<

ההיסטוריה שלנו

ד"ר מארק מוריס ג'וניור

ד"ר מארק מוריס ג'וניור

ד"ר מארק מוריס ג'וניור, בנו של מייסד Hill's Pet Nutrition ד"ר מארק מוריס, ממשיך את המורשת שהחל אביו בתחום תזונת חיות המחמד.

לאחר שגדל בבית בו בישלה אמו את מתכוני Prescription Diet לחיות המחמד שתכנן אביו, מארק מוריס ג'וניור החליט להמשיך את מפעל חייו של אביו בתחום תזונת חיות מחמד.

מוריס הצעיר שם לב שישנה דרישה למזון עקבי ואיכותי לחיות מחמד לצורך שימוש במחקר. באותו זמן, לא היה פיקוח הדוק על מזון לחיות מחמד, כך שמדענים חוקרים התקשו לשמור על אחידות ועקביות בעבודתם.

שימורי Science Plan

בעקבות כך, פיתח ד"ר מוריס נוסחה למזון לחיות מחמד בריאות. ב-1968, קו המזון נעשה זמין באמצעות וטרינרים ומומחים לחיות מחמד כ-Science Plan של Hill's. הקו המשיך להתרחב, וכיום כולל יותר מ-50 סוגי מזון בסדרת Science Plan ויותר מ-60 סוגי מזון בסדרת Prescription Diet לשלבים שונים במהלך החיים ולצרכים מיוחדים של חיות המחמד.

ספרי תזונה קלינית של חיות קטנות

ד"ר מוריס ג'וניור נחשב לאבי תחום התזונה הבריאותית לחיות קטנות. בנוסף, הוא פעל על מנת לבסס תקנים להזנת חיות בגני חיות באוכל מוכן. הוא היה חבר מייסד של הקולג' האמריקאי לתזונה וטרינרית (ACVN), כתב פרסומים רבים בנוגע לניהול תזונתי של מחלות, הרצה ברחבי העולם בפני וטרינרים, סטודנטים לווטרינריה ובעלים של חיות מחמד. ד"ר מוריס ג'וניור השתתף בכתיבת "תזונה קלינית של חיות קטנות", ספר הלימוד המוביל בתחום תזונת חיות מחמד והמקור המצוי בשימוש הנרחב ביותר בתחום ברחבי העולם.

ד"ר מוריס ג'וניור נפטר ב-14 בינו' 2007, בגיל 72.