<

הבנת התנהגויות החתול שלכם

פורסם על ידי
דקות קריאה

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

חתולים טובים בלהודיע לכם מה הם רוצים, או על ידי קול או שימוש בשפת הגוף שלהם. אבל מה בדיוק החתול שלכם מנסה להגיד? המשיכו לקרוא כדי ללמוד עוד על התנהגות החתול שלכם.

מה חתולים אומרים כשהם מיללים?

ככל שהחתלתול שלכם גודל, ה'מיאו' הקטנים שלו יתחלפו ב'מיאו' מבוגר יותר וייחודי יותר. זה מעניין שחתולים למדו באמצעות ביות, 'לדבר' עם בני אדם. יללות "מיאו" כמעט אף פעם לא מכוון לחתולים אחרים, רק לבני אדם. אז הקשיבו, הם מדברים אליכם!

יללה נמוכה בדרך כלל אומרת שלחתול שלכם לא נוח או שהוא לא מרוצה מסיבה כלשהי. ילליות גבוהות וצפצפניות אומרות שהוא מאושר יותר, ואם הוא ממשיך לחזור עליהם, הוא מחפש את תשומת לבכם מסיבה כלשהי. בסופו של דבר, תדעו מתי החתלתול שלכם מנסה לומר "תאכילו אותי", "תאהבו אותי" או "הספיק לי הליטוף!"

מה המשמעות של גרגור?

גירוד הוא בדרך כלל סימן לשביעות רצון, אם כי זה לא תמיד המקרה. חתול חולה או חרד לפעמים יגרגר כדרך להרגעה עצמית. עם זאת, רוב הזמן כאשר הגור שלכם מגרגר בקול רם בזמן שהוא מתחכך בכם, או יושב על ברכיכם, זה סימן לחיבה או בקשה למשהו, כמו אוכל.

למה החתול שלכם נושף ונוהם?

אם אתם שומעים את הקולות האלה, יש לכם גור חתולים קטן מבוהל או כועס. רעשים אלו מלווים בדרך כלל בתנוחות והבעות גופניות כגון ניפוח פרוות הגוף או משיכת אוזניים לאחור, ו הוא ינסה  להישמע מפחיד ככל האפשר  כדי להגן על עצמו. בדרך כלל תשמעו אותו נושף ונוהם במהלך מפגשים מתוחים עם בעלי חיים אחרים, אולם הוא עשוי גם להשתמש בצלילים האלה כדי לתקשר שהוא לא מרוצה ממשהו שאתם עושים לו.

מדוע חתולים משפשפים את הפנים שלהם עליכם?

כשהחתול שלכם משפשף את פניו עליכם, הוא משאיר  פרומונים מהלחיים שלו כדרך לומר "זה שלי!" פרומונים הם  מסרים כימיים המופקים בכל חלקי הגוף של החתול שיכולים לתקשר דברים שונים, כגון הכרזת בעלות, מצוקה או סטטוס מיני. שפשוף פנים הוא סימן טוב, כי הגור שלכם מראה שהוא אוהב אתכם ושנוח לו בחברתכם.

שפת גוף של זנב החתול

זנב החתול הוא אינדיקטור מצוין לרגשותיו. חתלתול שמח יחזיק את זנבו ישר למעלה, אבל אם הוא פוחד, הוא יכניס אותו בין רגליו או ינפח אותו החוצה.. זנב של חתול בוגר שנע במהירות מצד לצד, מראה על עצבנות או חוסר סבלנות. אם הוא ממש נסער, הזנב שלו ינוע במהירות מצד לצד; ברור שזו התנהגות מאיימת. זנב מתעוות הוא סימן בטוח להתרגשות ולסקרנות של החתלתול שלכם. אם אתם מלטפים חתול והזנב שלו מתחיל להתעוות או לרפרף מצד לצד, עדיף להסיר את היד מכיוון שלעתים קרובות זה סימן שנמאס לו. ודאו שגם ילדיכם מכירים את הסימנים הללו, מכיוון שחוסר בתקשורת עדינה עם החתולים מסתיים לעתים קרובות בילדים שנשרטים או ננשכים. לעתים קרובות מדי אנחנו מאשימים את החתול, כשפשוט לא שמנו לב למה שהוא ניסה לומר לנו.

