<

האם עוף הוא הגורם לאלרגיות של חיית המחמד שלי?

מחקרים מדעיים על אלרגיות בחיות מחמד מראים לנו שלמרות שזה לא בלתי אפשרי, אלרגיות למזון בחיות מחמד הן הרבה פחות שכיחות מכפי שנראה. בעוד שאלרגיות למזון הן אומנם נדירות אצל חיות מחמד, עדיין נכון שעוף הוא אחד המזונות הנפוצים ביותר לעורר תגובה אלרגית.

אלרגיה אמיתית היא תגובה חיסונית לאנטיגן (חלבון). במקרים מסוימים, החלבון מגיע מהמזון. קביעת הגורם לאלרגיה של חיית המחמד שלכם מחייבת תהליך ארוך של דיאטת אלימינציה למרכיבי מזון המבוצע תחת תנאים קפדניים ולאורך זמן ממושך. זאת מכיוון שלא קיימת בדיקה פשוטה ואמינה לאבחון גורמי אלרגיה תזונתיים בחיות מחמד.

לפעמים קל לבלבל בין מצבי רגישות למזון למצבי אלרגיות למזון. רגישויות הן שכיחות יותר מאלרגיות ואינן מערבות את מערכת החיסון. הן מופעלות על ידי מערכת העיכול והן פחות חמורות באופן כללי.

לעיתים, מתוך הכוונה הטובה ביותר, בעלי חיות מחמד מנסים למצוא מאכלים שונים שלדעתם יקלו על הבעיה של חיית המחמד שלהם. בדרך כלל זה אומר להחליף את המזון לכזה שמאופיין בכמות מוגבלת של מקורות חלבון, אך אין הגדרה רשמית למה שזה אומר. לפיכך, כל חברת מזון רשאית להחליט כיצד לשווק את המזונות המכילים כמות מקורות חלבון "מוגבלת" וסביר כי תעשה זאת באופן שיעזור להגדלת המכירות של המוצר שלה. עם זאת, הרבה ממוצרי המזון המאופיינים במקורות חלבון "מוגבלים" מיוצרים באותו מפעל, קו ייצור וציוד בו מיוצרים המזונות השגרתיים. על כן אלו עלולים שלא לספק את התועלת אותה מחפשים, של הפחתת חשיפה לאלרגנים..

חשוב לשתף פעולה עם הווטרינר שלכם, כדי לקבוע אם חיית המחמד שלכם סובלת מאלרגיה למזון או לא, או אם היא מראה סימנים של רגישות למזון. אתם יכולים להתחיל את התהליך על ידי ניהול יומן מזון לחיית המחמד שלכם. אל תשכחו לכלול ברישום גם חטיפים, פינוקים או שאריות שולחן במידה ואלו ניתנים לחיית המחמד.

לאחר תיאום עם הווטרינר שלכם, אם נקבע שחיית המחמד סובלת מאלרגיה למזון Hill’s, פיתחה בדקדקנות מזונות שעשויים להתאים לה בדיוק. מזונות אלה מיוצרים עם חלבונים שעברו הידרוליזציה, כלומר שפורקו לחלקים קטנים יותר, כך שמערכת החיסון מתקשה בזיהוי שלהם ובתגובה אליהם ובכך עשויה להימנע התגובה האלרגית. הווטרינר שלכם יסייע לכם לבחור את המזון הנכון עבור חיית המחמד שלכם.