<

הבדלים בין חתולים זכרים וחתולות נקבות

פורסם על ידי
דקות קריאה

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

אתם מכירים את ההבדלים הביולוגיים בין חתולים זכרים וחתולות נקבות, אבל אתם יכולים לתהות אם מין אחד טוב מהשני כשזה מגיע לבחירת חבר פרוותי חדש שיצטרף למשפחה שלכם. למידת הניגודים בין זכרים מתגנדרים למלכות מגרגרות עשויה לעזור לכם לבחור חתול שיתאים יותר לאורח החיים שלכם ולאישיותכם. אז, האם כדאי לכם לקחת חתול זכר או נקבה? תחילה נחקור את ההבדל בין חתולים זכרים וחתולות נקבות.

איזה מין מתנהג טוב יותר?

הבדלי התנהגות בין חתולים זכרים לחתולות נקבות בולטים בעיקר אצל חתולים שאינם מסורסים או מעוקרים, שכן ההבדלים ההתנהגותיים קשורים בדרך כלל להורמונים של החתול. לדוגמה, חתולים זכרים עשויים להיות תוקפניים יותר, לרסס שתן ולנסות לברוח מהבית כשהם בשלב הבגרות המינית שלהם. עם זאת, בזמן ייחום חתולות נקבות יכולות להפוך לחמות יותר, נוטות להתחכך כמעט בכל דבר, ויכולות גם להיות קולניות יותר. למרות שלרוב החתולים הלא מסורסים או מעוקרים יש התנהגויות מאוד ייחודיות, אין הסכמה שכל החתולים משני המינים מתנהגים בצורה מסוימת. חלק מהחתולות הנקבות מרסססות כשהן בייחום, בעוד שחלק מהחתולים הזכרים ידועים כבעלי חיבה ייתרה. רוב מרכזי האימוץ מעודדים מאוד בעלים לחיות מחמד לעקר ולסרס את החתולים שלהם. גורי חתולים הם בהחלט חמודים, אבל אתם צריכים לבדוק אם עיקור או סירוס יכול להתאים לחיית המחמד שלכם לפני שתמצאו את עצמכם עם המלטה חדשה של חתלתולים.

לעתים קרובות אנשים מניחים הנחות על תכונות אישיות מסוימות אצל חתולים בהתבסס על מאפיינים כמו גזע או צבע פרווה, כפי שנמצא בסקר של בית החולים הווטרינרי לרפואה וטרינרית של אוניברסיטת קליפורניה. אנשים אפיינו חתולים כתומים כידידותיים יותר, למשל, וחתולים שחורים או לבנים נחשבו יותר אנטי-חברתיים. עם זאת, רוב בעלי החתולים והווטרינרים יאמרו לכם שבחירת חתול על סמך מין או צבע לא תבטיח שתקבלו חתלתול שאוהב להתקרבל או חתול עצמאי. הסביבה בה גדל החתול ואישיותו של הבעלים של חיות מחמד יכולים לעתים קרובות להשפיע על ההתנהגות יותר ממה שהגנטיקה תשפיע.

חתול מיין קון משחק עם צעצוע כתום על הרצפה .

מראה מנצח

לרוב קשה יותר להבדיל בין גזעי חתולים בהשוואה לגזעי כלבים. לחתול העתידי שלכם יכול להיות שילוב של תכונות, צבע יייחודי ופרווה ארוכה או קצרה. כמו רוב היונקים, חתולים זכרים מכל גזע נוטים להיות קצת יותר גדולים בגודלם מאשר המקבילות שלהם הנקבות. עם זאת, במונחים כלליים, חתולים זכרים וחתולות נקבות כאחד נוטים לשקול בין 2.5-5.5 קילוגרמים ולהגיע לגובה של כ-20 עד 25 ס"מ. סוג המזון שאתם מאכילים את החתול שלכם, כמות הפעילות הגופנית שהוא מקבל, ובריאותו הכללית ישפיעו מאוד על המראה שלו.

בחירת חתול רק על פי המראה אינה אידיאלית. אם אתם רוצים להכניס חתול חדש לביתכם, בקרו במרכז אימוץ כמוהצלב הכחול שיש לו היצע רחב של גילאים, גזעים ואופי חתולי. מרכזים רבים מציעים דף אינטרנט עם תמונות של חתולים שתוכלו לעיין בהם לפני הביקור, וצוות המקלט יכול לתת לכם תובנות לגבי הרקע של החתול. כשפוגשים חתול בפעם הראשונה, שבו ליד החתול והמתינו שהוא או היא יבואו אליכם. תנו לחתול להתקרב ולהתחכך בכם קצת לפני שתצרו מגע. ותמיד אפשרו לעצמכם קצת זמן שהות עם כמה חתולים שונים לפני קבלת החלטה סופית.

האם כדאי לקחת חתול זכר או נקבה?

האמת היא שמין החתול ממש לא משנה כשזה מגיע לבחירת חיית המחמד המושלמת עבורכם. למרות שיש כמה הבדלים התנהגותיים בין חתולים זכרים לבין נקבות כשהם גדלים מגורים לחתולים בוגרים, הגנטיקה והסביבה של החתול ממלאים תפקיד גדול יותר במידת החיבור בין שניכם. לכן קחו את הזמן לפגוש כמה חתולים ובחרו את החתול שאתם חושבים שיהיה החבר הכי טוב שלכם. ההבדלים בין חתולים זכרים לחתולות נקבות צריכים להוות רק חלק קטן בבחירת חתול.

אודות המחברת

Chrissie Klinger

כריסי קלינגר

כריסי קלינגר היא הורה לחיות מחמד שנהנית לחלוק את ביתה עם החברים הפרוותיים שלה, ילדיה ובעלה. כריסי נהנית לבלות עם כל בני משפחתה כשהיא לא מלמדת, כותבת או כותבת בלוג. היא שואפת לכתוב מאמרים המסייעים לבעלי חיות מחמד לחיות חיים פעילים ומשמעותיים יותר עם חיות המחמד שלהם.

 

נבדק על ידי ד"ר היין מאייר, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA

מאמרים נוספים

מאמרים נוספים