<

דברים מוזרים שחתולים עושים ולמה אנחנו אוהבים אותם

Published by
דקות קריאה

רוב בעלי החתולים מסכימים שהם מעריצים את חבריהם החתוליים בגלל הדברים המוזרים שחתולים עושים. ההתנהגות הבלתי צפויה המצחיקה של החתולים מחיה כל בית, אבל מה שאתם רואים כמטופש ומשעשע הוא רק כי הם עוקבים אחרי האינסטינקטים שלהם. הם למעשה משלבים אנשים בשגרת יומם, וכובשים את ליבם במעשים מצחיקים אחד אחרי השני.

הנה חמש תכונות חתול ייחודיות, לעתים מעוררות מסתורין, הגורמות לכם להתאהב עד מעל נראש.

1. עיסוי

אחד מהפגנות החיבה הנפוצים והייחודיים לחתולים הוא עיסוי. ברגע שאתם מטפסים למיטה או מתכרבלים בכיסא האהוב עליכם, הם יופיעו משום מקום כדי לעסות אתכם ו/או את השמיכות!

גורי חתולים שיונקים מעסים כדי לעורר את זרימת החלב של אמם, אך חתולים נוטים למשוך התנהגות זו לבגרות. לפי Blue Cross עיסוי היא מחמאה ענקית, כי זה אומר שהחתול שלכם רואה בכם דמות מעניקה ביטחון ומנחמת. תיאוריה נוספת היא שעיסוי היא הדרך של החתול שלכם לסמן את הטריטוריה שלו באמצעות בלוטות הזיעה בכפותיהם. לא משנה מה הסיבה, זה יכול להיות אחד מהדברים המקסימים ביותר שהחתול שלכם עושה. בעולם החתולי, עיסוי שווה לאהבה וחיבה.

2. זריזות

אחד ההרגלים המהנים שגורמים לסרטוני החתולים האלה להפוך לוויראליים הוא היכולת לקפוץ ללא מאמץ ולהיכרך בגבהים גדולים, עם תחושת איזון בלתי נתפסת. יש אפילו תחרויות מקצועיות של זריזות חתולים לחגוג את נכונותם לקפוץ דרך חישוקים (תרתי משמע) או לזחול דרך מנהרות.

חשוב לא לפתות אותם לבצע טריקים שעלולים לגרום לפציעה מכיוון שבניגוד לדעה הרווחת, חתולים לא תמיד נוחתים על הרגליים! עם זאת, אתם חייבים להעריץ את המהלכים החמקמקים שלהם. צפייה בתינוק הפרוותי שלכם רודף אחר צעצוע לחתולים במעלה ובמורד המדרגות, או מתנפל על כופתית מזון לחתולים , נותנת לכם מושב בשורה הראשונה להופעה האקרובטית שלכם!

3. מתחבאים בחללים קטנים

האם יש משהו יותר חמוד מלראות זוג עיניים חמודות מקסימות מבצבצות מתוך שקית נייר או מכורבלות בתוך קופסת קרטון זעירה (קטנה פי שלושה מהחתול!)? חתולים ידועים לשמצה בחיפוש אחר מקומות מסתור קטנים, ולמרות שהתנהגות זו חמודה במיוחד, היא גם גורמת לחתולים להרגיש בטוחים יותר. הם מחפשים נוחות, ביטחון וחום במקומות שנראים לכם מוזרים כל כך: ארגז נעליים או אפילו כיור אמבטיה.

תכונה זו קשורה גם ליכולתם לישון בכל מקום ובכל זמן, ולכן אל תתפלאו למצוא את חברכם החתול מכורבל בסל כביסה או במדף ספרים ריק. אבל היזהרו - אולי לא תמיד תראו אותם מתחבאים, אז וודאו שאתם יודעים היכן הם נמצאים כדי שלא תפגעו בהם בטעות או תנעלו אותם בארון.

4. רצים מקצה אחד בבית לקצה השני

זה אולי הדבר המוזר ביותר מבין שאר הדברים המוזרים שהחתולים עושים, והם עושים את זה הרבה. אם חייתם עם חתול במשך זמן מה, ראיתם את זה קורה. הם פשוט ישבו שם, שקטים וביישנים, כשלפתע הם יזנקו לחלל החדר במהירות גבוהה ביותר כדי לרדוף אחרי... אמ, כלום. או מה שאתם חושבים שזה כלום.

חתולים קשובים להפליא לסביבתם; הם רואים ושומעים דברים שאנשים לא יכולים, כמו מקל האבק ההוא שמתעופף באוויר במרחק של 30 מטרים מהם. זה משגע אתכם לראות את החתול שלכם יושב בפינה ובוהה במשהו בלתי נראה, אבל היו סמוכים ובטוחים שהם כנראה שמו עין על משהו חשוב.

5. ריגול

ריגול היא התנהגות ייחודית ולפעמים מעצבנת בה חתולים מצטיינים. אם אי פעם התעוררתם באמצע הלילה לגלות שהם בוהים בכם, או שאתם חושבים שאתם לבד בחדר ומבינים שקיטי "הקריפית" שלכם עומדת מאחוריכם, אתם יודעים שחתולים מצטיינים בהתנהגות ייחודית זו - ומעט מפחידה.

חתולים אוהבים לשמור את עינן פקוחה על מבוגרים! כמו שומר שכונתי קטן, הם יסתכלו מהחלון במשך שעות ויעקבו אחר עוברים ושבים אחרים. זה אפילו ידוע שהם מציצים דרך תריסים או פותחים וילונות כדי לראות טוב יותר. וכן, השכנים יחשבו שזה אתם מרגלים אחריהם!

אלה רק חלק מהדברים המוזרים שחתולים עושים... הדברים המוזרים בעינינו הם גם שמוסיפים אהבה, כיף ונחמה לעולם שלנו!

מאמרים נוספים

 • הכנת החתול החרדתי שלכם למפגשים רבי משתתפים בבית

  אם אתם בעלים של חיית מחמד ואתם אוהבים לארח, ייתכן ששמתם לב שכאשר המסיבה ממריאה, החתול שלכם הופך להיות עצבני. במהלך ההתאספות בביתכם החתול עשוי להתחבא מתחת למיטה שלכם או בארון, ולא יצא עד שאחרון המוזמנים יעזוב את הבניין.
 • מזונות מסוכנים או רעילים לחתולים

  כשמדובר בחתול שלכם, אתם רוצים לוודא שהוא מקבל את מזון החתולים הטוב יותר לצרכיו התזונתיים. מדי פעם אתם עשויים להתפתות לתת לחתול שלכם שאריות מהשולחן ופינוקים מיוחדים, אך קחו בחשבון שמזונות מסוימים עלולים להיות רעילים עבורו. הנה כמה מהמזונות הרעילים ביותר עבור חתולים.
 • חמש בעיות עיכול נפוצות אצל חתולים. מה לעשות?

  Portrait of funny cat yawning בעיות עיכול אצל חתולים הן כל כך נפוצות, שרבים מבעלי חיות המחמד חושבים שהן דבר שבשגרה. אך אם החתול שלכם מקיא באופן קבוע (פעם בשבוע או יותר) או שיש לו צואה רכה, הוא כנראה סובל ממשהו.
 • הסיבות לכך שהחתול שלכם מקיא לאחר האוכל

  בעלי חתולים מאשימים לפעמים את מזון החתולים החדש כאשר החתול שלהם מקיא מיד לאחר האוכל. הקישור נראה הגיוני, אך גורמים אחרים עשויים להצביע על סיבה אחרת המושרשת בהתנהגות.

מאמרים נוספים