<

ההיסטוריה שלנו

ד"ר מארק מוריס האב

ד"ר מארק מוריס האב

ד"ר מוריס נולד בשנת 1901 והיה איש חזון בתחום התזונה הקלינית. הוא האמין שניתן להשתמש בתזונה כדי לשפר את חייהן של חיות מחמד במצבים בריאותיים מסוימים. בזמן שבו רוב עבודת הווטרינרים התמקדה בחיות משק, דאגתו היתה נתונה לחיות המחמד ולבעליהן, ופתח את בית החולים לבעלי חיים ראריטן באדיסון, ניו-ג'רזי ב-1928. באותו זמן, זה היה רק בית החולים השני בארצות הברית אשר היה מיועד בלעדית לחיות קטנות.

לד"ר מוריס היו רעיונות חדשים לניהול של מחלות בחיות מחמד. הוא עבד עם ד"ר ג'ים אליסון במחלקת הביוכימיה באוניברסיטת ראטגרס על מנת לפתח טכניקות לאבחון מחלות בחיות קטנות. הרעיונות שלו היו חדשים ולא תמיד התקבלו בעין יפה, אבל ד"ר מוריס ביסס עצמו במהרה בתור מומחה בתחום המזון לחיות מחמד.

מוצרי Science Plan

לאחר שהצטרף לחברת האריזה Hill בטופיקה, קנזס, על מנת לארוז את המזון שלו לחיות מחמד בקופסאות שימורים, ד"ר מוריס הקים קרן צדקה לחיות קטנות. קרן מוריס לבעלי חיים ממשיכה לספק מימון למחקר עבור חיות קטנות, מחקר עבור חיות בר ומימון למלגות עבור סטודנטים לווטרינריה. כיום זהו הארגון הגדול ביותר בעולם למחקר בריאות של חיות מחמד וחיות בר שאינו למטרות רווח, עם מימון שמגיע ל-50 מיליון דולר מאז הקמתו ב-1948.

ד"ר מארק מוריס האב

לאורך חייו, ד"ר מוריס היה פעיל בתחום החיות הקטנות. הוא היה הנשיא הראשון של האיגוד האמריקאי לבתי חולים וטרינריים (AAHA) והנשיא של האיגוד האמריקאי לרפואה וטרינרית (AVMA). בנוסף, הוא הוביל ועדה להגדרת תקנים תזונתיים עבור מזון לחיות מחמד, ומאמצים אלה היוו בהמשך את הבסיס עליו נשען כיום האיגוד האמריקאי הרשמי לפיקוח על תזונה (AAFCO).

ד"ר מוריס נפטר ב-1993, בגיל 92.