אוזני החתול גם יכולים לתת לנו רמזים. אוזניים זקורות הן אינדיקציה להתעניינות במתרחש סביבו. אם האוזניים זקופות ונטויות קדימה, החתול מרגיש נינוח וידידותי. אבל כאשר חתול משטח את אוזניו אחורה אל ראשו, זה סימן לפחד או תוקפנות. אוזניים נוטות לצדדים יכולות להיות גם סימן למתח וערנות.

מה זה אומר כשהחתלתול שלכם לש

זה נפוץ לראות חתול שלש ברגליו הקדמיות את החלל שבו הוא עומד להתיישב בו או כשהוא יושב על הברכיים או החזה שלכם. תנועה זו מעידה על שביעות רצון ומהווה עברו חזרה לזמן שבו היה יונק מאמו, כאשר היה לש את הפטמה כדי להגביר את זרימת החלב.

הרגלי החתול שלכם: סקרן יותר ויותר

אין ספק שלחתולים יש כמה הרגלים מוזרים מאוד. האם אי פעם פרסתם עיתון על השולחן וניסיתם לקרוא אותו כשהחתול שלכם בסביבה? הוא יקפוץ על השולחן וישב על אמצע העיתון, ויחכה לראות אם אתם מעזים להזיז אותו! הוא לא יתן להזיז שום חלק בעיתון הזה, ולא יעזרו שיכנועים לשבת במקום מרופד אחר או במקום שלהם. מדוע? מפני שאם הוא יהיה על העיתון הזה, הוא יקבל את מלוא תשומת הלב שלכם.

נבדק על ידי Dr. Emma Milne BVSc FRCVS וDr. Aileen Pypers, BSc, BVSc, PGDip

מאמרים נוספים

 • פסיכולוגיית גורי חתולים: להבין מה הגור שלכם חושב

  כדי לתת את הטיפול האפשרי הטוב ביותר לחתלתול שלכם, חשוב להבין אותו. למדו עוד על מה החתלתול שלכם חושב ומה הוא עושה.
 • דברים מוזרים שחתולים עושים ולמה אנחנו אוהבים אותם

  למדו על התכונות הייחודיות והמסתוריות ביותר של חתולים, כמו גם את המשמעויות שלהן. מהתמתחות ועד התחבאות, הם גורמים לנו להעריך את היותנו הורים לחתולים.
 • הכנת החתול החרדתי שלכם למפגשים רבי משתתפים בבית

  אם אתם בעלים של חיית מחמד ואתם אוהבים לארח, ייתכן ששמתם לב שכאשר המסיבה ממריאה, החתול שלכם הופך להיות עצבני. במהלך ההתאספות בביתכם החתול עשוי להתחבא מתחת למיטה שלכם או בארון, ולא יצא עד שאחרון המוזמנים יעזוב את הבניין.
 • הבדלים בין חתולים זכרים וחתולות נקבות

  אתם מכירים את ההבדלים הביולוגיים בין חתולים זכרים וחתולות נקבות, אבל אתם יכולים לתהות אם מין אחד טוב מהשני כשזה מגיע לבחירת חבר פרוותי חדש שיצטרף למשפחה שלכם. למידת הניגודים בין זכרים מתגנדרים למלכות מגרגרות עשויה לעזור לכם לבחור חתול שיתאים יותר לאורח החיים שלכם ולאישיותכם. אז, האם כדאי לכם לקחת חתול זכר או נקבה? תחילה נחקור את ההבדל בין חתולים זכרים וחתולות נקבות.

מאמרים נוספים