<

טיפול בבעיית גזים ופלוצים של הכלב שלכם

פורסם על ידי
דקות קריאה

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

יש מיליון בדיחות על פלוצים של כלבים, אבל אם יש לכם חיית מחמד שהיא מפליצה באופן מוגזם, הריח או הצליל עלולים לשנות את חווית היום יום בחיים האישיים שלכם. בנוסף, במקרים מסוימים, התשובה מאחורי מה גורם לכלבים להפליץ גז כל כך מסריח יכולה להיות שבריאותם זקוקה לתשומת לב. משב מסריח עשוי להיות סיבה לבדיחות רבות, אבל אם זה לא מצב נורמלי לכלב שלכם או שזה מלווה במחלה, שלשול צהוב, או תופעות אחרות, אז אולי זה לא עניין כל כך מצחיק.

לחילופין, הכלב שלכם יכול להיות סתם סופר-מפליצן שלא אכפת לו להסריח. היי, לכולנו יש את הכישרונות המיוחדים שלנו; יכול להיות שזה הכשרון שלו.

אם שמתם לב שהכלב שלכם מפליץ הרבה, או נאלצתם להתמודד עם המבוכה שזה קורה כשיש לכם אורחים, אז המדריך הזה הוא בשבילכם. כך תוכלו לקבוע מה עלול לגרום לריחות המזיקים והאם הגז מצדיק ביקור מהיר אצל הווטרינר או לא.

מה גורם לכלבים להפליץ?

ישנן סיבות רבות לכך שהכלב שלכם עשוי להוציא הרבה גזים באופן מיוחד. כמה סיבות נפוצות כוללות שינוי במזון שלהם, מחלות במערכת העיכול והפרעות תזונתיות, כגון אי סבילות למזון.

סיבה נוספת יכולה להיות סוג, איכות וכמות המרכיבים במזון הכלב שלכם שכן הם משפיעים על כמות הגזים הנוצרים במעי. כאשר חיידקים במעי הגס מתסיסים סיבים או חלבונים ופחמימות מעוכלים בצורה גרועה, נוצר גז. מזון לחיות מחמד המכיל אוליגוסכרידים מסוימים (המצויים במרכיבים כגון פולי סויה, שעועית, חומוס ועדשים) גורם לייצור כמויות גדולות יותר של גזים במעי.

עם זאת, ישנן סיבות אחרות, פחות נפוצות, לכך שהכלב שלכם עשוי להפציץ את המשפחה שלכם בניחוחות שנויים במחלוקת. הכלב שלכם אוכל מהר מדי? מועדון המלונה האמריקאי (AKC) מדווח, "הדעה הרווחת היא שארופאגיה, או בליעת אוויר מוגברת, יכולה להוביל לגזים אצל כלבים. אוכלים תאבי בצע שבולעים את מזונם וכן כלבים מגזעים ברכיוצפאליים, נמצאים בסיכון מוגבר לבלוע יותר אוויר מהרגיל, מה שעלול להוביל לגזים מוגברים."פאג בלונדיני עם ראשו קבור בקערת אוכל ממתכת.

אבל ברצינות. הכלב שלי מפליץ הרבה.

מעבר גז הוא נורמלי עבור כלבים כמו עבור בני אדם. עם זאת, חשוב לשים לב אם אתם מבחינים בעלייה משמעותית בגזים של הכלב שלכם.

מה שאולי תראו כ"יותר מדי הפלצות" יכול להיות אינדיקציה לכך שחיית המחמד שלכם חווה בעיות במערכת העיכול. בנוסף, ה AKC אומר שהפלצה יכולה להיות סימן לטפילי מעיים או בעיות בלבלב.

כל שינוי משמעותי בחיי חיית המחמד, גם אם זה נראה טיפשי כמו הפלצות, מחייב ביקור אצל הווטרינר כדי לוודא שהיא לא חווה בעיה רצינית. אם גזים מלווים בתיאבון ירוד, שלשולים, הקאות, ירידה במשקל או שינויים בהתנהגות, זה בהחלט רעיון טוב להתקשר לווטרינר.

