<

למה כלבים מייללים?

פורסם על ידי
דקות קריאה

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

מצאו את המזון האידאלי לחיית המחמד שלכם

כלבים משמיעים מגוון צלילים כדי להביע רצונות, צרכים ורגשות שונים, אבל אי אפשר להתבלבל כשמדובר בייללת כלב. הסיבה לייללות שלהם, לעומת זאת, לא תמיד כל כך ברורה. אז למה בעצם כלב מיילל? המשיכו לקרוא כדי לגלות.

כלב נובח בשדה.

למה כלבים מייללים?

יללה היא התנהגות מושרשת עמוק. יללת כלב, בדומה לזו של זאב, היא בכי רם ממושך. היא שונה מנביחה, שהיא בדרך כלל קצרה ומתפרצת.

כלב קרוב לוודאי מיילל מאותן סיבות שזאבים עושים זאת. עם זאת, ככל שכלבים התפתחו והתקרבו לבני אדם, ייתכן שחלק מהסיבות שלהם לייללות גם התפתחו. הנה מספר סיבות מדוע הכלב שלכם מיילל:

 • לסמן ללהקה. כמו זאבים, כלבים מייללים כדי לתקשר עם חברים אחרים בלהקה שלהם, לאותת על נוכחותם או לציין את מיקומם, כך אומר PetHelpful. זה נכון לא רק לגבי כלבי בר שחיים בלהקות ממשיות, אלא גם לכלבי בית שרואים את המשפחה האנושית והמטפלים שלהם כחלק מהלהקה שלהם. זה עשוי להסביר מדוע הכלב שלכם מיילל כאשר אתם או בן משפחה אחר נעדרים מהבית לזמן מה.
 • להדוף טורפים ולהכריז על הטריטוריה שלהם. כלבים משתמשים ביללות כדי להכריז על הטריטוריה שלהם לכלבים יריבים ואיומים פוטנציאליים וכדי להזהיר אותם שיתרחקו. זו אולי הסיבה שכלב מיילל אחד יכול לגרום לכל כלב בשכונה להתחיל ליילל - כולם משמיעים קול כדי ליידע אחד את השני מי תופס איזו טריטוריה.

שני כלבי האסקי מייללים תוך שכיבה על חוף לצד אגם.

 • כתגובה לרעש. הכלב שלכם יכול ליילל בתגובה לצפירה קרובה, לכלי נגינה, לצליל בטלוויזיה או לשירה שלכם. למרות שזה עשוי להראות שהם מפגינים כי הם לא אוהבים את הרעש, באותה מידה יכול להיות שהם אוהבים את זה ורוצים להצטרף!
 • להביע רגשות. PetHelpful אומר שכלבים יכולים ליילל כדי להביע מגוון רחב של רגשות, , כולל ניצחון, התרגשות, פחד, בדידות, עצבנות, עצב וחרדה. ה Blue Cross מסביר שחלק מהכלבים חווים חרדת נטישה ולעיתים קרובות מייללים כשהבעלים שלהם עוזבים אותם לבד.
 • לבטא כאב. כלבים שחווים כאב פיזי או אי נוחות עשויים ליילל כדי להודיע לבעלים שלהם שהם צריכים תשומת לב. אם הסיבה לייללה של כלבכם אינה ברורה, מומלץ לבדוק אם יש סימנים לכך שיש לו כאבים. אם הוא ממשיך ליילל ואתם לא מצליחים להבין למה, פנו לווטרינר שלכם.

קרוב לוודאי שגם תשימו לב שהכלב שלכם אוהב להטות את ראשו לשמיים כדי לשחרר את הווקאליות שלו. ישנן מגוון סיבות לכך שכלבים מטים את ראשם, אך יש מעט מידע על מדוע כלבים "מייללים לעבר הירח". אנשים רבים משערים שזה בגלל שהם מכוונים את מיתרי הקול והתנועה מאפשרת יותר זרימה של אוויר מהחזה כדי לאפשר להם לספק סוג כזה של ווקאליות. אחרים משערים שזה מאפשר לגלי הקול לנוע רחוק יותר, ונותן ליותר כלבים או יצורים אחרים לדעת שהם שם.

