<

טיפול בחרדות נטישה של חיות מחמד כשחוזרים לעבודה ולבית הספר

פורסם על ידי
דקות קריאה

מאמרים נוספים

מאמרים נוספים

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

לאחר שבועות או חודשים של סגר בבית, החזרה לעבודה או לבית הספר יכולה להיות קשה גם לך וגם לחיית המחמד שלך. החבר הפרוותי שלך כנראה נהנה מיותר התכרבלויות, זמן משחק ואולי אפילו יותר זמן לחטיפים!

הידיעה כיצד להקל על חרדת הנטישה של חיות המחמד יכולה לעזור להקל על המעבר הזה, במיוחד אם הייתם בבידוד או עבדתם מהבית במשך תקופה ארוכה. אפילו החתול או הכלב העצמאיים ביותר יחוו איזשהו מתח כשאינכם בבית; הם עלולים להסתיר זאת היטב. הנה חמישה טיפים כיצד להשאיר את הכלב שלכם לבד בבית ולעזור לחתול שלכם להתמודד עם החזרה שלכם לעבודה או לבית הספר.

1. קבעו לוח זמנים חדש

ברגע שאתם יודעים מתי תחזרו לעבודה ותתחילו את השגרה הישנה שלכם, זה יעזור לקבוע לחיות המחמד שגרה חדשה ללפני שתתחילו לצאת באופן קבוע. זה יעזור להקל על חרדת הנטישה של חיות המחמד בכך שזה ייתן לשניכם זמן להסתגל ללוח הזמנים החדש. תצטרכו ללמוד מחדש כיצד לעזוב את הבית גם לתקופות זמן ארוכות!

כדי להתחיל, נסו כמה כניסות ויציאות "מדומות". התחילו את שגרת "הפרידה" על ידי לבישת המעיל שלכם, קחו את הקפה שלכם והמפתחות ופתחו את הדלת. אמרו שלום לחיית המחמד שלכם, צאו החוצה לדקה או שימו את התיק שלכם באוטו, וחזרו פנימה. יציאות וכניסות קצרות כאלו מראות לחיית המחמד שלכם שכאשר אתם יוצאים מהדלת, אין זה אומר שתמיד תיעלמו לפרקי זמן ארוכים.

עבור כלבים, איגוד יועצי ההתנהגות של חיות המחמד אומר כי לוחות זמנים משתנים יכולים לסייע לחיית המחמד שלכם להתמודד עם המעבר משגרה צפויה לכזו שאינה צפויה.

למדו אותם "לצפות לבלתי צפוי" על ידי עזיבה, למשל, דקה אחת בפעם הראשונה, ולאחר מכן 12 דקות, ולאחר מכן שלוש דקות, כך שחיית המחמד שלכם לא תוכל לחזות כמה זמן תיעלמו. זה יעזור להפחית את החרדה שהכלב שלכם חש כאשר אתם מחוץ לבית במשך ימי העבודה הארוכים האלה.

2. אל תתנו לרגשות שלכם להשתלט עליכם

כבעלים לחיית מחמד, זהו כנראה השינוי ההתנהגותי הקשה ביותר. איך אפשר שלא להתלהב אחד מהשני בכל פעם שאתם באים והולכים? אך על פי המומחים בבית הכלבים של באטרסי, יתר תשומת לב ברגעים מסוימים אלה יכולה למעשה להחמיר את חרדת הנטישה.הם ממליצים לצאת עם כמה שפחות מהומה, להראות לכלב שלכם שזה נורמלי ואין מה לדאוג.כשאתם חוזרים, הם ממליצים להיכנס ברוגע ולהתקרב לחיית המחמד שלכם בשבחים עדינים. אשה עם סוודר צהוב מחבקת את הלברדור הצהוב שלה כשהיא יושבת על ספה אפורה זה אולי נשמע אינטואיטיבי להתנהג נינוח כשאתם רואים את התינוק הפרוותי שלכם לאחר שבילה שעות בנפרד, אבל להתקרב אליו בתחושת רוגע מונע מהרגשות שלהם להיות קיצוניים מדי.

זה יוצר מעבר חלק יותר מהשעות השקטות שלהם לאושר העצום באיחוד עם האדם האהוב עליהם. אל דאגה! לאחר בערך 20 או 30 דקות, תוכלו לשחק עם חיית המחמד שלכם לכמה זמן שתרצו.

3. קבעו לוח זמנים חדש להאכלה

שלב חיוני בלמידה כיצד להקל על חרדת הנטישה של חיות מחמד הוא התאמת שגרת הארוחות. כשאתם בבית לעתים קרובות יותר, קל להיכנס להרגלים של האכלת חיות המחמד בתדירויות תכופות יותר ולתת חטיפים נוספים. אך מה קורה כשאתם יוצאים שוב?

