<

הכנת החתול החרדתי שלכם למפגשים רבי משתתפים בבית

פורסם על ידי כריסטין אובראיין
דקות קריאה

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

אם אתם בעלים של חיית מחמד ואתם אוהבים לארח, ייתכן ששמתם לב שכאשר המסיבה ממריאה, החתול שלכם הופך להיות עצבני. במהלך ההתאספות בביתכם החתול עשוי להתחבא מתחת למיטה שלכם או בארון, ולא יצא עד שאחרון המוזמנים יעזוב את הבניין.

החרדה או הפחד שהחתול שלכם מפגין סביב קבוצות גדולות של אנשים היא טבעית. ב-Petcha.com מסבירים כי מדובר באינסטינקט של החתול להיות זהיר סביב הלא ידוע, בין אם מדובר באנשים, חפצים דוממים או מקומות לא מוכרים, מכיוון שככל הידוע לו, הבלתי ידועים הללו עשויים להיות מסוכנים. בית מלא בזרים עשוי לעורר את האינסטינקטים האלה בחתול שלכם, אך ישנן דרכים לעזור לו להימנע מתחושת ההצפה הנגרמת מכמות האנשים או מרמות הרעש בביתכם.

תנו לו ספייס

לפני שהמסיבה מתחילה, תנו לחתול לרחרח מסביב לבית. אין זה אומר שהוא צריך לטפס על כל השולחנות ומשטחי העבודה כמובן, אך אתם רוצים שהוא יראה על מה כל הרעש. לאחר שהוא יתרגל לריח ולמראה של ההכנות למסיבה, הוא ככל הנראה יהיה פחות עצבני.

Gray cat sniffing finger.

Animal Planet מסביר, "חתול עצבני הוא בדרך כלל גם ביישן, זאת אומרת שהוא יחמוק מכם אם תנסו ללטף את ראשו. הוא גם ייטה יותר לחפש מסתור, וייתכן שתבחינו שהוא מנסה להקטין את נוכחותו - יצעד בהליכה ברגליים כפופות המקרבת אותו יותר לקרקע. ייתכן גם שהוא יכווץ את אוזניו או ינמיך את זנבו כשהקצה שלו מעוקל כלפי מעלה." חתולים משתמשים בשפת גוף כדי לתקשר עם הבעלים שלהם, לכן מומלץ לבצע בדיקה של רווחתם במהלך המסיבה כדי לבדוק איך החבר החתולי שלכם מרגיש.

אינכם רוצים להכריח את החתול העצבני שלכם לתקשר עם אורחי המסיבה, לכן לפני שהכיף מתחיל וודאו שיש לו גישה למקום מסתור אליו הוא יוכל לברוח מהבלגן. דאגו שחדר השינה שלכם יהיה מחוץ לתחום של אורחי המסיבה כדי שלחתול יהיה מקום מנחם ומוכר בו יוכל להסתתר. אם החתול שלכם אינו מסכים בשום אופן להיות בסביבת אנשים, שימו אותו במרחב בטוח כגון חדר כביסה או שירותים עם הדלת סגורה. הקפידו להניח את הפריטים החיוניים לו איתו בחדר, כדי שהוא לא יילחץ - ארגז החול, מזון, מים וצעצועים.

נסו לעבוד על הכישורים החברתיים שלו

אחת הדרכים להכין את החתול שלכם למסיבות היא על ידי שילובו באירועים חברתיים כבר בגיל מוקדם. למרות שהפולקלור הנפוץ אומר לנו אחרת, חתולים הם יצורים חברתיים והם אוהבים להתרועע בחברת בני אדם!

אם בן המשפחה החתולי שלכם הוא עדיין חתלתול צעיר (בן 8-12 שבועות), תוכלו לשלב אותו בחברה ביתר קלות. PetMD מציין ש"חתלתול שלא זכה לאינטראקציה אנושית רבה כתינוק, ככל הנראה יהיה יותר לחוץ בזמן התחברות עם אנשים חדשים בבגרותו". שחקו איתו באופן קבוע בשלב
הגורות ואפשרו לו ליצור קשר עם אנשים רבים ושונים.

