש על ידי הוספת צעצועים וקצת ציפורן חתולים סביבו, ושבחו את החתול כשהוא משתמש בו.

לא פעם, התנהגות לא רצויה היא פשוט תוצאה של שעמום. אם מערכת היחסים שלכם עם החתלתול שלכם מהנה וכיפית, ואתם מבלים יחד, כמו גם מספקים שפע של צעצועים מגרים, לא יהיה להם זמן להיות שובבים.

למה לעזאזל הם עושים את זה?

גם כן התנהגות נורמלית! לפעמים תבחינו שהחתלתול שלכם עושה דברים קצת מוזרים. הנה כמה הסברים.

למה החתלתול שלי מוצץ דברים?

לפעמים תגלו שהחתלתול שלכם מוצץ שמיכה או צעצוע. חלק מהאנשים אפילו התעוררו וגילו שהחתלתול שלהם מוצץ את אוזניהם! גזעים מסוימים נוטים יותר להתנהגות זו, ולעתים קרובות גורי חתולים שנגמלו מוקדם יותר נוטים יותר למצוץ דברים. נסו לשנות את הצעצועים של החתלתול שלכם כדי לשמור על דברים מעניינים עבורו, אך אם התנהגות זו הופכת להיות מוגזמת, עליכם לפנות לרופא מוסמך להתנהגות בעלי חיים.

תסמונת "פיקה" היא כאשר בעלי חיים אוכלים פריטים שאינם מזון. פיקה יכולה להיות מסוכנת אם חתולים אוכלים דברים שעלולים לחסום את העיכול, כמו בד או חוט. חלק מצמחי הבית עלולים להיות רעילים גם לחתולים. זה נורמלי שחתולים אוכלים קצת עשב, אז אל תדאגו בקשר לזה. במקרים נדירים, פיקה יכולה להיות קשורה למחלות מסוימות, אז אם אתם מודאגים אל תהססו לפנות לווטרינר שלכם.

למה החתלתול שלי ישן כל כך הרבה?

רוב החתולים ישנים בין 13 ל-18 שעות ביום, אם כי זה תלוי באישיותם ובגילם. החתלתול שלכם כנראה ישן יותר. למעשה, כשהם נולדים,חתלתולים ישנים רוב הזמן.

הרבה אנשים חושבים שחתולים הם יצורי לילה אבל הם לא. הם למעשה מה שמכונה קרפוסקולרי, מה שאומר שהם הכי פעילים בשעת בין ערביים ושחר. אם אתם או ילדיכם שמים לב שהחתול שלכם לא נראה מעוניין באינטראקציה איתכם בזמנים אחרים של היום, זה עשוי להיות מועיל לחכות לזמנים אלו שהם טבעיים יותר עבורו. 

אולי שמעתם את הביטוי: "לכלבים יש בעלים, לחתולים יש צוות." ובכן, זה פתגם חכם. חתולים הם הכי מאושרים כשהם חיים את החיים בתנאים שלהם, אז תנו להם, ככל האפשר, לבחור מתי הם משחקים, חוקרים ומחפשים מזון, ותעזבו אותם בשקט כשהם נחים.

נבדק על ידי Dr. Emma Milne BVSc FRCVS

מאמרים נוספים

 • הבנת התנהגויות החתול שלכם

  חתולים טובים בלהודיע לכם מה הם רוצים, או על ידי קול או שפת הגוף שלהם. לא ייקח הרבה זמן עד שתבינו מה החתלתול שלכם מנסה להגיד לכם.
 • דברים מוזרים שחתולים עושים ולמה אנחנו אוהבים אותם

  למדו על התכונות הייחודיות והמסתוריות ביותר של חתולים, כמו גם את המשמעויות שלהן. מהתמתחות ועד התחבאות, הם גורמים לנו להעריך את היותנו הורים לחתולים.
 • הכנת החתול החרדתי שלכם למפגשים רבי משתתפים בבית

  אם אתם בעלים של חיית מחמד ואתם אוהבים לארח, ייתכן ששמתם לב שכאשר המסיבה ממריאה, החתול שלכם הופך להיות עצבני. במהלך ההתאספות בביתכם החתול עשוי להתחבא מתחת למיטה שלכם או בארון, ולא יצא עד שאחרון המוזמנים יעזוב את הבניין.
 • הבדלים בין חתולים זכרים וחתולות נקבות

  אתם מכירים את ההבדלים הביולוגיים בין חתולים זכרים וחתולות נקבות, אבל אתם יכולים לתהות אם מין אחד טוב מהשני כשזה מגיע לבחירת חבר פרוותי חדש שיצטרף למשפחה שלכם. למידת הניגודים בין זכרים מתגנדרים למלכות מגרגרות עשויה לעזור לכם לבחור חתול שיתאים יותר לאורח החיים שלכם ולאישיותכם. אז, האם כדאי לכם לקחת חתול זכר או נקבה? תחילה נחקור את ההבדל בין חתולים זכרים וחתולות נקבות.

מאמרים נוספים