מכיוון שכלבים וחתולים הם יצורים של הרגל, שינויים פתאומיים בזמן הארוחות עלולים ליצור מתח, לכן נסו להיכנס בחזרה לדפוס האכלה מובנה. באופן כללי, זמני האוכל לכלבים הם פעמיים ביום - פעם בבוקר ופעם בערב. שגרת האכלה של חתולים תלויה באיזו צורה החתול ניזון; חתולים עם מתקני האכלה עצמיים לא ידרשו לשינוי גדול, אם בכלל, אך חתולים שעומדים בזמני האכלה וודאי יזדקקו לו. כמו בכל שינוי בתזונת חיית המחמד, מעבר איטי יהיה הטוב ביותר. דברו עם הוטרינר שלכם על הדרכים לשינוי זמני האכלות לחיית המחמד שלכם עם הכי פחות לחץ נלווה. לפני חזרה לעבודה או לבית הספר, בדקו מה בידכם ובמה יש צורך להצטייד.

זה ימנע רגעים של "אנחנו בלי אוכל!", דבר שיכול להוסיף ללחץ שלכם.

4. צרו אזור נוחות

בזמן שאינכם בבית, חיות המחמד שלכם יחפשו מקומות בהם הם מרגישים בטוחים ובנוח.הייתם הרבה על הספה לאחרונה? טיפ אחד מצויין כיצד להשאיר את הכלב לבד בבית וכיצד לעצור חרדת נטישה אצל חיות מחמד הוא לשמור על המקום הנוח הזה בזמן שאתם אינכם בבית. ה PDSA גם ממליץ להכין מרחב בטוח רק עבור הכלב שלכם, להשתמש בארגז או בחלל סגור בחלק שקט בבית בו הכלב לא יופרע. הפכו את המרחב שלהם ל"מאורת כלבים" עם כריות ושמיכות, ציידו אותו בצעצועים והחטיפים האהובים עליהם, והשאירו את הדלת פתוחה כך שלא ירגישו "נעולים" או לכודים.

חתולים אוהבים להתחבא במקומות קטנים, חשוכים, בין אם הבעלים שלהם בבית או לא.ארונות וקופסאות יכולים להיות מצודות חתולים נהדרות ומאובטחות. הפכו את החללים האלו למיטה נוחה לחתולים עם שמיכות, כריות ומגבות. תוכלו גם להשתמש בסווטשירט או פריט לבוש אחר עם הריח שלכם, כך שחברכם הפרוותי ירגישו שהם מתכרבלים איתכם!

גבר עם זקן מחבק חתול ליד הפנים

5. ספקו העשרה

דרך אחת לשחרור חרדה אצל חיות מחמד היא דרך התנהגות הרסנית.

שיעמום בבית לבד הוא גורם מפתח להתנהגות כזו אצל כלבים, טועים חוקרי התנהגות בעלי חיים בבריטניה, לא רק מפני שהם מתגעגעים לבני האדם שלהם אלא גם מפני שהם מתוסכלים. התסכול הזה מוביל אותם לחפור או ללעוס כל דבר זמין.חתולים רבים הם כאלו, גם כן, והם אפילו עלולים לפרוק את התסכול שלהם על ספת הבעלים שלהם או על גליל נייר טואלט.

הדרך הטובה למנוע שיעמום היא באמצעות פעילויות העשרה שמעסיקים את חיית המחמד שלכם כשאתם אינכם. השמעת מוזיקה ותוכניות טלויזיה עם תוכניות מיוחדות לחיות מחמד יכולות לנחם בעלי חיים, ולהפחית את תחושת הבדידות שלהם. בית הכלבים של באטרסי ממליץ על צעצועי העשרה לכלבים כמו שטיחי פעילות, כדורי משחק ומשחקי חיפוש בכדי לתת לכלבים מוצא מתאים לאנרגיה הנפשית שלהם.תוכלו גם למלא מיכל רדוד (בריכה קטנה או קופסת אחסון) כדי ליצור בריכת כדורים!תוכלו להשאיר את החתול שלכם עסוק עם פאזלים של מזון לספק את הסקרנות שלהם, צעצועי פתיון או אפילו אפליקציות שיגרמו להם להשתמש באינסטינקט הציד שלהם (הם אוהבים לרדוף אחרי דגים אלקטרוניים).

הורים לחיות מחמד יזדקקו לזמן ולאימון במהלך תקופת ההסתגלות הזו. אך על ידי שימוש בשיטות מומלצות להפסקת חרדת נטישה אצל חיות מחמד, שמירה על צרכי חבריכם בעלי הפרווה והפגנת אהבה רבה, תוכלו להפוך את המעבר בחזרה לשגרה "נורמלית" הרבה יותר קל.

אודות המחבר

 קריסטין אובריין

קריסטין אובריין

קריסטין ברוולי-אובריין, Ph.D., היא סופרת, מחנכת STEAM, ואמא מסורה לחיות מחמד. היא חברה מקצועית באיגוד כותבי החתולים (CWA) וכתבה עבור חברות וארגונים מובילים בתעשייה, כולל 'למה לצפות כשאתם מצפים' ו NIU STEM Read. מצאו ועקבו אחריה באינסטגרם ובטוויטר @brovelliobrien