<

האם הביולוגיה של הכלב שלי התפתחה?

אמנם זה נכון מבחינה מדעית שכלבים התפתחו מזאבים, אך הדברים השתנו במהלך 30,000 השנים האחרונות בערך. כמו בני אדם, חיות מחמד התפתחו עם הזמן - וכפי שמחקר מבוסס מדע בביולוגיה של בעלי חיים מראה לנו כיום, כך גם הביולוגיה של מערכת העיכול שלהם.

למעשה, השינוי הביולוגי נובע בחלקו ממערכת היחסים של הכלבים עם בני האדם. במהלך הביות, ההרכב הגנטי של כלבים השתנה מזה של אבות-אבותיהם הזאבים, מה שאפשר להם לאכול מגוון מזונות מאוזנים, כולל דגנים מלאים ומרכיבים אחרים העשירים בפחמימות.

אי אפשר למדוד את החשק האינסטינקטיבי של כלב לבשר, אך כאשר ניתנת לו הבחירה, מחקרים מראים שחיות מחמד בוחרות במזונות עתירי שומן, ולא עתירי חלבון.

למרות שהרעיון שחיית המחמד שלכם אמורה לאכול כמו זאב מפתה, גישה תזונתית זו יכולה לגרום לסיבוכים:

  • כלבים עלולים לצרוך חלבון ברמה מופרזת
  • מזון נא לחיות מחמד יכול להעמיד הן את חיות המחמד שלכם והן אתכם בסיכון למחלות המועברות על ידי מזון
  • חומרי גלם בשריים רבים מכילים עודף מינרלים וצריכה עודפת שלהם אינה בריאה

ב-Hill's, אנו מאמינים שחשוב שתהיה הבנה מלאה בתזונה. זו הסיבה שהשיניים החדות של הכלבים או הקשר המשפחתי לזאבים אינם מטעים אותנו - התזונאים ומדעני המזון שלנו עובדים קשה כדי להבין מה כלבים יכולים לעכל, וגם מה כדאי שיעכלו כדי לקבל תזונה אופטימלית.

אז, מה אתם יכולים לעשות כדי לוודא שהכלב שלכם מקבל את מה שהוא צריך לתזונה האופטימלית שלו?

  • חפשו מזון לחיות מחמד מאוזן ובעל מוניטין, הלוקח בחשבון את צרכיו הנוכחיים של הכלב
  • חפשו חלבון ממקורות איכותיים הקלים לעיכול
  1. Meyer H, Kienzle E. Dietary protein and carbohydrates: Relationship to clinical disease. In: Proceedings. Purina International Nutrition Symposium, Orlando, FL, 1991: 13-26.