איך להפסיק את ההפלצות

אם אתם חושבים שהכלב שלכם מפליץ הרבה ותוהים איך להפחית את זה לכמות מתאימה יותר - יש לכם מזל. אם הווטרינר שלכם יכול לעזור לכם לזהות את הסיבה לעודף הגזים, אולי תוכלו להפחית חלק מההפלצות. לדוגמה, אם אתם מאכילים את הכלב שלכם בגבינה כחטיף, אבל הווטרינר שלכם קובע שחיית המחמד שלכם רגישה למוצרי חלב, הסרת המרכיב הזה מהתזונה שלו יכולה לתרום להפחתה משמעותית בכמות הגזים שלו.

בדיוק כמו שאתכם לא יכולים לשלוט על מעבר גזים של אדם אחר, אתם לא יכולים לשלוט לחלוטין על חיית המחמד שלכם, אבל מה שהיא אוכלת יכול להקל על האף שלכם. מזונות לכלבים המכילים רמות גבוהות של חלבון או מקורות חלבון קשים לעיכול מייצרים לעתים קרובות פלוצים ריחניים יותר. גם מרכיבים כמו ברוקולי, כרוב, כרובית וכרוב ניצנים יכולים לתסוס ולהפיק גזים המכילים גופרית שמובילים להפלצות ריחניות.

חשיבות התזונה ותפקידה בגזים של כלב

אם כבר מדברים על מה שהכלב שלכם אוכל, התזונה היומיומית שלו ממלאת תפקיד עצום בבריאות העיכול שלו, שבתורה משפיעה על כמות הגזים שהוא מוציא. חיידקי מעיים יכולים להתסיס חלבונים לא מעוכלים ולייצר גזים המכילים גופרית. לעומת זאת, מזון לכלבים מאוזן כהלכה עם רכיבי התזונה הנכונים יכול לעזור לקדם עיכול בריא יותר. הקפידו לבקש מהווטרינר שלכם להמליץ על מזון בריא לכלבים. בנוסף, עבור כלבים שאובחנו עם מחלה הגורמת לעיכול לקוי או ספיגה לקויה של חומרים מזינים, מצבים אלו עשויים להיות קשורים לנפיחות וגזים. עבור כלבים אלה, הווטרינר יכול להמליץ על מזון לכלבים עם פורמולה מיוחדת שנוצרה כדי לתמוך בבריאות מערכת העיכול של הכלב. הקפידו לשאול את הוטרינר שלכם אם אחד מהמזונות הייעודיים הללו לחיות מחמד הוא אפשרות טובה.

עכשיו כשאתם יודעים מה גורם לכלבים להפליץ, תוכלו לקוות לשים קץ - לפחות לחלק מפצצות הסירחון בבית שלכם! תבדקו טוב את האוכל של הכלב שלכם ותראו אם יש משהו שעשוי להשפיע על מערכת העיכול שלו. וזכרו, ביקור מהיר אצל הווטרינר תמיד יכול לעזור לכם לקבוע כיצד לפעול לטובת בריאות חיית המחמד שלכם.

אודות המחברת

ארין אולילה

ארין אולילה מאמינה בכוחן של מילים וכיצד מסר יכול ליידע - ואפילו לשנות - את קהל היעד שלו. ניתן למצוא את הכתיבה שלה בכל רחבי האינטרנט ובדפוס, והיא כוללת ראיונות, כתיבת רפאים, פוסטים בבלוג וסיפורי עיון יצירתיים. ארין היא מומחית ב-SEO ובכל מה שקשור לרשתות חברתיות. היא סיימה את לימודיה באוניברסיטת פיירפילד עם תואר M.F.A. בכתיבה יצירתית. פנו אליה בטוויטר @ReinventingErin או למדו עוד עליה בכתובת http://erinollila.com.

 

נבדק על ידי ד"ר היין מאייר, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA, ברנדה בונדר, B.S, M.S וד"ר אמה מיילן BVSc FRCVS

מאמרים נוספים

מאמרים נוספים