<

בדומה לבני האדם, חתולים וכלבים זקוקים למיקרוביום מאוזן במעיים. אם כן, מהו המיקרוביום? זוהי מערכת אקולוגית הנמצאת במערכת העיכול של חיית המחמד המכילה מיליארדי חיידקים ומיקרואורגניזמים אחרים - כולל חיידקים רצויים ולא רצויים הייחודיים לכל חיית מחמד. על ידי שימוש בתזונה לסיוע באיזון אוכלוסיית המיקרוביום במעיים, ניתן לתרום לשינוי ממצב מחלה פתאומי או כרוני, למצב בריא.

עוזרים לבריאותה של חיית המחמד לשגשג

עוצמת המיקרוביום במעי

אם כן מהו מיקרוביום, במובן הפשוט ביותר? חשבו על המיקרוביום של חיית המחמד כעל מערכת אקולוגית מיניאטורית הממלאת תפקיד משמעותי לא רק באיזון בריאות מערכת העיכול של חיות המחמד, אלא גם ברווחתן הכללית. ממש כמו מדשאה או גינה, אם אתם רוצים שהן ישגשגו, עליכם להבטיח שתבחרו צמחים שמשגשגים באותה סביבה ייחודית.

עם תובנות חדשות בנושא בריאות ותזונה הקשורות למיקרוביום המעי, אנו יודעים ששילוב תערובת דינמית של מרכיבים עשירים בסיבים תזונתיים, כולל פרה-ביוטיקה לכלבים וחתולים, יכול לתמוך ולהזין את ה"מערכת האקולוגית" הזו במעי - המיקרוביום.

עם למעלה מעשור של מחקר בנושא בריאות המיקרוביום, Hill's נמצאת בין המובילות בתעשיית המזון לחיות מחמד בתחום תזונה הקשורה למיקרוביום. 

הסתכלות חדשנית יותר

באופן מסורתי, חיות מחמד הסובלות מבעיות עיכול כמו שלשול כרוני או עצירות ומגיבות לסיבים תזונתיים, טופלו בכמה דרכים נפוצות - מזון ייעודי מבוסס סיבים תזונתיים, פרוביוטיקה לחתולים וכלבים, תבשילים ביתיים של עוף ואורז. כל גישה כזו הביאה עימה יתרונות וחסרונות:

מתכונים ביתיים של עוף ואורז

מתכונים ביתיים של עוף ואורז

יתרונות:

עדין לעיכול

אתגרים:

  • איזון הנוטריינטים
  • יתכנו קשיים בהכנה
  • גישה חדשנית לתמיכה במערכת העיכול
פרוביוטיקה לכלבים וחתולים

פרוביוטיקה לכלבים וחתולים

יתרונות:

יכול לעזור לכלבים הסובלים משלשול אקוטי

אתגרים:

  • עלול שלא לתת מענה לשורש הבעיה
  • לא ספציפי למארח (לא משתף פעולה עם  מיקרוביום שכבר קיים במעי של חיית המחמד)
מזונות ייעודיים מבוססי סיבים תזונתיים

מזונות ייעודיים מבוססי סיבים תזונתיים

יתרונות:

משפיעים על מאזן המים במעי הגס של חיית המחמד ובכך נותנים מענה לסימנים קליניים של מחלות דרכי העיכול (שלשול בכלבים, עצירות בחתולים)

אתגרים:

  • יתכן ויעבור זמן רב יותר עד להופעת שיפור
  • עלול לא לספק את כל היתרונות הנדרשים לתמיכה בבריאות דרכי העיכול

המיקרוביום

מחקרים הראו זה מכבר, שהמיקרוביום במעי הכלב או החתול יכול להשפיע משמעותית על בריאות תהליכי העיכול שלהם. מדע חדש ופורץ דרך מדגיש את התפקיד הקריטי שהמיקרוביום בכלבים או חתולים יכול למלא - לא רק בתגובה שלהם לבעיות עיכול, אלא גם בקביעת רווחתם הכללית. לכן, הזנה ותמיכה במיקרוביום במעיים פותחת פתח להזדמנויות חדשות לבריאות תהליכי העיכול ולבריאות הכללית.

לאחר יותר מעשור של מחקר המיקרוביום, Hill’s Pet Nutrition - מובילה עולמית בתזונה לחיות מחמד מבוססת ביולוגיה - הפכה לחלוצה בחקר בריאות המיקרוביום בחיות מחמד. Hill’s משתמשת בטכנולוגיה מתקדמת כדי להבין את המיקרוביום במערכת העיכול, כולל שיטות חדשות כמו טכנולוגיות ריצוף מהדור הבא. באמצעות תובנות אלה, Hill's מצאה שבריאות מערכת העיכול יכולה להיות מושפעת לטובה על ידי תזונה - מבלי להזדקק להוספת חיידקים חדשים, שאינם בעלי ספציפיות לגוף המארח.

בטכנולוגיה זו, Hill's מציבה את בריאות המיקרוביום בחזית התמיכה בבריאות מערכת העיכול ועובדת לקדם באופן טבעי צואה בריאה באופן סדיר, תוך שחזור האיזון של המיקרוביום הייחודי לחיית המחמד.

למידע נוסף אודות מיקרוביום תוכלו לעיין במקורות הבאים:

המקורות בסעיף זה מיועדים לאנשי מקצוע וטרינריים מורשים בלבד.

ברוכים הבאים לעולם המיקרוביום במעי

מחבר: Iveta Becvarova, DVM, MS, DACVN

המחקר מראה בבירור שמיקרוביום בריא במעי מציע יתרונות בריאותיים רבים. מה אנחנו יודעים על מיקרוביום במעי, מה היתרונות שלו ומדוע זה משמעותי לכלבים והחתולים שלנו?

קראו עוד

השפעות תזונתיות על המיקרוביום במערכת העיכול

מחבר: ד"ר ג'ניפר רדוסביץ', PhD

בסרטון זה תוכלו להכיר מושגים בנושא מיקרוביום במערכת העיכול, טרמינולוגיה וכיצד מרכיבים תזונתיים ומזונות שונים משפיעים על מערכות ביולוגיות חיידקיות ועל בריאות חיות המחמד.

צפו בסרטון

מזון הוא אהבה... למיקרוביום בדרכי העיכול

מחבר: Dr. Jen MacLeay, DVM, PhD, Diplomate ACVIM

למדו על יישומים מעשיים עבור וטרינרים וצוותי בריאות וטרינריים בנוגע להשפעת מזונות והרגלי האכלה על מיקרוביום במעיים בחיות מחמד.

צפו בסרטון

זמין כעתחידוש פורץ דרך המציב את בריאות המיקרוביום בחזית הטיפול במערכת העיכול

 

למידע נוסף לגבי המוצר המומלץ לבריאות המיקרוביום של הכלב או החתול שלכם, היוועצו עם צוות המרפאה המטפלת.