אפשר גם לעזור לחתול הבוגר יותר שלכם לטיפוס יותר חברתי. זה ידרוש קצת יותר סבלנות ותכנון, אך חתולים בכל הגילאים יכולים להפוך לחברותיים יותר וללמוד לא להילחץ בסביבת אנשים ורעשים. ללא קשר לגיל של החתול שלכם, בקשו מהאורחים להניח לחתול לנפשו. אינכם רוצים להכריח את החבר הפרוותי שלכם ליצור קשר אם הוא אינו מעוניין בכך.

אם אתם מארחים התכנסויות עם קבוצה קבועה של אורחים, ארגנו מפגש היכרות מוקדם אם הדבר אפשרי. צורה זו של יצירת קשר היא דרך נהדרת להרגיע את החתול שלכם במהלך אירוע בכל גודל. בקשו מהחברים שלכם לשבת ברוגע (ולא לבצע תנועות פתאומיות) ולהמתין עד שהחתול ייגש אליהם. אל תהיו מופתעים אם החתול שלכם דוחה אותם בפעמים הראשונות, אך לאט לאט הוא ירגיש בטוח יותר סביב אותו אדם.

הכנת מקום מסתור טוב לחתול שלכם לפני האירוע, תגרום לכם, לחתול ולאורחים שלכם להיות במצב רוח רגוע ושמח יותר. אם אתם יכולים להרגיל אותו בצורה איטית ובקצב שלו ליצירת קשרים חברתיים, ייתכן שתופתעו לראות אותו מארח את האורחים שלכם במסיבה הבאה. זכרו תמיד - זה גם הבית שלו. חשוב שירגיש בנוח בביתו שלו ולכן לעולם אל תכריחו אותו להתרועע עם אנשים אם אינו מעוניין בכך. אם אתם רואים שהוא נלחץ, הרגיעו אותו ועזרו לו להתרחק מהבלגן. כך תעזרו גם לחיזוק הקשר שלכם עם החתול.

מקור תמונה: Flickr

Contributor Bio

Christine O'Brien

כריסטין אובראיין

 

כריסטין אובראיין היא כותבת, אם ובעלת חיות מחמד שמגדלת שני חתולים מגזע רוסי כחול. העבודה שלה מופיעה גם ב-Care.com, What to Expect, and Fit Pregnanc שם היא כותבת על חיי משפחה, חיות מחמד והריון. עקבו אחריה באינסטגרם ובטוויטר @brovelliobrien

 

מאמרים קשורים

 • טיפים לאחסון מזון לחיות מחמד

  המקום בו אתם מאחסנים את מזון הכלבים והחתולים שלכם משמעותי ביותר לשמירה על איכות וטריות המזון לאחר פתיחתו. הנה כמה שאלות נפוצות והמלצות לאחסון אופטימלי עבור כל המזונות היבשים והמשומרים של Hill’s לכלבים ולחתולים.
 • עשה ואל תעשה בחינוך חתולים

  מתקשים בהתנהגות הרעה של החתול שלכם? למד כיצד למשמע את החתול שלך ביעילות ברשימה מועילה זו של עשה ואל תעשה.
 • לחגוג חגים עם חתולים

  השילוב של חתולים וחגים דומה לפעמים לערבוב של שמן ומים. מלבד בעיות הבטיחות שעשויות לצוץ, יתכן מצב בו בלי משים נתעלם מהחתול, מצב המתרחש בייחוד במשפחות עסוקות. לחילופין, ייתכן שהחתולים יסבלו מגירוי יתר מרעש והחגיגות.
 • טיפול בחרדות נטישה של חיות מחמד כשחוזרים לעבודה ולבית הספר

  כשמגיע הזמן לחזור ללימודים או לעבוד במשרה מלאה, למדו עצות מועילות כדי למנוע חרדת נטישה של חיות מחמד ותוכלו לעזור לכלב או לחתול שלכם להרגיש בטוחים כשאתם אינכם.

מוצרים קשורים