גזעי כלבים שנוטים ליילל

בעוד שיללות נפוצות בקרב כל הכלבים, גזעים מסוימים נוטים ליילל יותר מאחרים. אלה כוללים גזעי כלבים כמו תחש, בייגל, כלבי באסט וכלבי דם, כמו גם האסקי, מלמוט וכלבי אסקימו אמריקאים.

כלבים עשויים גם ליילל יותר ככל שהם מתבגרים, במיוחד אם יש להם אובדן שמיעה או ראייה. ה-PDSA מוסיף כי אצל כלבים מבוגרים, יללות מוגזמות יכולות לפעמים להיות סימן לדמנציה.

אילוף כלב לא ליילל

מכיוון שכלבים מייללים מסיבות שונות, הטכניקות לאילוף שלהם לא ליילל עשויות להשתנות. במקרים של יללות כתוצאה מתגובה לכאב או רעש, כנראה לא יהיה צורך באילוף. אבל אם הכלב שלכם מצטיין בלהסית את שאר השכונה למקהלת יללות בלילה, אולי כדאי לאמן אותו. מכיוון שיללה היא תכונה התנהגותית, ייתכן שייקח יותר זמן ללמד אותו להפסיק ליילל. לעולם אל תטילו משמעת על כלב מיילל מכיוון שהסיכוי שהכלב יבין מדוע הוא בצרות לא גבוה. במקום זאת, תגמלו את ההתנהגות הטובה שלהם. במקרה הזה, כשהם מפסיקים ליילל, תנו להם הרבה אהבה או חטיף טעים. אתם יכולים גם להפנות את תשומת הלב שלהם למשהו יותר פרודוקטיבי כשהם מתחילים ליילל.

למה כלבים מייללים? מסתבר שיש שפע של סיבות. אבל דבר אחד נראה בטוח: כשהכלב שלכם מיילל, זה לרוב אומר שהוא רוצה את תשומת הלב שלכם!

אודות המחברת

ג'ין מארי באוהאוס

ג'ין מארי באוהאוס

ג'ין מארי באוהאוסהיא בעלים של חיית מחמד, בלוגרית של חיות מחמד וסופרת מטולסה, אוקלהומה, שם היא כותבת בדרך כלל כשעל ברכיה תינוקות פרוותיים.

מאמרים נוספים

 • כלבים מגזע קטן: מה שצריך לדעת

  חושבים להביא כלב קטן? למדו מהם היתרונות והחסרונות של כלבים מגזעים קטנים, כגון מזון ומרחב מחיה נדרש, בכדי להחליט אם הם מתאימים לכם.
 • על מה הכלב שלי חושב?

  האם אי פעם צפיתם בכלבים משחקים בגינת כלבים, לכאורה מחייכים, קופצים ונוגעים אחד בשני, ותהיתם, "על מה הכלבים חושבים"? או "איך כלבים חושבים?". אולי הסתכלתם על הכלב שלכם כשהוא בוהה בערגה מבעד לחלון ותהיתם אילו מחשבות חולפות בראשו, או שוחחתם עם הכלב שלכם לפני העבודה, והייתם משוכנעים שהם הבינו את כל מה שאמרתם. אבל האם זה כך? האם אתם פשוט מניחים שהכלב שלכם מבין אתכם בגלל שהתקשורת הלא מילולית שלו, כמו קשר עין, ואפילו תקשורת מילולית כמו נביחות, גורמים לזה להיראות כאילו הוא באמת מבין את מה שאתם אומרים?
 • למה כלבים אוכלים דשא?

  הכלב שלכם הוא צאצא של הזאב האדיר וצייד אצילי. אתם מאכילים אותו באוכל באיכות הטובה ביותר, אז למה הוא מתעקש לאכול דשא?
 • הכלב שלי ישן כל היום: האם זה נורמלי?

  חוששים שהכלב שלכם ישן כל היום? למדו כמה שעות ביום כלבים צריכים לישון ולמה לדברים כמו גיל יש השפעה על הרגלי השינה שלהם.

מאמרים נוספים